Samsun Haber
Giriş Tarihi : 30-04-2024 17:52

İyi Parti Samsun’da İmren Nilay Tüfekci’ye Emanet

Müsavat Dervişoğlu'nun İYİ Parti'nin yeni genel başkanı olarak seçilmesinin ardından, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta görevinden istifa etti.

İyi Parti Samsun’da İmren Nilay Tüfekci’ye Emanet

İYİ Parti'nin yeni Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu'nun Genel İdare Kurulu'nda (GİK) İmren Nilay Tüfekci'de yer almasıyla beraber İYİ Parti Samsun teşkilatının yeniden şekillendirileceğinin işaretleri de gelmiş oldu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumartesi günü gerçekleştirilen 5. Olağanüstü Kurultay'da yapılan seçimlerde, Müsavat Dervişoğlu'nun İYİ Parti'nin yeni genel başkanı olarak seçilmesinin ardından, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

USTA, AYDIN'A DESTEK VERMİŞTİ

Erhan Usta, kongrede yaptığı ropörtajda, Koray Aydın'ı desteklediğini açıklamıştı. Usta kongrede yaptığı ropörtajda; "Partimiz Cumartesi günü 5. Olağanüstü Kurultayını gerçekleştirmiştir. Sn. Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti'nin yeni genel başkanı olarak seçilmiştir. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Çok kısa bir zaman dilimine sıkıştırılan kurultay süreci boyunca yaptığımız istişareler sonucunda, Sn. Koray Aydın'ı destekleme kararı aldım ve bu kararımı kamuoyuyla da paylaştım. Aldığım bu kararda, İYİ Parti'nin merkezde konumlanması ve partinin toparlanması ihtiyacına, Sn. Koray Aydın'ın daha fazla katkı sağlayacağına olan inancım etkili olmuştur" diye konuştu.

"PARTİNİN ÖNÜNÜ AÇIYORUM"

Samsun Milletvekili Erhan Usta istifasının ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Genel Başkan seçilen Sn. Müsavat Dervişoğlu'nun da bu ihtiyaca cevap vereceğine, vermeye gayret edeceğine inanıyorum. Sn. Müsavat Dervişoğlu, "abi" diye hitap ettiğim, uzun süredir sorunsuz çalıştığım biridir. Kendisiyle kişisel olarak herhangi bir sorunum asla bulunmamaktadır. Bu bir bayrak yarışıdır ve delegelerimiz bu ateşten gömleği kendisine uygun görmüştür. Ancak başka bir adaya desteğimi açıkladıktan sonra bu görevime devam etmem siyasi nezakete uygun olmayacaktır. Bu nedenle, kongre günü salonda, TV ekranlarında da söylediğim üzere Grup Başkanvekilliği görevimden istifa ediyorum. Bugün itibarıyla İYİ Parti TBMM Grubuna istifa dilekçemi verdim. Bu kararı ivedilikle açıklamamın nedeni; yeni kurulacak İYİ Parti grubunun önünü açmaktır. Göreve getirilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum"

İYİ Parti Genel Başkanlığını bırakan Akşener'in daha önce Genel İdare Kurulu listesinde yer alan eski Samsun Milletvekili adayı ve eski Samsun Büyükşehir Belediyesi adayı İmren Nilay Tüfekci, Dervişoğlu'nun Genel İdare Kurulu listesine de girdi.

Öte yandan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy’un da istifa edip etmeyeceği tartışma konusu haline geldi.

adminadmin