Samsun Haber
Giriş Tarihi : 03-02-2024 13:42   Güncelleme : 03-02-2024 13:53

Kazanacağımıza Yürekten İnanıyoruz

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Avukat Adem Güney, Samsun 2. Hat dolmuş durağında dolmuşçu esnafıyla bir araya geldi.

Kazanacağımıza Yürekten İnanıyoruz

Güney burada yaptığı konuşmada, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde hayata geçirecekleri projelerini anlattı.

Adem Güney, “Yeniden Refah Partisi Türkiye genelinde seçimlerin anahtar partisi Samsun’da ise merkez partisi haline gelmiş durumdadır” diyerek şöyle devam etti;

KAZANACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUZ

Yaklaşık15, 20 gündür sahada Samsunlularla bir araya geliyorum. Samsun’da şehrimizin dört bir yanında kime sorsanız “Oylar Yeniden Refah’a” diyor. Bu arada Yeniden Refah Partisi’nin üye sayısı da seçimlere yaklaştıkça normalin çok üstünde artış gösteriyor.

Biz bu seçimi alacağımıza yürekten inanıyoruz. Biz bu inancı Samsunluların bizleri görünce gözlerinde gördüğümüz samimiyetten, bize sarıldıklarındaki sıcaklıktan alıyoruz.

SANAYİ ESNAFI YAĞMUR YAĞMASIN DİYE DUA EDİYOR

Samsun 30 yıl önceki Millî Görüş Belediyeciliğini hatırlıyor ve o hizmetlere özlem duyuyor. Yeniden Millî Görüş’ü istiyor, Yeniden Refah’ı istiyor. Düşünün ki adını Samsun’da Milli Görüşün son Belediye Başkanı Kemal Vehbi Gül’den alan Gül San Sanayi Sitesinde hala Vehbi Gül’den kalma alt yapı ve yollar kullanılıyor. Bir tek çivi çakmamışlar. Bu o kadar belli ki sanayi esnafı yağmur yağmasın diye dua eder hale gelmiş.

AHLAKLI BELEDİYECİLİK KAZANACAK

31 Mart 2024’te Yeniden Refah’ın kazanması, ahlaklı belediyecilik döneminin başlatılması için önemlidir.

Ahlaklı belediyecilik demek;

Belediye başkanı bir adım atarken, o adımın ahiretteki karşılığını düşünerek atması demektir.

Kendi nefsini, kendi ismini, kendi cebini düşünerek değil, bu attığım adımın Allah karşısında hesabını verebilir miyim diye düşünerek adım atması demektir.

Belediye başkanının, belediye makamını ticaret müessesesi rant kapısı olarak gördüğü değil, ibadet yeri olarak gördüğü bir belediyecilik demektir ahlaklı belediyecilik.

Ahlaklı Belediyecilik, milletin derdine derman olarak, millete hizmet ederek, Allah’ın rızasını kazanmaktır.

“Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” anlayışıyla bu hizmetin yapılması demektir.

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT

Ahlaklı Belediyecilik, milletin emanet ettiği bir kuruşun bile hesabını yapan ve hiç kimseye bir kuruş bile yedirmeyen belediyeciliktir.

Kentsel dönüşümü yaparken rantsal dönüşüm olarak değil, hakka ve hukuka riayet ederek, kul hakkını gözeterek, depremi gözeterek, çevreye zarar vermeden yapan belediyeciliktir.

Yeşili ve çevreyi, tabiatı, sokak hayvanlarını inancımızın gereği koruyan kollayan bir belediyeciliktir.

Ahlaklı belediyecilik demek, vatandaşın değerleriyle uyumlu projeler üreten ve icraatlar gerçekleştiren belediyecilik demektir.

“Önce ahlak ve maneviyat” anlayışıyla hareket eden belediyecilik demektir.

İnşaallah, 31 Mart’tan itibaren Ahlaklı Belediyecilik Yönetim anlayışını Samsun’dan başlatacağız. İlk adımı Samsun’dan atacağız….

adminadmin