Samsun Haber
Giriş Tarihi : 24-03-2024 11:56

Kendilerine Oy Kullanamayacaklar

Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, Ali Fuat Başgil Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Kendilerine Oy Kullanamayacaklar

Teravih Namazını Ali Fuat Başgil Mahallesi’nde ki camide kıldıktan sonra kendisini karşılayan yoğun kalabalığa hitap eden Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, gösterilen teveccühe teşekkür ederek önemli mesajlar verdi.

“Yeni dönemde yeni eserler, yeni hizmetler…”

‘Çarşamba Hüseyin Dündar’ı özledi.’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Adayı Hüseyin Dündar, “Az kaldı. Allah’ın izniyle, 31 Mart’tan sonra yeniden kolları sıvıyoruz ve yeniden çalışmaya başlıyoruz. Bu akşam buraya bunu ilan etmek üzere geldik. Bakınız; 2019 yılında bıraktığımız Ali Fuat Başgil Mahallemiz ne hale gelmiş? Ali Fuat Başgil, Umut, Üçköprü Mahallelerimizi yeniden doğru belediyecilik çalışmalarıyla, hizmetle buluşturmak üzere tekrar geliyoruz. Burada bizim hizmetlerimiz var. Bizim hizmetlerimiz, eserlerimizi hatırlarımız, dostluklarımız var. İçinde bulunduğumuz bu pazaryeri bizim eserlerimizden birisi. Ali Fuat Başgil Mahallemizin altyapı çalışmaları, parke yolla tanışması, çocuk oyun alanları, spor tesisleri, Okullara yeni derslik ilaveleri gibi birçok hizmetlerimiz, sizin eski belediye başkanınız, sizinle dostluklar kurmuş,  Hüseyin Dündar’ın eseridir. Bu akşam bir vefa örneği göstererek, güvenin ve itimat sonucu burada bir araya geldiniz. Sizin eski belediye başkanınız olarak yeni dönemde yeni eserler ve yeni hizmetler kazandıracağız inşallah.” Dedi.

“Çarşamba Hüseyin Dündar’ı bekliyor”

Dündar, “Yaklaşık 50 gündür sahalardayız. Çarşamba eski belediye başkanının, 15 yıl Çarşamba’ya hizmet etmiş belediye başkanını yeniden göreve çağırıyorsa, bende göreve varım dedim. Bu mesele bu kadar açıktır. Yeniden Çarşambamıza, Ali Fuat Başgil Mahallemize yeni eserler kazandırmak üzere bende varım diyorum. 50 gündür Çarşambamızın en yukarısında ki mahallesinden, en aşağıda ki mahallesine kadar 143 mahallesi, hizmete susamış ve belediye başkanı Hüseyin Dündar’ı bekliyor.” Şeklinde konuştu.

“Seçime bir ay kala Çarşambalı hatırlanmaz”

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, “Gece gündüz demeden Çarşamba Belediyesi’nin imkanlarını seferber ederek Ali Fuat Başgil Mahallemiz belli bir düzeye gelmiş ve bu şekilde bize karşı belli bir güven ve itimadı sağlamıştır. 2019 yılında Çarşamba’dan Ali Fuat Başgil Mahallemizden ayrılırken bu duygularla ayrılmıştık. Geride bıraktığımız 5 yılda baktığımızda,  yollar gidilemez vaziyette. Çamur üzerine kaldırım çalışması yapılıyor. Böyle belediyecilik olur mu? Olmaz, Seçime bir hafta kala, 1 ay kala Ali Fuat Başgil Mahallelisi, Umut Mahallelisi hatırlanmaz. Böyle belediyecilik olmaz. Çarşamba Ali Fuat Başgil Mahallesi, Umut ve Üçköprü Mahallesi, Çarşamba’nın 143 mahallesi 5 yılı boşa geçirdi.  Eski Belediye Başkanınız Hüseyin Dündar’ın projeleri doğru düzgün takip edilemedi. Planlı, programlı, hesaplı, kitaplı işler yapılamadı maalesef.  Siz beni çok iyi biliyorsunuz.  Bu iş parti meselesi, bağımsız aday meselesi değildir.  Çarşamba Belediyesi’nin başına, çalışkan, dürüst, düzgün ve gayretli bir belediye başkanını getirme meselesidir. Çarşamba buna inanıyor. 31 Mart’ta bunun kararını vereceğiz.” İfadelerini kullandı.

“Yola devam diyor muyuz?”

Dündar, “Seçim dolayısıyla sizlerin huzuruna gelenler, bir oy için yalan söyleyenler, dedikodu yapanlar,  iftira üretenler şunları söylüyorlar. Hüseyin Dündar belediye başkanı seçildiği takdirde eskisi gibi Çarşamba hizmet alamaz? Niye? Nereden uyduruyorsunuz bunu? Bunun bir aslı veya gerçeği var mı? Yok. Eski belediye başkanınız olarak eskiden olduğu gibi belediyenin kaynaklarıyla ve belediyenin bütçesiyle yapacağız. Bu çalışmaları yapmak için başka bir yerden başka bir kaynak gelmiyor. Bunları söyleyenler yalan söylüyor. Şuraya çamur üzerine parke taş serenler, bunun hesabını yapamazlar. Bu hizmetleri gereği gibi yerine getiremezler. Bunlar hesap, kitap işi.  Onun için bu yalanlara itibar etmeyeceğiz. 31 Mart’ta seçildikten sonra bütün Çarşamba’nın belediye başkanı olarak seçilmiş olacağız. Sizlere bir kez daha soruyorum. 15 yıl sizin hizmetinizde bulunmuş, eski belediye başkanınız Hüseyin Dündar’la 31 Mart’tan sonra yola devam diyor musunuz?” dedi.

“Hizmet eli değecek”

Bağımsız Aday Dündar, “Doğalgaz Çarşamba’ya bizim dönemimizde geldi diyerek sözlerine devam eden Başkan Adayı Dündar, “Doğalgazla Çarşamba’lı bizim dönemimizde buluştu. İnşallah önümüzdeki dönemde bu bölgede ki doğalgaza erişimi tamamen yaygınlaştırıyoruz. Buradaki yol çalışmalarını derhal düzgün bir şekilde, planlı programlı şekilde yapacağız. Pazaryeri bizim bıraktığımız gibi duruyor. Çok yakında Çarşamba Belediyesinin hizmet eli değecek inşallah.” İfadelerini kullandı.

“5 yıldır neredeydiniz?”

Bağımsız Adayı Hüseyin Dündar, “Yalanla bir yere varılmaz. Biz Üçköprü Mahallemizde ki, Umut Mahallemizde ki tapu sorunlarını bizim dönemimizde halletmemiş miydik? 2019’dan önce hallettiğimiz, karara bağladığımız tapu sorunlarına nasıl yalan uyduruyorlar! Hüseyin Dündar gelirse, Meclis üyesi olmayacak. Siz tapularınızı alabilmek için bizi seçmeniz lazım diyorlar. Bakın yalana bakın. Buraların kararlarını 2019’da aldık. Yıl 2024. 5 yıl geride kaldı. 5 yıldır neden yapmadınız? 5 yıldır neredeydiniz?. Bu sorunları neden çözmediniz? Bu sorunları koptuğu yerden biz bağlayacağız. Bu sorunları biz çözeceğiz inşallah. Seçilecek belediye meclis üyeleri Çarşamba’nın meclis üyeleri olacak. Bu arkadaşımızın memuru, personeli olarak mı seçilecek bu meclis üyeleri? Böyle bir şey olabilir mi? Belediye meclis üyeleri, Çarşamba’nın bağımsız karar organı olarak, benim arkadaşlarım olarak, birlikte çalışacağımız ve başında başkanlık edeceğimiz belediyenin meclisinde olacaklar. Zaten bu tür kararları almak için meclis kararına gerek yok. Bunlar encümen tarafından karara bağlanır. Encümen ayrı, meclis ayrı.

“Kendilerine oy bile kullanamayacaklar”

Dündar, “Bunlar Çarşamba’yı bilmiyorlar. Belediyeyi bilmiyorlar. Bunların Çarşamba’da kayıtları yok. Kendilerine 31 Mart’ta oy bile kullanamayacaklar. Çarşamba ile bir irtibatları yok. Yıllar önce Çarşamba’dan ayrılmışlar. Bu bakımdan Çarşamba’nın belediyeciliği bilmeyen, Çarşamba’yı bilmeyen, 31 Mart’ta oy devşirmek için sizlere türlü yalanlar söyleyen anlayışı 1 hafta sonra bırakıyoruz, bitiriyoruz. 31 Mart’tan sonra hizmet belediyeciliği, eser belediyeciliği yeniden başlatıyoruz. Bu akşam sizlerin huzuruna bunun için geldim. Buraya bir çeki düzen vermek ve belediyenin gücünü yeniden hissettirmek ve bu mahallelerimizi yeniden hizmetle buluşturmak için sizlerin huzurunuza geldim.” dedi.

Konuşmasının son bölümünde Bağımsız Aday Hüseyin Dündar, “Burada yaşamayanlar, buraya gündüz seçim çalışması yapmak için gelenler Çarşamba’yı bilmezler. Çarşamba’nın yolunu, mahallesini bilmezler. Çarşamba’ya yapılan her ne hizmet varsa, 15 yıl boyunca sizin başkanınız tarafından hesap edilerek yapıldı. İnşallah 31 Mart’tan sonra da vereceğiniz oylarla bu söylenen yalanlara itibar etmeyecek ve başkanınızla yeniden hizmet belediyeciliğine ulaşacaktır.” Sözleriyle konuşmasını tamamladı.

adminadmin