Lazer Epilasyon İzmir’de En İyi Yöntem: Buz Lazer
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Lazer Epilasyon İzmir’de En İyi Yöntem: Buz Lazer
16.11.2020 09:53:47

 

Lazer Epilasyon İzmir’de En İyi Yöntem: Buz Lazer

Buz lazer, kliniklerde tüylerin ısıtılarak ve cildin soğutularak uygulanması mantığına sahip bir epilasyon türüdür. Buz lazer makinesi, tüy köklerini etkili bir şekilde öldürmek ve tüy büyümesini önlemek için tüyleri kademeli olarak ısıtır.

Cihazın ciltle temas eden kısmı tüy köklerini hedef alırken aynı zamanda cildiniz yüzeyini rahat ettirmek için buz gibi soğutur. Yives Clinic/ Lazer Epilasyon İzmir, buz lazer tedavisini yıllardır güvenle uygulamaktadır.

Klasik Lazer Epilasyonla Buz Lazer Epilasyon Arasındaki Fark Nedir?

Buz lazerinin prosedür esnasında hissedilen temel farkı gerçekten soğuk oluşudur. Ayrıca buz lazer bir jelle uygulanır ve cilde devamlı temas eder. Aynı alanın üzerinden birkaç kez geçilemeyen klasik epilasyonun aksine buz lazer epilasyonda cilt birden çok kez kaplanır. Buz lazerin önemli bir avantajı daha az acı verici oluşudur. Klasik epilasyonda bir baskı ve sıcaklık hissi mevcut olabilirken buz lazerde hissettiğiniz ana şey ısıdır. Seans oldukça rahat geçer ve cilt yavaş yavaş ısınır.

 

Klasik lazer epilasyonunun en temel dezavantajı bronz ciltlerde daha az etkili oluşudur. Açık tenli ve koyu renk tüye sahip kişilerde oldukça etkiliyken koyu tenlilerde ve kırmızı, sarı ve gri renk tüylere sahip kişilerde etkisi görece azdır. Buz lazer epilasyon ise her ten ve tüy renginde işlev görüyor olup ince tüyleri bile yok eder.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz lazer seansları çok kısa sürer ve ağrısızdır. Öncelikle doktorunuz tedavinin uygulanacağı alanları bir kalemle işaretler ve bir jeli köpürterek cildinize sürer. Ardından güvenliğiniz için size bir gözlük takar. Yüz ve koltuk altı gibi küçük alanlar 5 dakikadan daha kısa sürerken bacakların tümü ve eller ile bikini bölgesi yaklaşık 15 ila 20 dakika sürebilir.

Buz lazer prosedürü esnasında bir ağrı hissetmezsiniz. Ancak lazer hassas bölgelerinize uygulanırken bir sıcaklık hissedebilir, kemiğinize yaklaştığında karıncalanma tecrübe edebilirsiniz.

 

Buz Lazer Sonrası Bakım

Seans bittikten sonra doktor, tedavi bölgesine bol miktarda soğutma jeli sürer. Bu jel, lazerin maruz kaldığı bölgeyi soğutarak şişlik, kızarıklık gibi yan etkilerin ortaya çıkmasını engeller. Buz lazer epilasyon tedavisinden sonra kısıtlanması gereken şeyler listesi oldukça kısadır ve bunların en önemlisi bol ve rahat kıyafetler giymek ve güneşten uzak durmaktır. Güneşten uzak durmak prosedür öncesi için de sonrası için de geçerlidir. Ayrıca, vücudunuzu serin tutmanız, işlemden sonraki 24 saat boyunca egzersiz yapmamanız ve 48 saat boyunca lazer tedavilerinden uzak durmanız gerekir. Son olarak tedavi bölgesine makyaj yapmamanız ve cildin nefes almasını engelleyecek kremler ve deodorantlardan kaçınmanız gerekir.

 

Buz lazer epilasyonu, deneyimli doktorlar tarafından uygulandığı takdirde oldukça güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir. Bu sebeple klinik seçimi önem arz eder. Yives Clinic/ Lazer Epilasyon İzmir, uzman doktor kadrosu ve yılların deneyimiyle buz lazer epilasyonundan önce her türlü sorularınızı cevaplar ve sizi bilgilendirir, prosedür esnasında güvenliğinizden emin olur ve işlemden sonra yan etkileri kontrol eder ve istediğiniz sonucu elde etmek için size kişiselleştirilmiş bir program hazırlar.

Lazer Epilasyon İzmir Buz Lazer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER