Samsun Haber
Giriş Tarihi : 18-09-2023 14:11   Güncelleme : 18-09-2023 14:11

MHP'de Kongre Süreci Devam Ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi Bafra, Havza, Salıpazarı, Canik ve Tekkeköy ilçe kongreleri tamamlandı.

MHP'de Kongre Süreci Devam Ediyor

MHP 16 Eylül’de gerçekleşen kongrelerde MYK üyesi Hüseyin Edis’in katılımıyla Bafra İlçesi’nde gerçekleştirdi. Aynı gün Havza ve Salıpazarı ilçe kongreleri, 17 Eylül'de ise Canik ve Tekkeköy kongreleri tamamlandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, İl Başkan yardımcıları, MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Hüseyin Edis, ilçe başkanları ve yönetimleri ve delegeleriyle gerçekleştirilen ilçe kongrelerinde birlik ve beraberlik mesajı verildi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun’da 9 Eylül'de tarihinde başlayan kongre süreci, 16 Eylül'de Bafra, Havza, Salıpazarı kongresi ile devam etti. 16 Eylül'de MHP Bafra ilçe kongresinde Emin Usta, Havza İlçesi’nde İbrahm Yüksel, Salıpazarı İlçesi’nde Hakan Düzenli başkan seçildi.

17 Eylül'de MHP Canik ilçe kongresinde mevcut başkan Süleyman Baltacı tekrar seçilirken, Tekkeköy İlçesi'nde mevcut başkan Hakan Süzer başkan seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, ilçe kongrelerinde  yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Sayın Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli'nin emir ve talimatları doğrultusunda, ayrım yapmadan, ayrışmadan, yerelde iktidar, ülkede istikrar için 2024'e doğru 'Diyar Diyar Anadolu' diyoruz.

Hedefimiz, istiklal için birliktir. Hedefimiz, istiklal için dirliktir. Nihai ve şaşmaz hedefimiz, lider ülke vizyonumuzun gerçekleşerek Türkiye'nin kazanmasıdır.

Daha güçlü, çağdaş ve büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti ideali için siyasette yer alıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, tecrübeli kadroları, geniş fikriyatı ve Türk ve Türkiye sevdasıyla yılmadan, yıkılmadan, yorulmadan yoluna inançla devam edecektir.

"Bugün Türkiye'nin geleceği için önemli bir dönemdeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye'nin teminatıdır. Cumhuriyetimizin 100. yılında, Türk milletinin birlik ve beraberliği için Milliyetçi Hareket Partisi'nin önemi bir kez daha vurgulanmıştır.

Recep YAZGANRecep YAZGAN