Samsun Haber
Giriş Tarihi : 04-03-2024 12:41

Milli Görüşü İktidar Yapacağız!

YRP Samsun İl Başkanlığı Aday Tanıtım Toplantısı, Genel Başkan Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Milli Görüşü İktidar Yapacağız!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan programda “Partilerimizi kapattılar ama kalplerimizi kapatamadılar. Samsun’da böyle bir manzara görüyorum. Vefatının 13. yılında merhum Erbakan hocamızı rahmetle anıyor, hayırla yad ediyoruz. Yeniden Refah Partimiz üye rekorlarında birinciliği kimseye kaptırmıyor. 1 Mart günü konuşmamda dedim ki ’450 bini geçtik, 452 bin 800 olduk.’ 2 Mart’ta İstanbul’da konuşma yaparken arkadaşlar dediler ki ’455 bin 300 oldu.’ Üye sayımız günde 2 bin 500 artıyor. Günde 2 bin 500 demek, ayda 75 bin demektir. 1 yılda neredeyse 1 milyon üye demektir. Bugün itibarıyla 455 binin üzerindeyiz. İnşallah 31 Mart seçimlerine 500 binin üzerinde üyeyle gireceğiz.

Böyle bir büyümeyi başka bir siyasi partinin göstermesi mümkün değildir. Önce 31 Mart’ta yerel yönetimlerde Yeniden Refah’ı, milli görüşü iktidar yapacağız.

Bu iktidar bizlere hem ahlaklı belediyeciliği getirmiş olacak hem de 2028’deki iktidarın kapısını açacak inşallah” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney ise konuşmasında, “Artık Türkiye’de ve Samsun’da ahlaklı belediyecilik dönemi başlıyor. Önce ahlak ve maneviyat diyen bir belediyecilik anlayışı Samsun’da 1 Nisan itibarıyla hakim kılınacaktır. Artık şefkatle muamele eden, hak ve adaleti üstün tutan, ahlaklı belediyecilik geliyor. Artık gardiyan belediyecilik değil, milletine karşı daima dürüst, güvenilir, garson belediyecilik başlıyor. Rüşvetin kökünün kazındığı, yalanın, talanın olmadığı belediyecilik başlıyor” dedi.

Gençlere yönelik vaatlerinden söz eden Güney, “Gençlerimizin en iyi şartlarda yaşama ve sosyal hayata katılımı bizim en önemli görevimizdir. Bu amaçla gençlik konseyleri ile katılımcı bir yönetim sergileyeceğiz. 18-25 yaş aralığındaki tüm gençlerimize Genç Refah Kartı vereceğiz. Gençlerimiz bu kartla ister tiyatroya, ister sinemaya gidebilecek. Hasan Togar belediye başkanımızla söz vermiştik. İleri sürüş pistleri kurarak, gençlerimizin drift yapma ve hız yapma isteklerini güvenli bir ortama taşıyacağız. Burada hem güvenli bir ortam sağlanacak hem de uzman eğitmenlerle sürüş tekniklerini geliştirebilecekler” dedi.

Programda YRP’nin Samsun ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

İşte o isimler;

Tekkeköy - Hasan Togar

Ladik - Adnan Topal

Çarşamba - Necattin Arpacı

İlkadım - Kemalettin Tangal

Atakum - Okan Keskin

Terme - Berat Çetin

Vezirköprü - Havva Şen Saygın

Kavak - Şerif Ün

Ayvacık - Refahittin Şencan

Salıpazarı - Alim Çakır

19 Mayıs - Şaban Şenocak

Canik - Yılmaz Hocaoğlu

Bafra - Şükrü Neiş

Asarcık - Hidayet Belik

Alaçam - Muhammet Ergin

Yakakent - Murat Marap

Havza - Engin Toprak

adminadmin