Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-02-2024 16:33

Murat Çepni Dem Parti İstanbul Belediye Eş Başkan Adayı!

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Meral Danış Beştaş ile birlikte Murat Çepni oldu.

Murat Çepni Dem Parti İstanbul Belediye Eş Başkan Adayı!

DEM Parti İzmir Milletvekili Murat Çepni Samsun’un yakından tanıdığı bir isim.

Çepni, İzmir milletvekili olmasına rağmen Samsun’da yaşıyor.

Samsun’da kafe bar işleten ve eşi de Samsun’da SGK’da servis şefi olan DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Murat Çepni, Diyarbakır Anneleri tarafından da yakından bilinen bir isim.

ÇOCUKLARI DAĞA KAÇIRIYOR

O zaman ki adı HDP olan şimdiki DEM Parti İl binasının önünde açıklama yapan Diyarbakır annelerinden Sabire Aydın, oğlu Zafer Aydın’ın 2017 yılında Samsun’da öğrenci iken Murat Çepni tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü söylemişti.

Aydınlık Gazetesi’nin Aralık 2021 tarihli haberinde, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde açıklama yapan Sabire Aydın, oğlu Zafer Aydın’ın 2017 yılında Samsun’da üniversite öğrencisiyken HDP İzmir Milletvekili olmasına rağmen Samsun’da yaşayan ve eşi de Samsun SGK’da servis şefi olan Murat Çepni tarafından kandırılarak dağa götürüldüğünü söylemişti.

Sabire Aydın şöyle devam etmişti;

“Buradaki annelerin acılarını gördüm, ben de acılarımı paylaşmaya geldim. Oğlum, 2017 yılında Samsun’da üniversite okurken halen HDP İzmir Milletvekili olan Murat Çepni tarafından kandırılarak götürüldü. 23 yaşındaydı, 4 yıldır haber alamıyorum.”

adminadmin