Samsun Haber
Giriş Tarihi : 15-06-2024 15:47

MÜSİAD Genç Ticaret Elçileri

Türkiye'nin önde gelen iş dünyası kuruluşu Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Gençlik Kurulu ve bölgemizin önemli kurumlarından Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) arasında, 2024 Yılı Katma Değerli Üretim ve İhracatın Geliştirilmesine Yönelik Teknik Destek Programı kapsamında" Genç Ticaret Elçileri" projesi imzalandı. Proje sonucunun Samsun’un ihracatında çarpan etkisi oluşturması bekleniyor.

MÜSİAD Genç Ticaret Elçileri

Projenin temel hedefi, Türkiye’de iş dünyasına dahil olan ve olmak isteyen uluslararası öğrencilerin, Türkiye ve memleketleri olan ülkeler arasındaki ticaretin geliştirilmesidir. Bu kapsamda çeşitli kriterlere göre seçilen kursiyerlere öncelikle dış ticaret konusunda eğitim verilir, proje uygulaması yaptırılır eğitim sonrası staj & istihdam imkanları sunularak dış ticaret sektörüne yönlendirilir. Özellikle ülkemizde yabancı dil bilen dış ticaret personel ihtiyacı açısından projenin önemli bir rolü bulunmaktadır. Genç MÜSİAD Samsun'un ve OKA' nın eğitim olanaklarından faydalanacak gençler, iş dünyasında ihtiyaç duyulan becerileri geliştirme fırsatı bulacaklar.

 

MÜSİAD Samsun Başkanı Hasan Tahsin ŞENGÜL; 

"Genç kardeşlerimizin Türkiye ile kendi ülkeleri arasındaki dostlukla birlikte ticareti de geliştirmeleri için daha donanımlı hale gelmeleri için çalışıyoruz. Genel Merkezimizin öncülüğünde, MÜSİAD Samsun Şubesi olarak Türkiye'nin yüzyıl vizyonuna uygun, sürdürülebilir bir ekonomi için, uluslararası ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla gençlerin yanında olmaya ve onları her alanda desteklemeye devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki gençler ülkemizin geleceğidir" dedi.

 

Genç MÜSİAD Samsun Başkanı Hasan Can LİVA;

‘’Gençlerin iş dünyasında daha fazla katma değer oluşturmaları ve tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için bu ve bunun gibi projeler büyük önem taşıyor. Proje kapsamında verilecek eğitim sonucunda kursiyerelerimizin şirketlerde çalışmaya başlamasıyla Samsun’un ihracatta hakettiği yerlere gelmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz.’

 

OKA yetkilileri de projeye verdikleri destekle ilgili memnuniyetlerini dile getirirken, gençler ve iş dünyası arasındaki bağı güçlendirmenin önemine vurgu yaptılar.

 

"Genç Ticaret Elçileri" projesiyle, Samsun'un gençleri iş dünyasına daha donanımlı bir şekilde adım atacak, böylece bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacaklar.

adminadmin