Samsun İyi Partide GİK Üyeliği İçin Dokuz Aday Çıktı!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun İyi Partide GİK Üyeliği İçin Dokuz Aday Çıktı!
16.09.2020 13:27:41

 

Samsun İyi Partide GİK Üyeliği İçin Dokuz Aday Çıktı!

Akasyamhaber’de İYİ Parti’de GİK Savaşları başladı haberimizin ardından Samsun İYİ Partide genel idare kurulu için 9 aday çıktı.

İYİ Parti’nin Ekim ayı sonlarında yapılacak olan olağan kongresi öncesinde Samsun’da üç olan Genel İdari Kurul üyesi aday sayısı dokuza çıktı.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile İYİ Parti Samsun kurucu il Başkanı Ömer Süslü’nün ardından bu sayı dokuza çıktı.

Samsun İYİ Parti İl Başkanlığının adayı tek isim olarak Bafra’dan avukat Hüseyin Acar olduğu konuşulurken, Eski İl Başkanı Ömer Süslünün  Adayı  Yaşar Timucin olarak öne çıktı.

Daha önce aday olarak duyurduğumuz İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise GİK üyesi adayı olarak Erhan Usta’yı destekleyeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

İYİ Parti Genel başkanı Meral Akşener’in Samsun’da yaşanan GİK üyesi aday fazlalığı için yeni bir sistem geliştirerek çarşaf liste yerine anahtar liste ile GİK listesini netleştirmesi bekleniyor.

Bu sistemde 100 kişiyi Akşener belirlerken kalan üyeler arasında seçim yapılacak.

İYİ Parti Genel İdari Kurul üyesi İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Necattin Demirtaş İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Bedri Yaşar Ömer Süslü Hüseyin Acar Yaşar Timucin Meral Akşener İYİ Parti Genel başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER