Şefkat Eli Derneği Görev Bilinci Yüksek Ekipleri İle İş Başında
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Şefkat Eli Derneği Görev Bilinci Yüksek Ekipleri İle İş Başında
27.04.2022 08:27:29

 

Şefkat Eli Derneği Görev Bilinci Yüksek Ekipleri İle İş Başında

Afet öncesi arama kurtarma tatbikatları, olası felaketlerdeki olay yerine ulaşma süresi hakkında büyük ölçüde fikir vericidir.

Yüksek görev bilinci ile Şefkat Eli Derneği’ne olan her üye, arama kurtarma faaliyetlerinde yer almak için büyük çaba sarf ediyor. İnsan hayatına verilen değeri her geçen gün daha da yaygınlaştıran çalışmalarımız, felaket anlarında ve sonrasında ihtiyacı olan herkesin yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyor.

Zor zamanlarında insanların yalnızlık duygusu yerine aynı duyguların yoğunlaştığı bir atmosfer oluşturmak hayatı boyunca karşılaştığı en büyük zorlukta bile insanların umudunu yitirmemelerine vesile oluyor. Ülkemizin afetlere karşı açık bir bölge olması ve hazırlık noktasında pek çok yetersizliklerin bulunması, gönüllülerin bir araya gelerek tek bir amaç için ter dökmelerini kaçınılmaz kılıyor. Şefkat eli derneği iyiliğe dair birçok faaliyete imzasını atarken, su kuyusu açtırmak isteyen pek çok kişi de bağışlarıyla ihtiyaç sahibi toplumların en doğal haklarını onlara veriyor.

Şefkat Eli Derneğinin Arama Kurtarma Hedefleri Nelerdir?

Meydana gelen doğal afetlerin neticesi genellikle pek çok insanın yaşamını yitirmesi ile sonuçlanabiliyor. İnsanların sevdiklerini ansızın kaybetme duygusu ile baş edebilmeleri arama kurtarma konusunda hizmet veren ekiplerin desteği ile daha az acı hissini veriyor.

Afetler sırasında yaşamını yitiren ya da kaybolan kişilere hızlıca ulaşmak çoğu zaman mümkün olmayabiliyor. Bu durumu hızlandırarak için öncesinde gereken tüm hazırlıkları kuşanmış özelliklere sahip olan Şefkat Eli, her türlü zorluğa birlikte göğüs germek isteyen gönüllülerin hizmetleri ile felaketler daha az yıpratıcı olabiliyor. Arama kurtarma alanındaki profesyonel hizmetlerin dışında adak kurbanı bağışları da temel gıda maddelerine ulaşmakta yoksunluk çeken kişilere özenle ulaştırılıyor.

Şefkat El Derneği’nden Afet Bölgelerine Zamanında Müdahale      

Afet bilgisinin dernek merkezine ulaşması halinde arama kurtarma ekipleri en hızlı şekilde bir araya gelerek olay yerinde olmayı hedefler. İnsan yaşamı için adeta zamanla yarışılan anlarda en ufak bir ihmal ya da yavaşlık Şefkat Eli Derneği ekipleri için söz konusu bile olamaz.

Afet öncesi arama kurtarma tatbikatları, olası felaketlerdeki olay yerine ulaşma süresi hakkında büyük ölçüde fikir vericidir. Bu doğrultuda sürekli kendini geliştiren ve eğiten ekipler insan hayatına en değerli dokunuşu gerçekleştirmek için hazır ol da bekliyor. Şefkat eli Derneği, insani ihtiyacı kapsayan her konuda gerekli organizasyon özelliğine sahip, kurban bağışı ve zekât bağışları gibi birçok yardım desteklerinde de yol gösterici misyon üstleniyor.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri