Samsun Haber
Giriş Tarihi : 22-03-2024 16:04

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Oluşturacağız

Cumhur İttifakı AK Parti Vezirköprü Belediye Başkan Adayı Murat Gül, tarımsal projeleri hakkında bilgi verdi.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü Oluşturacağız

“Tarım, toprağımızın ve emeğimizin bereketidir. Bu bereketi daha da artırmak ve çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla, Vezirköprü'müzün tarımına Tarımsal Kalkınma Projelerimiz ile yeni bir sayfa açıyoruz” diyen Murat Gül şöyle devam etti;

Bu projeler kapsamında, Belediyemiz bünyesinde yeni bir yapılanma oluşturuyoruz; Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü. Belediye Meclis Üyelerimizden oluşturulan Tarım Komisyonu'nun öncülüğünde, Tarım İlçe Müdürlüğü ve Ziraat Odası iş birliği ile çiftçilerimizin yanında olacağız.

Çiftçilerimizin ürünlerini en doğru şekilde analiz edebilmeleri için gerekli tüm donanıma sahip bir laboratuvar ortamı sağlayacağız.

Alanında uzman danışmanlarımızla, çiftçilerimize en güncel bilgileri sunarak, üretim süreçlerinde rehberlik edeceğiz.

Topraklarımızın daha verimli kullanılabilmesi için gerekli analizleri yaparak, çiftçilerimize topraklarına en uygun ürünleri belirlemede yardımcı olacağız.

Yerel ve ata tohumlarımızın korunması ve yaygınlaştırılması adına, çiftçilerimize destekler sağlayacağız.

Sağlıklı nesiller için organik tarımın önemine inanarak, çiftçilerimize organik sebze ve meyve fide desteği sunacağız.

Mevsim şartlarından bağımsız üretim yapabilmek için çiftçilerimize sera desteği vereceğiz.

Üretimdeki en büyük sıkıntılardan biri olan su ihtiyacını karşılamak adına, sulama alanlarımızı genişleteceğiz.

VEZİRKÖPRÜ YEŞERECEK GELİŞECEK

Bu ve bunun gibi birçok destekle, çiftçilerimizin yanında olacağımızı, onlarla birlikte üreteceğimizi, yetiştireceğimizi ve halkımızla paylaşacağımızı taahhüt ediyorum. Vezirköprü'müzü, tarım alanında da model bir ilçe haline getirmek için çalışacağız.

Kıymetli çiftçilerimiz, sizlerin emeği ve alın teri ile Vezirköprü'müz yeşerecek, gelişecek. Bu yolda sizlerle birlikte yürümekten, sizlere destek olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Hep birlikte, daha yeşil, daha bereketli bir Vezirköprü inşa edeceğimize inancım tam.

Sizlerin de bu projemize inanacağınıza ve destek vereceğinize gönülden inanıyorum. Destekleriniz için şimdiden teşekkür eder, sizlere sağlık, huzur ve bereket dolu günler dilerim.

adminadmin