Samsun Haber
Giriş Tarihi : 06-02-2024 18:15

Tüfekçi’den Esnaf Destek Paketi

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret ve kahvaltı programında başkan Metin Sinecek ve yönetim kuruluyla bir araya geldi.

Tüfekçi’den Esnaf Destek Paketi

‘’Samsun Karadeniz’in Lokomotifi olacak!’’

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek ve yönetim kurulu ile bir araya gelerek, ‘’Esnafımız için destek paketimiz hazır. 23 Yıldır potansiyeline bir türlü kavuşamayan, zamlar, enflasyon ve istihdam alanlarında yapılmayan çalışmalar yüzünden inandığı yolda yürümeyi bırakın bir adım ötesini göremeyen emekçi, işçi kardeşlerim, abilerim, ablalarım için dertlerine şifa olacak projelerimiz ve paketlerimizle Samsun’u en kısa sürede Karadeniz’in lokomotif şehri haline getireceğiz’’ dedi.

‘’ESNAFIMIZ RAHAT NEFES ALACAK’’

Tüfekci, seçilmesi durumunda üretim ile ilgili projelerinden bahsederken şunları söyledi ‘’Samsun her anlamda verimli bir şehir ama bu verimi, elimizdeki değerleri ve iş gücünü bile artık yavaş yavaş dışarı kaçırmaya başladık. Samsun’un en büyük üç sorunundan biri işsizlik. Samsun’un kıymetli esnafına rahat nefes aldıracak ve işsizliği çözecek olan 23 yıldır başta olan bu yönetim değil tüm milletimize üçüncü bir yol sunan İYİ Parti’den başkası değildir. Esnafın nefes alamadığı bir şehirde ticaretten bahsetmekte mümkün değildir. Kira, vergi, kredi ve borç batağında olan esnafımız için çok güçlü hazırlıklarımız var” diye konuştu.

‘’Nitelikli iş gücünü artıracağız!’’

Tüfekci, Samsun’un ve Türkiye’nin en büyük sorunlarından olan işsizlik ile ilgili ‘’Şehrimize istihdam anlamında hiçbir şey katmayarak işsizliği çözemezsiniz. 1 Nisan Sabahından itibaren göreceksiniz ki şehrin her bölgesinde yeni istihdam alanları yaratıp dışarıya giden işgücü açığını kapatmakla beraber nitelikli iş gücünü de artıracağız. Esnafımızı her anlamda destekleyeceğiz. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde 1 Nisan itibariyle esnafımızın bütün sorunlarıyla yakından ilgilenen bir belediyecilik anlayışı hakim olacak” diye konuştu.

 

 

Tüfekci, Kooperatif’te düzenlenen ziyaret ve kahvaltı programının ardından Atakum Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek ve kooperatif görevlilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Sinecek, İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci’ye hediye vererek çalışmalarında başarılar diledi.

 

adminadmin