DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Ravza ZEYBEK
Ravza ZEYBEK
Giriş Tarihi : 03-02-2024 10:28

Bir Ayet- Bir Kadın- Bir Dizi

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

İnsanlık adına utancımızın ağırlığını taşıyamayan kalplerimizle yaşamaya çalışan bizler, mahcubiyetimizin gelecek insanlığa kadar ulaşacak  çaresizliğimizle kahrolup durmadayız.  Bizleri teselli eden şehit kardeşlerimizin mübarek kanlarının yeryüzünde ki insanların kalplerine İslam sevgisi olarak doğuşuna şahitlik edişimiz.

Gazze direnişi başladığı ilk zamanlarda tüm dünyada İslam araştırılmaya başlanmış en çok okunan kitap da Kura-ı Kerim olmuştu. Elhamdulillah halen de her geçen gün İslam dinine giren Kardeşlerimizin sayısı çoğalmakta. Onlardan biri olan Amerikalı Abbey isminde bir kardeşimizin İslam dininin kadınlarla ilgili  ayetlerden  olan Nisa suresi 34.ayetten çok etkilenip ‘’Ben daha önce böylesi inanılmaz bir seviyede kadınları el üstünde tutan bir din duymadım. Erkekleri kadınları için onların geçimini sağlamak için, onlara bakmaları için teşvik eden bir din duymadım. İslam kadın hakları konusunda zirvede ve kadınlara toplum içinde çok yüksek bir statü veriyor.’’ Diyor bu burada bir dursun.

Gelelim geçen hafta gösterime giren bir dizi filme. Sosyal platformlarda bayağı gündem oldu. Bu dizi için o kadar çok söz söylendi ki  olumlu bulan oldu olumsuz bulanlar oldu. İşin garip tarafı dizide bir pavyonda Ankara havası oynayan kadının giydiği elbise internette saatler içine tükenmiş, yaptığı dansın dersini almaya kalkan kadınlar olmuşmuş…Falan…Filan…Hiç şaşırmadım!

Bahsedilen olay örgüsü tam bir trajediyken ‘’Gece hayatı’’ sektöründe çalıştırılan yüzlerce binlerce kadınların dramları bir diziyle gündem olmuş! Ya hu bu ülkede her geçen gün sayıları artan bu sektörün en fazla müdavimleri erkekler değil mi? Gündüz mangalda kül bırakamayan adam kılıklı erkekler,  gittikleri pavyonda kadının dansı ve  bedeni üzerinden para harcarken bir başka erkekler de aynı kadınlar üzerinden para kazanıyorlar. Bunu modern dünyanın gerçeği diye kendilerine inandırmaya çalışıyorlar ve maalesef kadınlarda inanıyorlar.

Evlerinde ki kadına kadınlığı çok görüp küçük gören bu zihniyet yaşı başı fark etmez bir şekilde cinsel bir obje gördüğü kadınları suistimal etmeye devem edecekler. YouTube da dizinin  ilk bölümü bu yazıya yazdığım  sırada 12 millyon izlenme almış.

Hadi her şeyi geçtim  dizi için olabilir dediğim birçok şey var diyelim. Ya bizim kadınlarımız kendilerinde nasıl bir aşağılanma ve eksiklik hissediyorlar da Dilber dansını öğrenmeye kalkıyorlar?  Kadının kadınlığı üzerinden para kazanmayı öğreten ve özendiren bir senaryo var mı? Var!  Var da son dönemde ki dizilerin hepsi kocasını veya karısını aldatmak yasak ilişkiler hatta sapkınlıklar üzerinden senaryolar yapılmıyor mu? Belki en açık ve en masumu kalacak olan bu dizi olabilir derim!

Kendi dinimizin kadına verdiği değeri yeni Müslüman olan başka bir kadının ağzından duymanın verdiği sevince mi yanalım. Yoksa % 90 Müslüman bir ülkede kadın daha fazla nasıl ayaklar altına alınırı mı izleyelim bilemedim? Söylenecek daha çok söz var…

Kadın düşmüşse sebebi erkektir. Erkek dağılmışsa sebebi kadındır. Allah’ın bir birini tamamlamak üzerine kurduğu düzen bozulursa orada ne kadın ne erkek ne aile kalır ne de sağlıklı bir toplumdan söz edilebilir. Evliliği zor ve kötü gibi gösterip evlilik dışı ilişkileri özendiren sapkınlıkları meşrulaştıran her ne olursa olsun bu toplumun yapıtaşlarına dinamit koymaktır.  Kadının da erkeğinde kendini, cinsel kimliklerinin farkına varması ve bir birini korumanın bir aile olmanın güzelliğinin fark edilmesi temennisiyle…

NELER SÖYLENDİ?
@
Ravza ZEYBEK

Ravza ZEYBEK

DİĞER YAZILARI Gazze Bize Ne Söyler 2 Gazze Bize Ne Söyler (1) Köksüzlük Öksüzlük Mü! Cihad Zulme Karşın Hayat İçindir Câlût’la Savaşa Giderken Hepimiz İmtihan Nehrinden İçmişiz Gönlümün Gördüğü Şehir Semerkand Anadolu İnsanının Feraseti Zor Zamanlar Allah’la Kolay Olur Zararın Neresinden Dönersek Yaklaşan tehlikenin farkına var! Ne Oldu Bu Adamlara? Ne oldu bize? Mübarek Ola Bulanlar Arayanlardir Diriliş Zamanı Ben Şehit Olmak İstiyorum! Reddediyorum! Yine mi 28 şubat! Kimin modası! Bizim Çocukları Ateşe Atan Kim? Ölüm var! Hiç Şaşırmıyorum Ümitlerimiz Ölmeden Bu İşe Bir El Atın… Selamünaleyküm ATEŞ ve SU Buda Geçer Ya Hû Bir Milletin Tekrar Destan Yazması Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla… Kapımıza Dayanan Tehlike! Mazlumlar seni bekliyor! Modern Dünyanın Mağaraları Söz Allah’ın sözü Söz Allah’ın sözü Bu İşin Vebali Çok Mesele Kadın mı! Resmin Bütününe Bakalım Allah Var Gam Yok! Uygulamalara Kurban Oluyoruz Bizim Çocukları Ateşe Atan Kim? Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla… Firavun Hala Katlediyor Ya Musa Nerde! Özgürlük Ne İçin? Her Acı Büyütür Bizi… Küfür Tek Millettir Ağzımızın Tadı Yok Artık Allah İle Barış Anadolu’nun Özü Tasavvuftur Sibel Eraslan İçin… Dünyayı Terk Edenler Bize Ne Anlatır Âşurâ Bize Ne Söyler Mazlumun Ümidi Olmuşuz Gençlerimizi Harcamalarına İzin Verme! ‘Mü'minler Ancak Kardeştirler.’ Sevgi Kurban Olur Mu? Ölerek Dirilen Millet İstanbul Sözleşmesi Huzur Vermedi! Irkçıyım…Irkçısın…Irkçıyız… Ramazanı Özümüze Alalım Hayaller gerçek oluyor! Bir Ramen’den Öğrendiğim Tevükkül İmtihanı Mağalarımıza Dönüyoruz Bu yol nereye gider! Vardır Bir Hayır! 8 Mart Ne Ki! Nişanın Tek Adı Kaldı Kıyamet Kopacak! Öz Bilinmezse Özellikler Çıkmaz Meydana Sahipsiz kalan çocuklar! Her şey hakikâti görmekle başlar! Yarın çok geç olabilir! En Büyük Örneğimiz Her çocuk özeldir! Uyuyan dev uyandı artık! Ömür Vakfiyesi Yaklaşan tehlikenin farkına var! Özür dileriz çocuklar! Dost kim? Düşman kim? Keşkesiz Aşklar Cibril Hadisi Üzerine Bulanlar arayanlardır! Bir Milletin Tekrar Destan Yazması Allah’ın boyası ile boyanmak gerek! Nereye bu gidiş nereye kadar? Kutlu bir şehit övülmüş bir şehadet! Sana Yazdım. Düştüğü yerden kalkacak ümmet! Nuh’un Gemisi
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA