DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
KÜLLİYEN YAZAR
KÜLLİYEN YAZAR
Giriş Tarihi : 14-11-2023 16:46

MHP İlkadım ile Atakum’u da istiyor!

Siyaset hesap kitaplarında çok değişken argümanlar, tezler iddialar ortaya konuluyor.

MHP Samsun’da AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından disipline verilerek, AK Parti’de görev yapamaz hale getirilen Ladik Belediye Başkanı’nın elinden belediyeyi almak için Cumhur İttifakı bünyesinde artık belediyenin MHP tarafından yönetilmesi tezini genişleterek argümanlarının merkezi bir yerine Atakum ile İlkadım Belediyesini de koyarak MHP’siz selim alınamayacağı iddialarından hareketle bu iki belediyeyi de bünyelerine kazandırmanın siyasi çalışmaları için mücadele veriyor.

Peki, MHP bu taleplerinde haksız mıdır?

“İlkadım Belediyesi AK Parti’de iken AK Partili bir aday tarafından İYİ Parti’ye kaptırıldı. Aynı şekilde Atakum Belediyesi AK Parti’de iken AK Partili bir aday tarafından CHP’ye kaptırıldı. Biz şimdi hem Atakum’da ve hem de İlkadım’da AK Parti’den daha iddialı adaylarla bu iki belediyeyi yeniden Cumhur İttifakı’na kazandırabilecek güç ve iradeye sahip bir parti olarak kendi adayımızı koyarak Ak Parti’nin de destekleriyle seçimleri rahatlıkla kazanabiliriz” diyorlar…

MHP Samsun’da mevcut Asarcık, Alaçam belediyelerinin yanına Ladik, İlkadım ve Atakum’u da koymak istiyor…

Yani Samsun’un 17 belediyesinin 5’ini istiyorlar.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da buna istinaden,

“MHP de daha fazla ilçede, daha fazla yerleşimde temsil ortamı bulmak istiyor. Ama o çok kolay bir iş değil. Onlar hep görüşülüyor. Henüz kesinleşmiş bir şey yok” demişti.

Peki iszce MHP taleplerinde haklı mı haksız mı?

 

NELER SÖYLENDİ?
@
misafir 8 ay önce
MHP bırakın o 5 ilçeyi büyükşehir belediyesine bile aday çıkartsa kazanır. Ama buna AKP müsade etmez ittifak yapmaz ama şunu biliyorum mhp bu ülkenin sigortası olduğunu kanıtlamış bir partidir. Samsunda da halkına hizmet vermek en doğal hakkıdır. Bunu da hizmetleriyle kanıtlayacaktır.
KÜLLİYEN YAZAR

KÜLLİYEN YAZAR

DİĞER YAZILARI Şşşşt Başkanım Sana Söylüyorum! Tasarruf tedbirleri belediyelere uğramayacak mı! Atanmış bürokrattan daha tehlikelisi atanmış siyasetçidir Sadece öğrencilerimiz mi mi sessiz! Adnan Günnar bizimle kafa mı yapıyor! Hür ve Müstakil Bir Kahraman Tekkeköy’de Seçim Son Gece Alınır… Kavak Buysa Ak Parti Nerde, Ak Parti Buysa Kavak Nerde… Atakum'da Kim Seçilecek! Yine Düşük Seyirli Seçim… Yeniden refah nereye koşturuluyor! Kime Oy Vereceğiz Hepsi Ak Partili! Siyasi partiler kapatılmalıdır! Atayıcıların derdi Samsun mu? YSK, Seçimlere Üç Ay Kala Hemşeri Derneklerini Kapatmalıdır! Yerli ve Milli Aday Meselesi Aday adaylık süreci iyi yönetilemiyor! Erdoğan’dan Samsun Siyasetine matematik sorusu Samsun Mustafa Demir’e Kilitlenmiş Durumda AK Parti Atakum’da Kazanabilir Mi? Mücahit Erbin’in İstifası Ne Anlama Geliyor! Başkan Demir’i İndirmek Üzere Menivela Hazırlıyor! Yusuf Ziya Yılmaz’dan Muş ve Demir’e Operasyon Bana Şahinkaya Kanyonu’nu Verin, Vezirköprü’yü Yerinden Oynatayım Partilerin STK Toplantıları Nasıl Yapılıyor! Yusuf Ziya Yılmaz’dan Haseki Stratejik Taktiği! Atakum Belediye Başkanı Deveci Haklı Mı Yoksa…. Samsun’da Yeni Dönemin İpuçları Samsun’da Güçler Dengesi Nasıl Değişecek! Ladik'te neler oluyor neler! Bizim başkan hiç komik değil! Şehir buluşmaları mı, şehir pozları mı! İlkadım Belediyesi Nasıl Kurtulacak! Haydi Bismillah… İlkadım’dan Başlayalım…
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA