Tanıtım
Giriş Tarihi : 15-06-2024 16:52

Yedi Başak Derneği Afrika Kurban Bağışı

Yedi Başak Derneği Afrika Kurban Bağışı

 

Afrika bölgesi yüzyıllardır kuraklık ve yiyeceğe olan erişim sorunlarıyla mücadele eden bir ülkedir. Afrika’ya yapılacak olan her türlü bağış faaliyeti bölge halkı için ciddi bir önem taşımaktadır. Afrika bölgesi kuraklığın ve gıda eksikliğinin sonuçları ile son dönemlerde ağır şartlar altında yüzleşmekte ve bunun sonucunda da salgın hastalıklar ve ölümler meydana gelmektedir.

 Yedi Başak İnsani Yardım Derneği, Afrika bölgesine yapılacak olan her türlü kurban, su kuyusu, sağlık, eğitim, kalıcı eserler gibi projelerin hayati önem taşıdığının farkında olarak bu bölge için yardım faaliyetlerini hız kesmeden devam ettirmektedir. Bu sene de Afrika adak bağışı fiyatları belirlenmesinin ardından Yedi Başak İnsani Yardım Derneği en uygun kurban bağışı ücretlerini yayımlayarak bu faaliyetlerini halka arz etti. Bu alanda toplanan bağışların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilmesi için projelerini titizlikle yürüten dernek partner kuruluşlar sayesinde yurt dışı organizasyonlarını büyük ölçüde genişleterek yardımları ihtiyaç sahiplerine bizzat ulaştırmaya devam ediyor.

Özellikle Adak, Akika ve Şükür, Nafile kurbanlarının bölgeye ulaştırılmasının vesilesi olarak gördüğümüz kurban bayramında da kurbanlık kesimlerinizi de bölge halkı için Dernek üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Hisse bedelleri yatırılarak küçükbaş veya büyükbaş kesimlerini sizlerin adına kesen ve ihtiyaç sahiplerine ileten dernek bu kesimler esnasında helal kesim ve hijyen kurallarına özen göstererek hayırların en doğru şekilde yerlerine ulaştırılması konusunda ciddiyetle çalışıyor.

sığır, giyim, adam, insan, kişi, şahıs içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Yedi Başak Derneği Afrika Bağış

Yurt dışında Gana, Gazze (Filistin), Nijer, Uganda, Tanzanya, Çad, Somali, Afganistan, Bangladeş, Yemen, Afrika ülkeleri ve Suriye bölgelerine kurban bağışı faaliyetleri devam eden Yedi Başak İnsani Yardım Derneği Yurt içi bölgelere de kurban bağışlarınızı gerçekleştiriyor.

Yedi Başak, Afrika bağış organizasyonlarına her sene devam etmelerini sağlayan hayırseverler ve dernek gönüllüleri sayesinde her geçen gün daha fazla insana ulaşabilmeyi hedefliyor. Özellikle yurt dışı bölgelerde savaş, afet, kuraklık ve yoksullukla mücadele eden vatandaşlara bu yardımların ulaştırılmasını büyük ölçüde önemsiyor ve Afrika bağış seçenekleri sayesinde de susuzluk, kuraklık, açlık ve sömürge ile mücadele eden halka yardımların iletilmesinde büyük rol oynuyor.

Yedi Başak, Dünyada hiç kimse aç kalmasın ve sadece insan olduğu için bu temel haklardan faydalanabilsin diye bu sene de yardım organizasyonlarını her sene olduğu gibi titizlikle yürütüyor. Yardım faaliyetlerine gösterdiği özen ve bu faaliyetleri düzenlerken dikkat ettiği şeffaflık politikası sayesinde herkese eşit, güvenilir bağış yapma imkânı sunan Yedi Başak sayesinde güvenli bağış deneyimine herkes ulaşabiliyor. Yedi Başak, bağış toplamak için gerekli izin ve belgelere sahip, valilik tarafından denetlenen ve bağımsız kuruluşların denetiminden de geçerek bu raporları halka açık şekilde yayımlayan bir dernektir. Yedi Başak çalışanları, dernek yöneticileri, gönüllü ekibi ve profesyonelleri özellikle din, dil, ırk, cinsiyet, köken, kimlik ayırt etmeksizin herkesin eşit şartlardan yararlanması ve temel insani haklarını kullanabilmesini de öncelik haline getirmiştir.

giyim, kişi, şahıs, insan yüzü, metin içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

 Yedi Başak Derneği Afrika Adak Bağışı

Yedi Başak İnsani Yardım Derneği bu şeffaflık ilkesi sayesinde güvenilir, hesaplanabilir ve hesap verebilir ücretlerin açıklanmasıyla birlikte gerekli izinlerin alınmasının ardından yardım kampanyasını halka duyuran dernekler arasında yer almaktadır. Bu alanda ücretler hususunda özellikle güvenilir olmayan ve bağışçıların istismarı ile sonuçlanan birçok yardım kampanyasından farklı olarak herkesin yardımını sürecin başından sonuna kadar takip edebilmesi için üyelik sayesinde takip edilebilen bir sistem geliştirilmiştir.

Dernek bu sene için ücretlerini açıklamış ve bu ücretler yatırılırken vekâlet toplama işlemlerini de resmi belgelerle gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra her sene olduğu gibi video ve fotoğraf görüntüleri de medya ekibi tarafından vekâlet sahiplerine titizlikle iletilecektir.

 Yurt dışı nafile kurban hisse birinci bölge 3.500 TL, Yurt dışı Akika kurban hisse birinci bölge 3.500 TL,  yurt dışı Afrika adak bağışı kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL, Gazze adak-Akika-Nafile kurban hisse 7.500 TL,  Türkiye ve Suriye Adak kurban üçüncü bölge 11.500 TL, Yurt dışı Akika kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL olarak Yedi Başak tarafından belirlenmiştir. Türkiye ve Suriye Nafile kurban üçüncü bölge 11.500,  Yurt dışı Nafile kurban hisse ikinci bölge 5.500 TL, Yurt dışı adak kurban hisse birinci bölge 3.500 TL olarak maliyetler hesaba katılarak belirlenmiştir. Türkiye ve Suriye Akika kurban üçüncü bölge 11.500 TL, Yurtdışı deve vacip kurban hisse 4.000 TL, Yurtdışı deve-adak-Akika-nafile kurban hisse 4.000 TL olarak Yedi Başak Tarafından belirlenmiştir.

metin, yazı tipi, ekran görüntüsü, poster içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldumetin, yazı tipi, ekran görüntüsü, poster içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldumetin, yazı tipi, poster, ekran görüntüsü içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

adminadmin