Samsun Haber
Giriş Tarihi : 02-02-2024 11:46

Bu Şehir Hepimizin Ayağa Kalk Samsun!

Gelecek Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Yeşilyurt sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaret programında Samsun Balkan Türkleri Derneği Haberleşme Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ni ziyaret etti.

Bu Şehir Hepimizin Ayağa Kalk Samsun!

Ziyarette Dernek Başkanı İbrahim Özdemir faaliyetlerine yönelik bilgiler verirken ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade etti. Özdemir şu ifadeleri kullandı:

" 7 Nisan 1987 tarihinde Merhum Nuri BAŞ Başkanlığında kurulan Derneğimizin amacı; Üyeleri arasında yardımlaşma dayanışma ve haberleşmeyi sağlamak,  Sosyal yardım amacıyla ihtiyacı olanların taleplerini karşılamak,  Türk kültürünü ve Atatürk İnkılaplarının birleştirici gücünü yaygınlaştırmak,  Balkanlardaki Türk varlığını eserlerini yaşatmak. Balkanlarda Türk eserlerinin korunması ve yaşatılması için Uluslararası kuruluşların ilgilerini sağlamak, Soydaşlarımızın gasp edilen haklarını iadesi ve girişilen sindirme hareketlerini Uluslararası kuruluşlar ve Lozan Barış Antlaşmasını imzacı devletleri, Balkan Devletleri garantörü Türkiye Cumhuriyeti nezdinde dile getirmek.  Dernekler yasası çerçevesinde faaliyette bulunmak "

İlk ziyaretini Harp Malülleri Derneği'ne yapan Yeşilyurt halkın herkesiminin dertleri dinlemek , sorunlarını not etmek ve bu şehrin dinamiklerini bu şehrin insanlarının hizmetlerine sunmak için seçim ziyaretlerimize devam ediyoruz dedi. Sözlerine devam eden Yeşilyurt mübadele kanunu ile gelmiş ve Samsun'u vatan edinmiş, tüm birikimlerini bu memleket için harcamış , Balkan Göçmeni tüm kardeşlerimizin sivil toplum teşkilatları vasıtasıyla hayırlı çalışmalar yaptığını görüyoruz. Sivil toplum kuruluşlarının işlevlerini yapamayacak kadar baskı altında olduğu şu süreçde herşeye rağmen Samsun için,  Samsunlular için ve siyaset arenasında olmazsa olmazlar içinde yer alan tüm sivil toplum kuruluşlarına bir kez daha buradan mesaj vermek isterim.

 

 İstiklal ve istikbalimizin meşalesini yakan bu şehrin evlatlarına umutlu olmak yakışır. 31 Mart Seçimlerinde Samsun'u daha yaşanabilir bir ekiple , daha sosyal ve üretken politikalarla hep birlikte yönetmek için adayım dedi.  Yesilyurt misafirperver dernek yöneticilerine teşekkür ederken yerel seçimlerin çok önemli olduğunu "Bu şehir hepimizin ayağa kalk Samsun " ifadelerini kullandı.

adminadmin