Samsun Haber
Giriş Tarihi : 13-01-2024 17:07

Bugün Yaşananlara Yüzyıl Sonra İnanılmayacak

Eğer bir sonraki seçimlerde ABD Başkanı Trump olursa, korkarım ki aday olmasına izin vermeyecekler, ama eğer olursa, Ruslarla dost olacaktır.

Bugün Yaşananlara Yüzyıl Sonra İnanılmayacak

6 Ocak 2024 ve bu yıl hapishanedeki 30’ncu senemi doldurmuş olacağım. Ümid ediyorum bu yıl serbest kalıp Venezüella'ya geri dönerim. Burada durumlar çok zor.

Hapishanede idari işler çok karışık. Daha önce tanıştığım tüm idareciler çok iyi insanlardı, çok düzgün insanlardı; ama halihazırdaki idareci herkes için ve tabii ki benim için sorunlara sebep oluyor. Ne olursa olsun hayatta kalacağım. Hayatta kalma isteğim, Venezüella'da mücadeleye devam etmek istediğim anlamına geliyor. Siyasi mücadeleyi kastediyorum. Ümidim o ki Venezüella hükümetinin içinde bulunduğu karmaşadan çıkmasına yardımcı olabilirim. Ailemi görebilirim. 30 yıldır hapisteyim. Bana karşı hiçbir kanıt, hiçbir şey yok; sadece manipülasyonlar var. Teröristler beni hapiste tutuyor.

 

Biliyorsunuz, aynı teröristler Türk hükümetine de sık sık saldırıyorlar. Ben Müslüman Kardeşler ideolojisine mensup birisi değilim, iyi bir eski komünistim. Türkiye Cumhurbaşkanı'nın bir avantajı var, o İsraillilerin ve Amerikalıların ajanı değil ve bu harika bir şey. Ümid ediyorum içinde bulundukları vaziyetten kurtulmayı başarabilirler. Türk halkının hayatı daha iyi olur. Bu sorunun kesin olarak çözüleceğinden maalesef emin değilim; ama Türkiye hakkında dile getirmem gereken tek bir sorun var, o da Kürtlerle ilgili. Kürtler Türklerden yüzyıllar önce Türkiye'deydi. Yani onların da bazı hakları var. Onlara saygı duyulmalı ve her iki tarafın da uyguladığı şiddet artık durmalı. Türk hükümetinde, Türk devletinde, normal olarak Kürtler de var. Türkler ve Kürtler, birbirine saygı duyulmalı. Kürtlerin mevcut hükümet adına oy çoğunluğu olduğu unutulmamalı. Türkiye hükümetine saygı duyulması gerektiğini ve gerektiğinde şiddet kullanılmasını anlıyorum ama bunun hiçbir şekilde yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Tarihsel olarak, Türkiye'de yıllar önce Türk hükümetini yöneten hainler vardı, fakat bugün Türkiye'nin mevcut Cumhurbaşkanı Siyonistlere karşı.

 

Ve Rusya, bir dünya gücü. Ukrayna'daki durum Rusların suçu değil, Ukrayna’da hükümeti kontrol eden aşırılık yanlılarının suçudur. Yahudi Zelenskiy'nin annesi ve babası İkinci Dünya Savaşı'nda Kızıl Ordu'nun savaşçılarıydı ve onlar Ruslara karşı savaştılar. Türkiye çok akıllı bir oyun oynuyor ve Rusya ile ilişkilerini sürdürüyor. Rusya da bir dünya gücü olarak kalmaya çalışıyor. Bir şeyi unutmayalım: Avrupa ile olan ilişkide kaybeden Ruslar olmadı. Rusya, Hindistan'a petrol satıyor, diğer ülkelere petrol satıyor.  Rusya'nın Avrupa'ya ihtiyacı yok; ama onların Rusya’ya ihtiyacı var.

 

Ukrayna'nın tarihsel olarak Türk toprağı olduğunu unutmayın. Türklere ait bir bölgeydi, bir Türk imparatorluğunundu. Gittiler ve şimdi Ukrayna adı verilen bir yer haline geldi. Şimdi Ukrayna’da iktidarda bir adam var, sözde başkan ama sorundan başka bir şeye sebep olmuyor. Bir sürü çatışma yaşanıyor, fakat sonunda kaybedecek. Eğer bir sonraki seçimlerde ABD Başkanı Trump olursa, korkarım ki aday olmasına izin vermeyecekler, ama eğer olursa, Ruslarla dost olacaktır. ABD ve Rusya düşman olmamalı, durum ne olursa olsun dost olmalı. Ne olacağını bilmiyoruz. Kimse ne olacağını bilmiyor. Ama her şey daha iyi olmalı, kötüye gitmemeli.

Allahü Ekber!

Kaynak: Çakal CARLOS - barandergisi.net

 

adminadmin