Samsun Haber
Giriş Tarihi : 09-03-2024 17:31

Canik’te Kadınlarımıza İş Alanları Üreteceğiz

İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolasıyla Canikli kadınlarla bir araya gelerek bütün kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

Canik’te Kadınlarımıza İş Alanları Üreteceğiz

İlkadım Belediyesi Dere Bahçe Sosyal tesislerinde düzenlenen programda konuşan Ulusoy sözlerine bütün kadınların eşitlik ve özgürlük içerisinde bir sürmelerine dileyerek ve kadınların hak ettikleri değeri görmesi ve toplumsal hayatta daha fazla söz sahibi olmalarını dileyerek başladı.

Canik’te kadınların sosyal ve ekonomik hayatlarını iyileştirmek için çeşitli projeler hayata geçireceklerini de dile getiren Ulusoy, “Canik’te kadınlarımızın maddi imkânsızlık ve zorluklar sebebiyle karşılaştıkları zorlukları aşabilmek için elimizden geleni yapacağız. Canik’te kuracağımız Tekstil Kent Tesisleriyle ilk etapta 500 kişilik bir istihdam sağlayacağız. Kademe kademe artarak devam edecek olan istihdam imkânı ile Canik’te iş ve aş üretmeye devam edeceğiz. Yine Canikli hanımlarımızın ihtiyacı olan kreş ve gündüz bakımevleriyle önemli bir eksikliği de gidermiş olacağız” diye konuştu. 

İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy program sonunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolasıyla annesine, eşine ve İYİ Parti Canik İlçe Başkanı Saydam Bayram’a çiçek takdim ederek salondaki kadınların tek tek kadınlar günü kutladı.   

adminadmin