Samsun Haber
Giriş Tarihi : 25-03-2024 16:15

Çarşamba 31 Mart’ı Beklemeden Kararını Verdi

Çarşamba Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Dündar Çay Mahallesinde yaptığı toplantının miting havasına dönüşmesinden duyduğu memnuniyeti, “Bu coşku bu heyecan hemşerilerimizin 31 Mart Pazar Akşamını beklemeden bugünden kararını verdiğini ifade ediyor.... “ diye belirtti.

Çarşamba 31 Mart’ı Beklemeden Kararını Verdi

Konuşmasında, Çarşamba Belediyesi’nde hayata geçirdikleri eser ve hizmetlere sahip çıkılmadığını da dile getiren Dündar şöyle devam etti; “Yeşilırmak doğal yaşam parkı bu bölgede eskiden kum çakıl çıkartılarak Atıl vaziyette bırakılan 600 dönümlük alanın yeniden ele alınıp Çarşamba belediyemiz tarafından öz kaynaklarımızla inşa edilmesiyle gerçekleştirilmişti.

Burada Çarşamba’nın tarihi dokusuna uygun olarak inşa ettiğimiz tarihi çarşamba sokağımız piknik tesislerimiz 15 temmuz hatıra ormanımız gibi birçok donatı yer alıyor.

TESİSLERİMİZ YANDI

Çarşamba belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışına uygun olarak bu bölgeyi bütün çarşambamızın Samsun’umuzun hizmetini aşmıştık.

Bizden sonraki dönemde Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı kendi haline bırakıldı.

Tarihi Çarşamba konağımız bakımsızlıktan ve ilgisizlikten yandı.

Daha sonra bu bölge ticari mantıkla işletmeye açıldı.

31 Mart'ta sizlerden aldığımız yetki ile sosyal belediyecilik anlayışına uygun olarak Yeşilırmak doğal yaşam parkını yine çarşambamızın samsun'umuzun hizmetine sunmaya buralara yeni hizmet ve eserlerle geliştirmeye devam edecek…”

adminadmin