Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başörtüsü Teklifi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başörtüsü Teklifi!
05.10.2022 14:37:12

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başörtüsü Teklifi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısında konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü teklifiyle ilgili "Eğer samimiysen gelin çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları

Ekim ayıyla birlikte yeni bir çalışma programı başlattık. Tüm vekillerimizle birlikte herkese giderek milletimizle kucaklaşacağız. Türkiye'nin bugününü hazırlayan parti sıfatıyla geleceğimizi de şekillendirmeye kararlıyız. Biz kendi halimize bakacağız. Kimin ne yaptığının önemi yoktur. Birileri ülkenin ve milletin geleceğini menfaatleri düşünmeden ikiyüzlü tavırlar sergileyebilir. Bizim milletimize sözümüz var. Ne söylüyorsak, ağzımından çıkanları yerine getirme vaadimiz bulunuyor. Muhalefetin verdikleri sözleri yerine getirmediklerini belediyelerde gördük. Kendilerine ait olmayan işleri sahiplenerek yalanlarına devam ediyorlar.

Verdiği sözleri yerine getiren tek partiyiz. Seçim sürecince projelerimizi milletimizle paylaşacağız. Milletimiz ekranları başında bizleri izliyor. Bazı gerçekleri bugün paylaşacağım. Seçime kadar olan bölümde 8 aylık süreçte hazırlıklarımızı yaparak milletimizin huzuruna çıkmayı planlıyoruz.

Türkiye'yi ilmik ilmik örüyor, tuğla tuğla örüyoruz. Geçtiğimiz 20 yılda eser ve hizmetlere kavuşturduğumuz gibi inşallah milletimizle birlekte gelecekte de inşaa edeceğiz. Türkiye Yüzyılı'nı beraber oluşturacağız. Birilerine bakıyorsunuz. Toplanıp toplanıp duruyorlar. Evlatlarımıza daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz..

Ey bay Kemal senin gidecek verin var mı ya. Senin zamanında hastanelerdeki pislikleri bilmeyen var mı. Türkiye bir süredir sınamalardan geçiyor. Milletimize yansıyan sıkıntılar var mıdır. Evet vardır. Peki bu sıkıntıları çözecek kimdir? Sadece AK Parti'dir.

Biz programızı açıkladığımızda bıyık altından gülüyorlardı. Biz ne yaptık. Hiç onlara bakmadık. Bu süreçte salgın oldu yatırımlarımıza devam ettik. Savaş çıktı durmadık. Sürekli büyümeye devam ettik. İnsanımızın işini, aşını hep birinci sıraya koyduk. Başlattığımız sosyal konut projesiyle insanımıza umut olduk. TOGG'un banttan inişini yapacağız bu ayın sonunda.

Eskilerin dediği gibi sen doğru ol, eğri belasını bulur. Nitekim uluslararası kuruluşlar ardı ardına yaptıklarımıza bakıyorlar. Hep dediğimiz gibi durmak yok yola devam. Birilerinin buram buram sinsilik peşinden koştuğunu biliyoruz...

Milletimize sesleniyorum. Başörtüsüyle ilgili Bay Kemal'in açıklaması var. Doğrusu bu zatın niye böyle açıkladığını anlamakta zorlandık. Şu anda böyle bir mesele var mı hem okullarımızda hem de kurumlarımızda. Türkiye ey CHP sana sesleniyorum. Başörtüsüyle meclise giren milletvekillerini atmak için çalışıyordunuz. Ne oldu. Bay Kemal dürüst ol. Yanına aldığın birkaç başörtülü insana rozet takmakla olmaz.

Öncelikle altını çizerek söylemek istiyorum. Türkiye'nin gündeminde başörtüsü sorunu yoktur. Geçmişte başörtüsü sorunu varsa bunun tek sorumlusu CHP zihniyeti, CHP faşizmidir. Ne diyorsa devletin kurumlarına bu şekilde girilemez. Kadınlarımız neden başörtüsü takıyor, Rabbim emrediyor. Bu seni neden rahatsız ediyor ki. Herkes söylüyor ya, temel hak ve özgürlükler. Neden başörtüsüyle ilgili bu hakka sahip olamadılar. Ülkemiz geçmişte mağdur edilmiştir. Bu mağduriyeti perde gerisinden yöneten CHP zihniyetidir. Milletin adamı olarak gönüllerde taht kuran Menderes'i de asmışlardır. Bu faşist kafa insanlarımızın laiklik hassasiyetini istismar etmişlerdir. Bu kafa aynı kafadır.

Sırf CHP faşizmini önlemek için başörtüsüyle ilgili düzenleme yaptık. Birileri öyle bir rahatsız oldu ki, öyle yollara başvurdular ki. Bizzat Kılıçdaroğlu başörtüsünü Anaya Mahkemesi'ne gitmişti. Artık yalanların yetti. Dürüst ol dürüst.

 

Aynı dönemde partimize kapatma davası açmışlardı. Partimiz bu kapatma davasından kılpayı kurtulmuştu. O dönemde de dava açan Kılıçdaroğlu'dur. Şimdi yanına alıyorsun, ve milletimizi aldatmaya devam ediyorsun. Kılıçdaroğlu benim kızlarım bu işin mağduriyetini çekti. Ben kızlarımdan bir tanesini İstanbul'da İmam Hatip'te okutamadım. Kızımı İstanbul dışında bir başka İmam Hatip'te okuttum. Anneler günlerce okullarda nöbet tuttu. Polis istenmeyen müdaheleler yapıyordu. Şimdi kanunlarla bu işi düzenleyelim diyorsun. Bu zat o kadar taban tabana zıt konuşuyor ki. Kendisi bir kaset kumpasıyla geldiği için proje üretemez.

 

Dün söylediğini bugün inkar eden bu zatın, bugün söylediğini yarın inkar edeceğini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Biz ise söylediklerimizle, yaptıklarımızla milletimizin huzurundayız. Bizim kürt meselesi diye bir sorunumuz yok. Kabinem de Kürtler var. İnşallah önümüzdeki Cuma günü yeni bir adımını atacağımız Alevilerle ilgili çalışmalarla onlara rağmen devam edeceğiz.

 

Aslına bakarsa CHP faşizminin ne başörtüsü ne de ülke umrundadır. Her devirde ortaya çıkıp milletimizi geri bırakmaktır bunların derdi. Sayın Kılıçdaroğlu üst düzey yöneticilerin üniversitelerde ikna odaları kurmadı mı. Kızlarımızın başlarındaki örtülerini çıkartmadılar mı? Bunlara yapılan zulümden sen kurtulacağını mı zannediyorsun. Bunların hesabını kolay kolay veremeyeceksin. Onlar da veremeyecek.

 

Biz demokrasi ve kalkınma devrimlerimizli CHP faşizminin gizli iktidarına son verdik. Ama bunlar hiçbir zaman heveslerinden vazgeçmediler. Kılıçdaroğlu'nun son teklifi bir taktik. 12 gün sonra ne oldu. Bay Kemal bir metrekarelik bir bez parçası, Moderatör çul diyor. Al birine vur ötekine. Madem bu konuyu kendisi gündeme getirdi öyleyse daha ötesi bir teklifle mukabele edelim. Eğer dürüstsen, eğer samimiysen, çözümü Anayasa düzeyinde sağlayalım.

 

Adam gibi adamsan gel Anayasa'da başörtüsüyle ilgili çalışma yapalım ki kalıcı olsun. Altılı masada seni destekleyenleri de al. Senin geçmişte yaptığın utanç yaptıklarınının bir kısmınına temizlemiş olursun. Ben arkadaşlarıma bugün burada veriyorum. Adalet Bakanı'ma söyledim. Bundan gerisi Kılıçdaroğlu'nundur. Hatta buna ilave edelim aileyi de alalım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başörtüsü Teklifi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri