Samsun Haber
Giriş Tarihi : 22-01-2024 12:21

DEM Parti Atakum’da ittifak arayışında!

DEM Parti, Atakum’da uzlaşmaya yatkın aday adayı CHP Atakum Belediye Başkanı olduğu takdirde Samsun’dan aday çıkarmayacak CHP’nin Atakum adayını desteklemek üzere görüşmeler yapıyor.

DEM Parti Atakum’da ittifak arayışında!

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, CHP’yle seçim iş birliği konusunda her iki partinin ilgili komisyonlarının çalışma yürüteceğini söylemiş ve aralarında Samsun’un da olduğu 7 ilde belediye başkan adayı çıkarma kararı aldıklarını belirtmişti.

DEM Parti’nin Atakum’da Başkan Cemil Deveci’nin karşısında aday adayı olan bir isimle görüşerek anlaşma ve uzlaşma zemini yokladığı, anlaşma ve uzlaşma gerçekleştiği takdirde Atakum’da aday çıkarmayarak CHP’nin Atakum belediye başkan adayının destekleyeceği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Samsun’da en fazla oyu Atakum ilçesinde alan DEM Parti’nin mevcut Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin karşısında CHP Atakum Beleidye Başkan Aday Adayı olan bir isimle ittifak arayışlarına başladı.

DEM Parti Atakum’da istediğini alabilirse Atakum’da aday çıkarmayarak CHP’nin Atakum Belediye Başkan Adayına destek verecek.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin aday olması durumunda DEM Parti’nin aday çıkaracağı, eğilim yoklaması sonrasında açıklanacak CHP Atakum Belediye Başkan Adayına göre aday çıkarmakla ilgili kararlarını değiştirecekleri ve zemin arayışına girdikleri gelen bilgiler arasında…

 

adminadmin