Samsun Haber
Giriş Tarihi : 28-01-2024 15:57   Güncelleme : 29-01-2024 08:47

İYİ Parti Samsun’da Çekim Merkezi Haline Geliyor!

Yerel seçim sürecinin en çok konuşulan partilerinin biri olan İyi Parti, geçtiğimiz hafta yapılan Samsun Aday Tanıtım Programında Samsun Büyükşehir ve ilçelerin tamamı beklenirken sadece 8 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklayarak herkesi şaşırtmıştı.

İYİ Parti Samsun’da Çekim Merkezi Haline Geliyor!


İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekçi’nin Tanıtım programı öncesi ve sonrası yaşanan istifalar nedeniyle yerel seçim hattına sert bir giriş yapan İYİ Parti Samsun teşkilatı, Tüfekci’nin SKM açılışı ve sahaya inmesiyle yeniden ivme kazanmaya başladı.

KİM ADAY OLACAK

Bundan önce seçim süreçlerinde  en fazla merak edilen Ak Parti adayları olurken, İyi Parti’nin Yeniden refah Partisi ile birlikte Samsun’da yaptığı hamle sadece seçim sürecinde değil, adaylık belirleme sürecinde de bir denge unsuru olmasıyla gündemi de belirmeye başladı.

Başta Atakum olmak üzere kalan ilçelerde aday belirleme süreci devam ederken kamuoyunun en çok merak ettiği ilçelerin başında gelen Atakum’da ise adeta bir satranç oynanıyor.

CHP’de mevcut belediye başkanı Cemil Deveci’nin tekrar aday gösterilmemesi, Serhat Türkel’in adaylığı ise birçok taşı daha şimdiden yerinden oynatmış durumda.

Cemil Deveci’nin geçtiğimiz seçimlerde İyi Parti’nni de yer aldığı Millet İttifakı’nın oylarıyla seçilmesi, aday gösterilmemesinin ardından, “acaba İYİ Parti’nin adayı olur mu?” sorusu siyasi kulislerin en fazla konuşulan başlıklarından biri oldu.

İSMİ GEÇENLER

 

İyi Parti için Atakum’da ismi geçen diğer kişiler ise kamuoyunun yakından tanıdığı isimler.

CHP Atakum aday adayı Murat Erkan, Bayram Çelik’de bu isimlerden bazıları.

Atakum’un tanınmış simalarından Cüneyt Sağıroğlu’da kulislerde ismi geçen kişilerden.

Kamuoyunda en çok konuşulan ilçelerden olan Çarşamba, belediye başkanı olan Halit Doğan’ın Büyükşehir adayı olarak gösterilmesinden sonra kimin aday olacağı merakla bekleniyor.

İyi Parti ve Yeniden Refah Partisi’nin başkan adayı olarak önemli isimler ile görüştüğü de gelen bilgiler arasında.

İyi Parti Samsun ilçe adaylarının tamamını açıklamayarak hem gündemi tutmaya hem de çekim merkezi olarak kendini merkeze almaya devam ediyor.

adminadmin