Samsun Haber
Giriş Tarihi : 07-01-2023 14:40   Güncelleme : 07-01-2023 14:40

İyi Partili Fatih Şenol İl Başkan Adaylığını Açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılımıyla 28 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek İYİ Parti Samsun İl Olağan Kongresi'nde yapılacak seçimlerde, il başkanlığına adaylığını resmi olarak açıklayan Önder Fatih Şenol, birliktelik mesajları verdi.

İyi Partili Fatih Şenol İl Başkan Adaylığını Açıkladı

 

İYİ Parti Samsun İl Olağan Kongresi, 28 Ocak 2023 tarihinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılımıyla gerçekleştirilecek.

"BU YARIŞIN SORUNDA BİZ KAZANACAĞIZ"

Adaylık sürecinin bayrak yarışı olduğunu vurgulayan Önder Fatih Şenol, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bayrak yarışı ekip işidir ve bayrak yarışı da ekiple kazanılır. Dolayısıyla hiçbirimizin diğerinden farkı olmaz. Hepimiz İYİ Parti'nin bu sevdanınn birer neferiyiz. Benim amacım, bayrağı Hasan başkanımdan devralmaktır. Onun yaptıklarının üzerine bir çok şey koymak ve gerektiğinde zamanı geldiğinde, yeni hayalleri ve yeni projeleri olan bir arkadaşıma devretmektir. Çünkü bu yarışın sonucunda biz kazanacağız ve İYİ Parti'miz kazanacaktır inşallah."

"ASLA HİÇBİR HESABIM KİTABIM YOKTUR"

Adaylık açıklaması öncesinde yaptığı proje tanıtım toplantısında açıkladığı 11 projesiyle ilgili gelen sorulara ve değerlendirmelere değinen Önder Fatih Şenol, "Bazen açıkladığımız projelerle ilgili, 'bu il başkanlığı projeleri değil, farklı şeyler var' şeklinde sorular geliyor veya düşünenler oluyor. Ben sadece iktidarın olanaklarına karşı daha güçlü mücadele edecek bir teşkilatın il başkan adayıyım ve asla hiçbir hesabım kitabım yoktur. Karşınıza birçok propjeyle çıktık ve anlattık. Amacımız ilçelerimizin gücüne güç katarak, moral motivasyonunu en üst seviyeye çıkartmayı çıkartmaktır. Amacımız, onları var olduğu ilçede halkın ümidi yapmakdır. Tüm ilçelerimizin her derdi, bizim derdimiz. Mevcut iktidar ile bugüne kadar ki en çetin mücadeleye gireceğiz. Bu mücadele hepimizin ve çocuklarımızın geleceği için çok önemli. Bu mücadelede dimdik durmamız lazım ve onlarla kora kor mücadele etmemiz lazım. Zaten benim projelerim de tüm teşkilatlarımızı güçlü kılmak amacıyla hazırlanmış projelerdir. Ben hazırım, ekibim hazır, ilçelerimiz hazır ve partimiz bu mücadeleye hazır."

"KARARSIZ SEÇMENE ULAŞMAK İSTİYORUZ"

Seçimde gülen tarafın kendilerinin olacağını ifade eden Önder Fatih Şenol, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Kararsız seçmen sayısı çok fazla. Biz bu seçmen kitlesine ulaşmak istiyoruz. Gerek lojistik olarak gerekse diğer imkânları da seferber etmeliyiz. Bu mücadeleye baş koymuş bir vatan sevdalısı olarak aranızda bulunmaktan onur duyuyorum. Şu ana kadar 11 proje açıkladık. Hedefimiz bunu 20'lere 30'lara çıkarmaktır. İnşallah bize görev ve yetki verildiğinde bu projeleri bir bir hayata geçireceğiz, bizzat şahit olacaksınız."

AKSOY: ÖNDER FATİH BAŞKANIMA HAYIRLI OLSUN DİYORUM

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ise "Seçimler demokrasinin vazgeçilmezidir. Biz aynı siyasi gelenekten, aynı yoldan geliyoruz. Bundan önceki yolda da birlikteliğimiz var. Seçimler iddiadır, mutlaka aday olan arkadaşlar projeler sunacaktır. Bunu noktada, bunun altında birşey aramaya gerek yoktur. Buna delegasyon karar verecektir. Önder Fatih başkanıma, kardeşime hayırlı olsun diyorum. Allah bu çıktığı yolda onu utandırmasın diyorum" diye konuştu.

Adaylık açıklama toplantısına İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı. Toplantıda Önder Fatih Şenol, İYİ Parti İl Başkanı Aksoy'a, Samsun'un simgesi olan Mustafa Kemal Atatürk'ün minyatür anıtını hediye etti.

Recep YAZGANRecep YAZGAN