Samsun Haber
Giriş Tarihi : 03-04-2023 17:53   Güncelleme : 03-04-2023 17:53

MHP Samsun Depremzedeler İle İftar’da Bir Araya Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin talimatıyla depremden etkilenen illerde ve depremzedeleri misafir eden illerde “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” adlı iftar programı başlatıldı.

MHP Samsun Depremzedeler İle İftar’da Bir Araya Geldi

MHP Samsun İl Başkanlığı tarafından Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda depremzede vatandaşların katılımıyla düzenlenen Bereket Sofrasında Gönül Birliği İftar programına MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Pelin Yıkık, MHP MYK üyesi Hüseyin EDİS, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan YAŞAR ve Türk Ocağı Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çağatay Tufan katıldı. 
İftar programı Kuran-ı Kerim Tilaveti ve depremde hayatını kaybedenlere dua ile başladı. Ardından açılış konuşması yapan MHP Samsun İl Başkanı Osman KANDIRA iftar programına sadece depremzedeleri davet ettiklerini ve her siyasi görüşe mensup insanların rahatça iftar yapabilmeleri için salona parti bayrakları bile asmadıklarını vurguladı. 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin YIKIK “Deprem ve sel felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin tekrar başı sağolsun. Yaşadığımız bu zor günlerde Milliyetçi Hareket Partisi olarak teşkilatlarımızla, kadınlarımızla, Ülkü Ocaklarımızla, milletvekillerimizle deprem bölgesinde vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için ilk andan itibaren vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak aziz vatandaşlarımızın, kadınlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın özel gereksinimli bireylerimizin her daim yanlarındayız. Yaralarımızın milletçe sarılması sürecinde, eğitim, psikososyal destek, ihtiyaç planlaması, yapıların yeniden inşası noktasında devletimiz milletimizle beraberdir. Ramazan samimiyettir, paylaşımdır, sevgidir. Bizler birbirimize olan sevgimizle, hassasiyetimizle bu kutsal ayın amacına ulaşmasını sağlayabiliriz. Unutmayınız ki birlik ve beraberlik içinde olduğumuz müddetçe ülkece çok güçlü olabiliriz. Rabbim tüm zorlukları beraberlikle aşmayı nasip etsin inşallah.” dedi.

Recep YAZGANRecep YAZGAN