Samsun Haber
Giriş Tarihi : 25-01-2024 15:02

Sürat Kargo Samsunspor Sponsor Oldu!

Sürat Kargo, Yılport Samsunspor’un resmi taşıma sponsoru oldu.

Sürat Kargo Samsunspor Sponsor Oldu!

Samsunspor Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlenen sponsorluk anlaşmasının imza törenine Yılport Samsunspor Başkan Vekili ve İcra Komitesi Üyesi Veysel Bilen, Yılport Samsunspor Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan ve Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz katıldı.

OĞUZ: “SAMSUNSPOR’U DESTEKLEMEK BİZİM İÇİN AYRI BİR ÖNEM TAŞIYOR”

Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, imza töreninde yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 100’üncü yılında, Millî Mücadele’nin ilk karargâhı sayılan Atatürk’ün evinin olduğu Samsun’da olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Sizlerle bugün çok güzel bir iş birliğini paylaşıyoruz. Bunun için çok gururlu, çok mutluyum” dedi.

SAMSUNSPOR AÇIKLAMA YAPMIYOR!

Samsunspor’un İsrail markası P&G ile yapmış olduğu sponsorluk anlaşmasının sosyal medyada gündemden düşmemesine olmasına rağmen kulüp idaresinin bu marka ve ürünler ile yapmış olduğu anlaşmayı iptal edeceğine dair herhangi bir açıklama yapmıyor. 

Samsunspor ile Old Spice ve Head & Shoulders sponsorluk anlaşması, 15 Eylül 2023 tarihinde, “Old Spice ve Head & Shoulders Yılport Samsunspor’un yeni forma sponsoru oldu.

P&G, kişisel bakım ve güzellik markaları ile gerçekleştirilen sponsorlukta Gillette ve Oral B de Yılport Samsunspor’un 2023-2024 sezonunda destekçisi olarak yer alacak” şeklinde duyurulmuştu.

Anlaşma 7 Ekim 2023 tarihinden itibaren İsrail’in Gazze’yi bombalaması, Filistin halkını soykırıma tabi tutmasının ardından sosyal medyada yeniden gündeme gelmiş ve Avrupa'da futbol takımları işgalci İsrail'i protesto ederek Filistin'e destek verirken, Samsunspor’un İsrail ürünlerini reklamını yapması tepkilere sebep olmuştu.

İsrail'de Procter & Gamble (P&G) tarafından üretilen ürünlerin reklamını yapan Samsunsporlu futbolculara tepkiler devam ederken Samsunspor anlaşmanın iptal edileceğine dair herhangi bir açıklama yapmadı.

P&G, İsrail'de 1960 yılından beri faaliyet gösteriyor.

İsrail'deki ilk fabrikası 1964 yılında açıldı.

P&G İsrail, Alo deterjan dışında Ariel, Fairy, Ace, Orkid, Prima ve Gillette gibi markaları da İsrail'de üretiyor.

P&G İsrail'in 2022 yılı cirosu 700 milyon dolar olarak açıklandı.

 

 

 

adminadmin