Samsun Haber
Giriş Tarihi : 16-03-2023 18:52   Güncelleme : 16-03-2023 18:52

Umreye Gitmek İçin Biriktirdikleri Parayı Kızılay'a Bağışladılar

Samsun’un İlkadım ilçesinde yaşayan Necmi Gençten ve eşi, umre için biriktirdikleri paralarını, depremzede ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarında kullanmak üzere Türk Kızılay Samsun İl Başkanlığı'na bağışladılar.

Umreye Gitmek İçin Biriktirdikleri Parayı Kızılay'a Bağışladılar

Kızılay'ı biliyor ve güveniyorum;

Bağışçı Necmi Gençten; ''Eşimle beraber Umreye gitmek için biriktirdiğimiz 15 bin TL'yi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çalışmalarda kullanılmak üzere Kızılay'a bağışlıyoruz.

Kızılay'a güveniyorum. Kızılay'ın nasıl bir işleyiş şeması olduğunu, nasıl çalışmalar yaptığını biliyor ve yakından takip ediyorum. Kızılay'ın yönetimindeki arkadaşları tanıyorum. Bu vesileyle Kızılay İl Başkanımız Ahmet Muştu beye, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Hasan Duran beye ve tüm yönetimine gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. 155 yıl mazisi olan Kızılay’ımıza karşı yapılan haksız ithamlara karşı, tüm güvencemle birlikte gönül rahatlığıyla birikimimizi bağışlıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Türk Kızılay Samsun İl Başkanı Ecz. Ahmet Muştu’da, Necmi Gençten ile eşine Kızılay'a karşı duyduğu güven ve bu güvenin neticesinde yapmış oldukları yardım için teşekkür etti.

Bu anın unutulmaz hale gelmesi için Necmi Bey ve eşine, üzerinde Kızılay Logosu bulunan birer kupa hediye etti.

Recep YAZGANRecep YAZGAN