DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mehmet BOZKURT
Mehmet BOZKURT
Giriş Tarihi : 30-04-2024 15:27

Kim bizi bu hale getirdi!?

Sevgi, saygı, hoşgörü, dayanışma, kaynaşma, kucaklaşma, paylaşma ve selamlaşma; yerini menfaate terketti!

 

İslam, kardeş olmayı emrederken; biz tarikat, cemaat, parti ve mezhep kardeşliğini öne çıkardık!

 

Zekat vermeyi unuttuk, sadaka vermek için de bozuk paranın olmayışına sığındık. Oysa Kur'an, ihtiyaç fazlasını infak etmeyi emrederken, müslümanların hiç ihtiyaçları da bitmediği için Zekat ve Sadaka kurumu çöktü!

 

Kur'an; Hz. Peygamber (s.a.v)'i rehber, önder ve örnek ilan ederken, biz başka örnek ve önderler edindik. Onları "İnsanüstü" görerek/göstererek şirke bulaştık!

 

İffetli yaşamak ejdadımızdan bize miras iken, iffetsizliği, çağdaşlık olarak tarif ettik. Televizyonlarımızda açıkça, kadın-erkek proğramlari ile ar ve namusu çarşı pazarlarda teşhir ettik!

 

Milli, manevi, insanı ve ahlaki değelerimize sırt çevirirken, ahlaksızlığı moda kabul ettik. Kültür değişimi yaşanıyor ve yaşatılıyor, bunu aleni seyrettik!

 

Dostumuzu ve düşmanımızı tanımayacak kadar kör olduk. Birliğimizi zedeledik. Irkçı bir zihniyetle gözlerimiz, mü'min kardeşlerimizi göremez oldu!

 

Kur'an, dinimizin kitabı iken, biz okumuyor ve anlamıyoruz, ancak ölünce Kur'an bize okunuyor!

 

Sabretmek yerine küfretmeyi benimsedik!

 

Allah'a inanırız, ama O'ndan başka yardım dileriz, çaput bağlayarak...

 

Riya ve gösteriş adeta karekterimizi şekillendirmiş, ihtirasımızla harama selam durduk!

 

Rüşvet, iltimas ve adam kayırmanın tavan yaptığı bir zamandayız. Bilgi, beceri isti'dat ve kabiliyetin boş işler kabul edildiği, adalet, ehliyet ve liyakatın el etek öpenlere kurban edildiği günleri yaşattık!

 

Biz, millet olarak mensubu olduğumuz ama bilmediğimiz bir medeniyetten dolayı komplex yaşıyoruz! Sözde aydınlarımızın bilinçaltında bir utanma duygusu var!

 

Tarih boyunca, "Kendin gibi olma, benim dediğim gibi ol!" özümüzü unutturma emirlerini uyguladık!

 

Yalanların ve ön yargılarının uykusuna yatmış bir toplumun diriliş göstermesi mümkün değildir. Uyanmak ve uyandırmak için zaman lazım.

Bu ülkenin gerçek aydınları; millete yüksek sesle, “Uyanın! kendinize gelin, siz Adem’den geldiniz, İblis’ten değil!" diye haykırması gerekir!

 

Kendisiyle tanışma şerefine sahip olduğum Üstad Cemil Meriç’in ifadesiyle, "Kendisini peynir tulumundaki fare gibi, bir avuç batı efendisi, çok hızlı yaşıyor, acaba bir yere mi yetişecek!" diye sırtını milletine çevirmiş, benzemek istediği medeniyet ve millete koşuyor!

 

Medeniyetimiz ve millet olarak bize ait olan değerlerimizden bihaber, birilerinin bizi uyandırmasını bekliyoruz. Bir milletin merakını uyandıranlar aydınlardır. Şerefli medeniyetimizin uyanması için merak gerekiyor! Ama milletin sözde aydınları "entel-dantel" görünmek adına, milletin hafızasını silmek isterse, doğrudan soysuzlaşma başlar. Beli bükülmüş hasta adam! 85 milyon nüfusu olan ülkemizde bilinçli olma oranı %4 olunca, ne kadar aydınımız olabilir ki? Bu tablo çok acıdır!

 

Kendisini tanıma ve dinleme şerefine sahip olduğum Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in ifadesiyle, "300 kelime ile konuşan bazı kendini aydın zannedenleri konuşmaktan değil, dinlemekten yoruluyorum." diyerek bir gerçeğe işaret etmektedir!

 

Bugün ejdadımızın yaptıklarını hayranlıkla seyrederken, sokaklarda dolaşanları hayretle görüyorum. Yine Üstad Cemil Meriç’in ifadesiyle, "Yavaş yavaş acele edelim!" diyerek başka bir medeniyet arayanlar var!

Niçin?

Niçin sorusunu Allah sorar!?

 

Ne acıdır ki, hayatımızda Allah yok! Ve Allah rızasını kazanma gibi bir dert de yok!

Allah, bu zalimlerin şerrinden bizleri emin eylesin!

 

...Ve bir üstad diyor ki:

"Artik bir davamız, bir kavgamız olsun!

Uğrunda bedel ödeyebileceğimiz...

Bir çizgimiz, bir şahsiyetimiz olsun!

Her kaba göre şekillenmeyeceğimiz…

Bir sloganımız olsun!

Zalimlerin yüzüne haykırabileceğimiz...

Bir merhametimiz olsun!

Yetimin başını okşayabileceğimiz...

Bir mücadelemiz olsun!

Çocuklarımıza bırakabileceğimiz...

Bir sözümüz olsun tüm insanlara söyleyebileceğimiz...

Duruşumuzu İslam ile sabitleyelim!

Çünkü İslam, direği Namaz, zirvesi Cihad, merkezi de Mescid olan bir dindir.

 

Duruşumuz zalime korku, mazluma umut olsun! Cesaretimiz tüm hayatınızı kuşatsın!

Çünkü bugün bize kazanımlarımızı kaybetmekten korkmayı değil, kaybettiklerimizi geri kazanacak kadar cesur olmayı öğütleyecek alimlere, aydınlara ve liderlere ihtiyacımız var!"

NELER SÖYLENDİ?
@
Mehmet BOZKURT

Mehmet BOZKURT

DİĞER YAZILARI Müslümanlar nerede hata yaptı! Türkiye, geçmişine üzülüyor, geleceğe de umutla yürüyor! Bir soygunun soysuz hikâyesi? Ben Müslüman Arıyorum! Müslümanlar Tarih Yazdı, Bize O Tarih Okutulmadı! Hz. Muhammed bu halimizi görseydi! Ey milletim bu gidiş nereye!? Duamız kabul olmuyor! Filistinli Mücahidler Kurtuluş Savaşı Veriyor! Zulüm ile abad olanın akibeti berbat olur! Soralım mı Müslüman Kimdir! Canımız yanıyor, durdurun har vurup harman savurmayı!! Hz. Aişe ile hz. Peygamber (s.a.v) evlendiğinde kaç yaşındaydı!? Kars bir gazi şehirdir! Kars Bir Gazi Şehirdir!-2 Müslümanlar bugün bu halde mi olacaktı? 14 Mayıs'ta Ya Amerika Kazanacak, Ya Da Türkiye! Nedir Bu Amerika'dan Çektiğimiz, Dik Dur Ey Milletim! Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, neden susuyorsunuz! Büyük bir teslimiyetin ibadetidir oruç! Hedef Türkiye'yi Çökertmek! Deprem Kader Midir!? 6+1'li Masadan Haber Var! İslam nedir, ne değildir!? Müslümanım demek yeter mi? Kur'an, Tağut'un şerrinden bahsediyor! Öğretmen olmak bir sevdadır! Ülkemin Ana Muhalet Partisi CHP Nereye Gidiyor! Nefret Ediyor ve Utanıyorum! İnsanı Tanımak Çok Zor! Tarihimizden manzaralar! Tarih şahittir ki, Afrikalı nice kahramanlar haykırdı! Cihan Hakimiyetine İlk Adımdır Malazgirt! Nedir bu huri dediklerı! CHP ile helalleşelim mi ! Hicret yeniden bir diriliştir! Korkma! Allah bizimle beraberdir! Emperyalistlere duyurumdur! İstanbul Bunu Hak Etmiyor! Kurban İbadetime Dil Uzatma! Ümmetin alimleri ne zaman haykıracak!? Korkuyor musunuz!? Libya'da ne işimiz var diyor chp! İnsanlık tarihinde en büyük mesajdır ezan! Bize Veda Ettin Ya Resulullah!? Bu yunan’in derdi ne?! Türkiye ne yapmalı? Türkiye Her Sabah Yeni Bir Gündemle Uyanıyor! İnsanlık tarihi, kadın için ne diyor!? Allah'in kitabı kur'an ile allah'ın resulü hz. Muhammed (s.a.v)' i karşı karşıya getirmek ve bu konuda taraf olmak zulümdür! Kur'an diyor ki bu gidiş nereye!? Kur’an, kadir gecesi diyor! Hz muhammed (s.a.v) ümmi midir? Hayır! Bir devlet nasıl çöker! İnsan, olması gereken yerde mi! Bir rahmet ayına girerken! Bir Milletin Bilinmeyen Tarihi!? Batı ve ABD neden bizi sevmez! Dünya'ya ve insanlığa çok acılar yaşattınız ey Amerika ve Rusya! Zulüm İle Abad Olanın Akıbeti Berbat Olur Siz hiç utanmaz mısınız! Haydi hep beraber ülkemizi krizden kurtaralım! Hz. Muhammed (s.a.v)'e hayasızca saldıranlara cevaptır..! Türk toplumu manevi sorunlar yaşıyor! Müslümanlar ne zaman kurtulacak bu zilletten! Siyaset fikir üreteceğine küfür üretiyor! Türkiye İsraf Batağında.! Tarihimizde bilinmeyen ihanetler..! Kars bir gazi şehirdir..! Zulmeden Chp Helalleşmek İstiyor! Rahat bırakın kadınları..!? Müslümanlar yeniden müslüman olmalıdır! Bizim Cumhuriyet Ne! Diyanet işleri başkanlığı acilen yenilenmelidir! Bir eğitimcinin feryadı! Sen ne diyorsun cübbeli! Ey Amerika Sana Sesleniyorum! Bu Düzen Adam Olmaz..! Neden İhanet Ettiniz!
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA