Advert
İNANILMAZ İFŞAAT!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İNANILMAZ İFŞAAT!
17.11.2013 14:23:03

 

İNANILMAZ İFŞAAT!

‘Adem Bektaş nasıl kaybettirilmiş?’ öğreniyoruz.. Nusret Sağlam bir döneme ışık tutuyor!

Arena Gazetesi’nde 19 Aralık 2011 tarihli Kaptanın Seyir Defteri  isimli köşesinde ‘Bakan haklı mı?’ başlığıyla bir değerlendirme yazısı yazan Nusret Sağlam satır aralarında bir döneme ışık tutan açıklamalar yaptı.

Sağlam yazısında, Bakan Kılıç’ın “Atakum’da yatırım yapalım istedik, belediye yer yok dedi” açıklamasını yorumlarken, Bakan Kılıç’ın ifadelerini “şimdilik çok itibar edemiyorum” diyerek yalanlarken, çok ilginç bir ayrıntıya daha değindi. 

Sağlam, Atakum’u iyi bildiğini ve Belediye Başkanı Metin Burma’yı tanıdığını belirtirken; “Seçim döneminde Büyükşehir Belediyesi ve özellikle Yusuf Ziya Yılmaz ile gösterdikleri uyum çerçevesinde bölgesindeki yatırımlar için hep işleri kolaylaştıran taraf oldu.” ifadesini kullandı.

UYUM İÇERİSİNDE GEÇEN SEÇİM DÖNEMİ Mİ!?

Sağlam burada, CHP Atakum Belediye Başkan adayı Metin Burma ile AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Yılmaz’ın seçim döneminde uyum içinde çalıştığını ifade ederken, aslında birbirleriyle kıyasıya mücadele etmesi gereken iki zıt parti adaylarının birbirlerini desteklediklerini anlatmaya çalışıyor. Akıllara haliyle ‘Aralarında bir ittifak mı var(dı)?’ sorusu geliyor..

Tam da ‘Acaba AK Parti Atakum’dan aday çıkarmamış mıydı?’ gibi bir soruyu düşünecekken, birden AK Parti’nin adayı ve o dönem Belediye Başkanı Adem Bektaş’ı hatırlıyoruz.

O halde Nusret Sağlam yazısında karanlık bir dönemi de aydınlatan bir ifşaatta bulunmuş olmuyor mu?

ADEM BEKTAŞ’I NASIL HARCADILAR?

Bu açıklamalardan çıkan sonuç şu mudur: “CHP’nin Atakum Belediye Başkan Adayı Metin Burma ve AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Yılmaz, seçim döneminde uyum içerisinde çalışarak Adem Bektaş’ın seçimi kaybetmesini (mi)sağladılar..”

 AK Partili aday ile CHP’li adayın uyum çerçevesinde gerçekleştirdikleri bu operasyon çok konuşuluyordu ancak konuyu Yusuf Ziya Yılmaz’a yakınlığıyla bilinen Nusret Sağlam’ın satır aralarından zikretmesi enteresan oldu. Biz de böylece Büyükşehir cenahından gerçekleri öğrenmiş bulunuyoruz!

20 Aralık 2011 – Akasyamhaber.com
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER