Samsun Haber
Giriş Tarihi : 16-03-2023 18:47   Güncelleme : 16-03-2023 18:47

Potada Ödül Yağmuru

Samsun Basketbol U14 Erkekler, U14 Kızlar, U16 Erkekler, U16 Kızlar ve U18 Kızlar liglerinde şampiyonlar belli oldu.

Potada Ödül Yağmuru

 U14 Erkeklerde Bahçeşehir Spor Okulları, U14 Kızlarda Samsun Canik Basketbol Spor Kulübü, U16 Erkeklerde Samsunspor, U16 Kızlarda, Canik Belediyesi Spor Kulübü ve U18 Kızlarda Canik Belediyesi Spor Kulübü şampiyonluk kupasını kaldıran takımlar oldular.

FİNAL MAÇLARINDA BÜYÜK HEYECAN YAŞANDI

Samsun Basketbol U14 Erkekler, U14 Kızlar, U16 Erkekler, U16 Kızlar ve U18 Kızlar ligleri oynanan birbirinden çekişmeli karşılaşmaların ardından sona erdi. U14 Erkeklerde Bahçeşehir Okulları Spor Kulübü şampiyon olarak bitirirken, ikinci Maarif Basketbol Spor Kulübü, üçüncü Bafra Basketbol Spor Kulübü, dördüncü Atakum Atılım Spor Kulübü oldu. Dereceye giren takımlara ödüllerini Samsun Gençlik ve Spor il Müdürlüğümüz Şube Müdürü Olgay İnci ve eski basketbol il temsilcisi Bülent Gündağ Mert taktim etti. Final müsabakasının en değerli oyuncu ödülünün sahibi Bahçeşehir Spor Kulübü’nden Atakan Kaan Uncuoğlu oldu. Sporcuya ödülünü babası Dursun Uncuoğlu taktim etti.

U14 KIZLARDA KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU

U14 Kızlar Liginde ise Samsun Canik Basketbol Spor Kulübü şampiyon oldu. İkinci Samsun Canik Belediyesi Spor Kulübü, üçüncü Atakum Atılım Spor Kulübü-A, dördüncü Atakum Atılım Spor Kulübü-B oldu. Dereceye giren takımlara ödüllerini Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci ve Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Ali Kemal Çimagil taktim etti. Final müsabakası en değerli oyuncu ödülünün sahibi Samsun Canik Basketbol Spor Kulübü’nden Ceren Çatalsakal Oldu. Sporcuya ödülünü annesi Saniye Çatalsakal verdi.

SAMSUNSPOR BİRİNCİ OLDU

U16 Erkekler Ligi müsabakaları da büyük bir heyecana sahne oldu. Samsunspor şampiyonluk kupasını kaldırırken, ikinci İlkadım Belediyesi, üçüncü Yolspor Kulübü, dördüncü Bahçeşehir Okulları Spor Kulübü oldu. Şampiyon olan Samsunspor’a ödüllerini Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Feyzullah Dereci ve Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Ali Kemal Çimagil,

ikinci olan İlkadım Belediyesi Spor Kulübü’ne ödülünü Spor Şube Müdürü Olgay İnci,

üçüncü Yolspor Kulübü’ne ödülünü Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak, dördüncü olan Bahçeşehir Okulları Spor Kulübü’ne ödülünü İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Kompleksi Müdürü İbrahim Bağşiş verdi. Final maçının en değerli oyuncu ödülünün sahibi Samsunspor’dan Ali Kemal Sancak oldu. Sporcuya ödülünü Samsunspor Kulübü Baş Antrenörü İlker Salman taktim etti.

 

U16 KIZLAR’DA KUPA CANİK’İN

U16 Kızlar Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan takım Canik Belediyesi Spor Kulübü oldu. İkinci Canik Basketbol, üçüncü Atakum Atılım Spor Kulübü, dördüncü Çarşamba Belediyesi Spor Kulübü oldu. Şampiyon olan Canik Belediyesi Spor’a ödüllerini, Canik Belediyesi Baş Antrenörü Cem Beşiroğlu İle Canik Belediyesi Spor Koordinatörü Murat Suiçmez, ikinci olan Canik Basketbol Spor Kulübü’ne ödülünü 55 Zorlu Spor Kulübü Baş Antrenörü Hasan Yaşar, üçüncü Olan Atakum Atılım Spor Kulübü’ne Ödülünü Gençlik ve Spor Antrenörü Gökhan Günaydın, dördüncü olan Çarşamba Belediyesi Spor Kulübüne Ödülü’nü 55 Zorlu Spor Kulübü Baş Antrenörü Hasan Yaşar verdi.  Final karşılaşmasının en değerli oyuncu ödülünün sahibi Canik Belediyesi Kulübü’nden Vildan Taşkan oldu. Sporcuya Ödülünü Canik Belediyesi Spor Koordinatörü Murat Suiçmez verdi.

 

CANİK’TE ÇİFTE SEVİNÇ

Canik Belediyesi Spor Kulübü U18 Kızlar Ligi’nde de şampiyonluk kupasını kaldırarak çifte sevinç yaşadı. İkinci Atakum Atılım Spor Kulübü, üçüncü Çarşamba Belediyesi Spor Kulübü, dördüncü Yıldırım Gençlik Spor Kulübü oldu. Dereceye giren takımlara ödüllerini Spor Şube Müdürü Olgay İnci ve Canik Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Sedat Zehir taktim etti. Final karşılaşmasının en değerli oyuncu ödülünün sahibi Canik Belediyesi Kulübü’nden Ebrar Alan oldu. Sporcuya ödülünü Canik Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Sedat Zehir verdi. Dereceye giren takımlar grup müsabakalarında ilimizi temsil etmeye hak kazandılar.

 

 

Recep YAZGANRecep YAZGAN