Üniversiteyi YÖK'e Şikayet Eden Akademisyene Soruşturma
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Üniversiteyi YÖK'e Şikayet Eden Akademisyene Soruşturma
21.11.2022 11:42:51

 

Üniversiteyi YÖK'e Şikayet Eden Akademisyene Soruşturma

Uşak Üniversitesi’nde bir profesöre, 'üniversite rektörünü ve yönetim kurulu üyelerini YÖK’e şikayet ettiği' gerekçesiyle soruşturma açıldı.

DUVAR - Uşak Üniversitesi’nde görev yapan bir profesör, geçen haziran ayında üniversite tarafından yayımlanan akademik ilanla ilgili üniversiteye bilgi edinme başvurusunda bulunarak, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ve Uşak Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyelerini YÖK’e şikayet etti.

BirGün'den Berkay Sağol'un haberine göre, Uşak Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, profesörün yaptığı şikâyet sonrasında kendisine yanıt verdi. Yanıtta, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının belirlenmesi ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ile Uşak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönergesi hükümleri doğrultusunda alındığı belirtildi.

Şikayet sonrasında üniversite tarafından profesöre soruşturma açıldı.

Uşak Üniversitesi tarafından gönderilen yazıda, “Şikâyet başvurularınıza konu olan ve başvurularınızda anlatılan usulsüzlük iddialarıyla ilgili olarak Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Uşak Üniversitesi Personel Daire Başkanlığının iddialara ilişkin verdiği cevaplarda ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda işlemlerin yapıldığı bildirilmesine rağmen Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Uşak Üniversitesi Yönetim Kurulu üyeleri hakkında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na şikâyetiniz ile ilgili olarak hakkınızda 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 53. maddesinin (a) ve (b) bendi ile ilgili disiplin hükümleri uyarınca disiplin soruşturulması başlatılmıştır” denildi.

Üniversiteyi YÖK'e Şikayet Eden Akademisyene Soruşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri