DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Halil MERT
Halil MERT
Giriş Tarihi : 18-07-2023 10:43

15 Temmuz İhàneti Sonrası…

YAPILMAYAN MÜCÀDELE VE KONUŞULMAYANLAR YA DA

SİNSİ BİR İHÀNET SÀDECE POLİSİYE TEDBİRLERLE BİTER Mİ?

                  

15 Temmuz’a nasıl gelindi?

 

İşin sırrı şurada. Kızılderili Atasözünde. “Derede iki kurbağa kavga ediyorsa oradan UZUN BACAK (İngiliz) geçmiştir.”

 

Özellikle İslâm Ülkeleri’ne bakın ülke içi kavgalara bakın. Her tarafın arkasında emperyalizm ve İngiltere var. Birbirleri ile kavga eden Müslüman ülkelere bakın. Her iki tarafın arkasında da İngiltere ve bağlaşıkları var.

 

Merhum Erbakan Hocamızın dediği gibi… “KUKLALARA DEĞİL, KUKLACIYA BAKIN!”

 

Ayrıntıya girmeyeceğim ama, önce ülke içinde bir Dinci, Yobaz kisveli bir düşman oluşturdular. Karşısına Kemalist kisveli, değerler ve din düşmanı bir kesim oluşturdular. Başladılar kavga ettirmeye…

 

1980’den sonra bölücü terör örgütü PKK başta olmak üzere Milletimize çullandılar. 50 yıldır bir yandan bölücü terör devam ediyor.

 

1990’lı yıllarda ise 28 Şubat Süreci dediğimiz Millî hassâsiyeti yüksek kesimlere saldırıldı. Şu an anlıyoruz ki ülkenin muhafazakâr insanları FETÖ haininin kucağına itilmiş adeta… FETÖ tarzı yapıların güçlenmesi için emperyalizm çok iyi çalışmış.

 

Bugün mevcut iktidara çamur atanlara söyleyeceğim tek şey “Merhum Bülent Ecevit Fetö’nün en önde destekçisi değil miydi? İlk destekçisi CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek değil miydi? Düşünün Kasım Gülek’in cenaze namazını kendisi kıldırdı?

 

28 Şubat Süreci’nin dindar subaylarını en çok atan Genel Kurmay Başkanı, FETÖ Okullarını konuk edip hediyeler veriyor o dönemde…

 

2000’li yıllarda iktidar olmak için artık FETÖ Cemaati başta olmak üzere, “cemaat ve tarikatların desteği olmadan iktidar olmak imkânsız.” algısı vardı. Siyaset hâlâ cemaat ve tarikatlar aracılığı ile tehdit edilmiyor mu, yönlendirilmiyor mu?

 

Konu şu?

 

15 Temmuz 2016 Öncesi hatta TSK başta olmak üzere bazı kamu kurumlarının atama ve personel başkanlıkları 15 Temmuz Sonrası da FETÖ Hainlerinin elindeydi. Bu adamların atadıkları herkes FETÖCÜ değil. En kötüsü de FETÖCÜ hainlerin tamamı tespit edilmiş değil. Bu kişiler hâlâ atandıkları görevlerde devam ediyorlar. Bunları atayanların bir kısmı mahkûm olmadı. Sadece KHK ile ilişikleri kesildi. Bir afla geri dönecekler. Bu kişilerin hiçbiri yaptığı àdì işlerden ve ihànetlerden pişmanlık duymuyorlar. Şu anda da dışarıdan iş takibi yapıyorlar, avukatlık yapanlar var. Kamuda danışmanlık adı altında rüşvet, iş takibi vb. devam ediyorlar. Şimdilerde kendilerine rüşvet vermeyen, danışmanlık hizmeti almayıp bunlara para ödemeyenleri geçmişteki gibi adliye ve vergi dairelerindeki FETÖCÜ hainler aracılığı sıkıştırıp yine sömürmeyi planlıyorlar, bunu da utanmadan ifade ediyorlar.

 

Şu anda FETÖCÜ’lerden korkan kamu personeli var. Hàlà FETÖCÜ’lere yalakalık yapan memurlar var. En kötüsü de FETÖCÜ hainleri imân kardeşlerimiz kisvesi ile kucaklayanlar, muhabbet besleyenler var. Bu FETÖCÜ’lerin çoğunda şu anda içki, kadın, rüşvet gibi her türlü pislik var. Namaz yok, oruç yok. Geçmişte tedbir dedikleri münafıklıkla namaz-niyaz yoktu. İçki vs. vardı. Şimdi her şey serbest…

 

Hâlen göreve devam eden FETÖCÜ’lerin çoğu Nurcu takılıyor. FETÖ devlet gibi diğer cemaat ve tarikatlarda da paralel yapı oluşturmuştu. Bunu çok iyi kullanıyorlar. Siyasette bulundukları yerleri de tutmaya devam ediyorlar.

 

FETÖCÜ hainlerin çoğu, özellikle subay, hâkim/savcı, vali/kaymakam gibi kritik adamların zimmetlendiği kişiler yurtdışına çıkartıldı. Hatta hapis yatıp çıkanlar dahil bunlara. Şimdi sosyal medyadan ülke içindeki kendilerine düşman gördüklerini tehdit etmeye başladılar. Bu manada polise gidenler var mıdır? Bilemiyorum. Polis ne yapar? Onu da bilemiyorum.

 

Adam utanmadan “Sizin bir tane ülkeniz, cemaatin 185 ülkesi var.” diyor. Yanındakiler pişmiş kelle gibi sırıtıyor.

 

Adamlar meselâ Yeni Asya “FETÖ, din için, Risale-i Nurlar için mücadele verdi.” diyor. Karşılığında aynı şekilde duran delikanlı yok.

 

Adam utanmadan “15 Temmuz iktidarın ve RTE’nin oyunuydu.” diyor. İktidar çevrelerinde birkaç kişi hariç ses yok.

 

Başta Merhum M. YAZICIOĞLU Cinayeti olmak üzere, Merhum N. HABLEMİTOĞLU Cinayeti ve ASELSAN, TÜBİTAK gibi değerli kurumlarda çalışanların katilleri hala bulunmadı. Oysa aşikâr katil onlar… Yetmiyor, bir de N. HABLEMİTOĞLU Cinayeti soruşturmasından biliyorum, hiç alakası olmayan insanlar cinayetle itham edilip tutuklandı. Medya bu konuda seferber edildi. Bakıyorsunuz medyada birileri tıpkı Ergenekon Süreci’nde olduğu gibi iftiralarla dosya oluşturuyorlar. Dikkatinize…

 

FETÖCÜ’leri 17-25 Aralık 2013 Sonrası, FETÖCÜ hainlerin MİT Operasyonları sonrası dahi himaye edenlerin, MİT ve Emniyetçe sorguya alınanlara referans olan siyasi ve üst düzey bürokratların da hàlà varlığı vatandaş vicdanını yaralamaktadır.

 

Hükümette yeni atananların bir ikisi ile ilgili halkın vicdanında sorular var. Cumhurbaşkanımız tüm üst düzey atamalarda imza sahibidir. Ya kendisi dikkatli davranacak ya da bu konularda dikkatli kişileri görevlendirecek.

        

Aziz Milletim.

 

Bizi birbirimize bağlayan tek değer Yüce Dinimiz değildir. Din Kardeşliği diyerek kendileri bölücülük yapan bir sürü fitne odağı var.

 

Millet de tek başına toplumu bağlamaz. Ortak Vatan, Ortak Tarih, Ortak Kültür ve Medeniyet, Ortak Dil de çok önemlidir. Bunların hepsini birlikte değerlendirmek gerekir. Biz sözde Türkçü, Milliyetçi pozlarda “En iyi Kürt Ölü Kürt’tür.” diyen hainleri duyduk. Bunlar PKK bölücü hainleri kadar haindir.

 

Adam dindar pozlarda, milliyetçiliğe karşı havalarda ama aslında Türk Milleti’ne ve devletine düşman.

 

Adam Milliyetçi pozlarda, Türkçü kisveli ama dinimize, töremize ve bizi bir yapan değerlere düşman.

 

Adam çağdaş, lâik, Atatürkçü havalarda ama geleneğimizin tüm muhtevâsını aşağılıyor. Halkımıza hakareti iş edinmiş.

 

Aziz Milletim.

 

Toplumların dört temel değeri vardır.

 

Din, Devlet, Vatan ve Millet (Ortak Kültür, töre, terbiye, Millî hars) …

 

Birileri bu değerlerden birini yüceltip, diğerlerini tahkir ediyorsa bilin ki bölücü ve dış mihraklar tarafından bir yola sokulmuş. Bu değerler Milletimizin yazılmamış anayasa maddeleridir. Yazılı olduğu yer de insanımızın fert fert vicdanıdır.

 

Büyük Türk Milleti…

 

Büyük olmanın bedelini ödemeye devâm edeceğiz. Düşmanlarımız bizi imha ve yok etme çabasında. Onları yenmekten başka çaremiz yoktur.

        

Unutmayalım ki; “Mefkûre (Büyük düşünce-ideal-, istikbâlin yaratıcısıdır.” Z. Gökalp

 

Bu arada 15 Temmuz Gecesi’nin yiğitlerinden E. Korg. Zekai AKSAKALLI Paşa’nın katıldığı Tv. Programı’nı gözyaşları ile izledim. Aşağıda hislerimi paylaşmak istiyorum.

 

“15 TEMMUZ GECESİ'NİN İSMAİL METİN TEMEL PAŞAM GİBİ KAHRAMAN GENERALLERİNDEN Kİ BU İNSANLAR ASKERLİK HAYATLARI BOYUNCA DA HEP KAHRAMANDILAR. E. KORG. ZEKAİ AKSAKALLI. OKUYUNUZ VE İZLEYİNİZ.

OKUYUNUZ...

 

https://twitter.com/turkgzt/status/1680308347398922241?s=20

 

ŞANLI ORDUMUZUN BAŞINI O DUVARDAN BU DUVARA VURANLAR UTANSIN. TAHKİR VE AŞAĞILAYANLARI RABB'İM BU DÜNYADA DA REZİL ETSİN.

ŞİMDİ HAYASIZCA ZEKAİ AKSAKALLI PAŞA'YLA İLGİLİ BİLİP BİLMEDEN TERBİYESİZCE AHKÂM KESECEKLER VE KANAAT İFADE EDECEKLER BİRİLERİ. KİM BUNLAR? BİRER BÖCEK BİLE OLAMAZLAR ASLINDA... RABB'İM SOR ALÇAKLARA VE GÖSTER BİZE DE. İÇİMİZDE BİRİKEN AHIMIZI BIRAKMA RABB'İM.

 

ŞU ANDA ÜLKEMİN DAĞLARINDA YILLARDIR GÖREV YAPAN, EVİNE GELEMEDİĞİ İÇİN ÇOCUKLARININ TANIYAMADIĞI, KARILARININ BOŞANMA DAVASI AÇTIĞI YA DA BOŞANMAYA ZORLADIĞI BABAYİĞİT ASKER YAVRULARIMIZIN HESABINI ALLAH'IM TÜM HAİN, SATILMIŞ, İŞBİRLİKÇİ, İDRÂKSİZ, İFFETSİZ, HAYASIZLARDAN SORSUN.

 

RABB'İM BU AZİZ MİLLETE LÂYIK OLDUĞU MUAMELEYİ ETMEYEN HERKESİ İKİ CİHANDA REZİL ETSİN.

 

KUL HAKKI YEMEYİ, DEVLET MALINI İSRAF ETMEYİ ADET HALİNE GETİREN, LİYAKÂT VE EMEĞE DEĞER VERMEYEN HERKESE RABB'İM SORSUN.

 

RABB'İM HÂLÂ FETÖ'CÜ VE DİĞER İŞBİRLİKÇİ SATILMIŞLARA YALAKALIK YAPANLARI MİLLETİMİZE GÖSTERSİN VE FIRSAT VERMESİN.

 

ALLAH'IM SENSİN GÖREN, DUYAN, GERÇEK HÜKÜM VERENSİN. VER HÜKMÜNÜ, YIK ZALİMLERİN ZULMÜNÜ.

 

ZULME RIZA GÖSTERENLERİ DE ZALİMLERLE EZ ALLAH'IM...

 

 

FETÖ VB. İHÂNETLE SADECE POLİS İLE MÜCADELE EDİLEBİLİR Mİ? HAYIR!

 

NASIL OLACAK PEKİ?

 

İKİ GARİBAN SAHİPSİZ POLİS MÜDÜRÜ İLE, BİRKAÇ FEDAKÂR SAVCI/HÂKİM İLE HERŞEYİN KENDİNDEN BEKLENDİĞİ AMA KİMSENİN KENDİSİNE MERHAMET ETMEDİĞİ R. T. ERDOĞAN İLE Mİ OLACAK?

 

ALAYINIZA YAZIKLAR OLSUN.

 

ALLAH TEZ ZAMANDA GEREĞİNİ YAPSIN.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Uçan Arı 11 ay önce
Bir psikiyatri doktoruna gidip muayene olun derim.
Halil MERT

Halil MERT

DİĞER YAZILARI Savunma Sanayii Özel ya da Kamu Devlettir Tasarruf Ahlâktır Birlikte hâreket ve Erdoğan'la yeni bir yürüyüş! İsrail- iran mı! Yerel seçimlere dâir Değerlendirme ve Sonuçlar Rusya’daki Terör Saldırısından Çıkartılması Gereken Sonuçlar Medeniyet Coğrafyamızda Nevruz Bayramımız ve Büyük Milli Birliğimiz Fetö’yü Aklama Operasyonları… Mit’in Millîleşme Mücàdelesi Türk’süz Ordu İftirası 28 şubat süreci’nin en büyük sonucu paralel devlet ve 15 temmuz Öze dönüş zamanı... Teröre Karşı Mücadele Medeniyet Değerlerinizin İhyàsıyla Olur STRATEJİ HATIR… Kul hakkı ve değer vermek… Ramazan Hoca’nın Şehàdeti ve Müslümanların Hàli İlk Astronutumuz Albay Alper Gezeravcı ve içinden çıktığı sessiz çoğunluk Hûtbe vak'àsı ve olması gereken hûtbe şekli... İdeolojiler ve İdeallerin İstismarı… İdeolojiler ve İdeallerin İstismarı… Terör Dağda Bitmez… Esat Coşan’ın Son Makalesi Yeni Bir Yıla Başlarken… Ezeli Düşmanlarımızı, Onlarla İşbirliği Yapanları Deşifre Ediyoruz Şeyh said üzerinden siyaset yapmak fitnedir bölücülüktür! Sosyal Medya Grupları, Düşünce Grupları, Teklif ve Bilgilendirme Çalışmaları Türklerde Boylar, Ruğlar… Koca Arap ve İslâm Dünyası’nın Yerinde Hamas Mı Kaldı? Küresel Dünya’da Yeni Stratejik Etkinleşme Yöntemleri ve Jeopolitiği Öğretmen Millet İstikbâlinin Mimàrıdır Yerli-Millî Nesiller de Yetiştirmek Zorundayız Dàvà ve Fikirler Çoklarla Değil, İhlâslı, Fedàkâr ve Yiğit Adamlarla Büyümüştür Millî birlik-güç-etki alanımızda müessiriyet Siyonizm, Kara Asalet Birlikte Kutlu Geleceğimizi İnşa Zamanı Harp Silah ve Araçları Bizim mi! Filistin Cephesi’nde Son Durum Filistin mi, işgal edilmiş vatan mı! Türeyiş Strateji, Psikolojik Harp/Harekât Çalışma Merkezi Türkiye Tarihi, Genel İslâm Tarihi ve Genel Türk Tarihi Değil Midir? Millî Sanayii Gayretleri ve Darbeler Turan… kızılelma… ülkü… Türk cihan hâkimiyeti mefkûresi ya da… Anadolu Hapsinden Çıkış Zamanı Devlet ve Millet Aleyhine Delil Oluşturup Millî Mirası Mahveden İç İhanet Millî İdeolojinin Temeli Ordumuz millî gücün mihenk taşıdır Gelenekleri İle Geleceğe Yürümelidir Devlet ve Millet Aleyhine Delil Oluşturup Millî Mirası Mahveden İç İhanet Kürt, Kürdistan ve Irkçılık Belâsı… Resmî Ordu Dışındaki Yapılar Savunma sanayii stratejiktir, tam bağımsızlığın, millet iràdenin göstergesidir. Millî kalmalıdır Türkiye Yüzyılı Hükümeti, Tepkiler, Beklentiler… Cumhurbaşkanımızdan Ne Bekliyoruz? Emperyalizmin son oyunu Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ Soslu Hdp’li aldatmacası Ya devlet başa ya kuzgun leşe!... 1.Tur seçim notları ve 2. Tur başkanlık seçimi Teknofest ya da büyük mefkûre birliği ya da ötekileştirmeye inat birlik profilimiz Teknofest Kürt, Kürdistan, Irk, İctimai Irk… Kimlik Bunalımı Ekonomi, Deprem, Bayram, Burukluk Ve Kırgınlık İçinde Bir De Seçim… Seçim Sürecinde Kazakistan’dan Bir Gazetecinin Soruları ve Cevaplarımız Geleceğimiz ve Hangi Türk Milliyetçiliği Muhàrip Olmadan Mücàhid Olmaz Çanakkale, Nevruz, Millî Birlik… Ve Anka Misàli Yeniden… Namazsız Mücahidler, Ötekileştirme Körlüğü ve Husûmeti Deprem imtihânı’nın gerçek sonuçları (misafir gözüyle) Deprem İmtihànı ve Millî Devlet Deprem ve Afet Seferberliği Dünya’nın en önemli seçimi neden Türkiye'de? Bir Güzel Adam: Mübariz Seçim Süreci: Konuşulması Gerekenler Türk Milletinin Düşmanları Türk sorunu! Neden? Devlet ebed-müddet, siyasi partiler, stk. İran Türkleri nerede, ya Türkiye ve Azerbaycan!...
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA