DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Halil MERT
Halil MERT
Giriş Tarihi : 19-05-2023 10:59

1.Tur seçim notları ve 2. Tur başkanlık seçimi

ABD ve AB “Dünyanın Seçimi” dedi.

İlginç değil mi?

Türkiye’de kimse şaşırmadı.

Herkes Türkiye’deki seçimlere kilitlendi.

 

ABD Başkanı J. Biden “Darbe ile (15 Temmuz 2016 FETÖ Hain Darbesi) indiremedik, demokratik yollarla indirmeliyiz.) dedi. Ülkemdeki tam bağımsızlık naraları atan hiç kimsenin kılı kıpırdamadı. Gerçi R. T. ERDOĞAN’ın hastası pozlarındakiler de çok aldırmadı. ABD ve AB muhalefeti açıktan destekledi.

 

PKK Elebaşıları, “AKP ve MHP’ye verdiğiniz oylar PKK’ya atılan mermilerdir.” dediler. Sonra birileri onlara “CHP’yi ve K. KILIÇDAROĞLU’nu bu kadar açıktan desteklemeyin.” deyince “Bizimle en çok AKP görüştü.” dediler.

 

FETÖCÜ Hainler “15 Mayıs’a Türkiye bileti alıyoruz.” dediler. Açıktan CHP ve İP ile işbirliği yaptılar. Devrin sabık İçişleri Bakanı İP Ordu Mv. Adayı, Adalet Bakanı CHP Ankara Mv. Adayı oldular.

 

Anket şirketleri yüzsüzlüğü hepten ele aldı ve %60-64 K. KILIÇDAROĞLU, %35-42 R. T. ERDOĞAN sonuçları yayınladılar. Yalanlarına taraftarlarını da inandırdılar.

 

Ortalıkta yüzlerce videolar uçuştu. Aslı belirsiz…

 

Muhalefeti bir araya getiren sözde bilge beni çok düşündürdü. SP Başkanı T. KARAMOLLAOĞLU… Sivas Kahramanı!.. Hatırlayın hükümet ortaklarını da… Taşlar yerine oturuyor. Bilin ki hiçbir şey tesadüf değil. Tabii Suriye’ye bizi sokan diğer stratejist A. DAVUTOĞLU da…

 

Ülke insanı %86 oranlarla seçimlere katıldı. Dünyaya baktığınızda müthiş yüksek bir katılım oranı…

 

Bu kadar ötekileştirme, aşağılama, tepeden bakma gibi sosyal baskılara rağmen katılımın yüksekliği Türkiye’de demokrasinin geldiği yüksek seviyeyi gösterir.

 

En önemlisi de Aziz Milletim büyük bir olgunluk ve sessizlikle gidip oylarını kullandılar. Bu büyük bir insanlık dersidir. Kutlarım Büyük Milletimi…

 

Seçimin şeksiz kazananı Milletimizdir.

 

Muhalefet başta olmak üzere, Türkiye Düşmanları da görsün. Türk Milleti feraset ve izzet sahibidir. Bence aşağılayarak daha da kaybediyorsunuz.

 

Birinci turdan kim ne ders almalı?

 

AKPARTİ ve R. T. ERDOĞAN…

 

Türk Halkı ceplerinde değil, kendileri ile ilgili endişeleri var. Görmeliler. Birileri yazmış. “Yazıklar olsun, Müslüman bir ülkede Müslüman bir Cumhurbaşkanı adayı %50 oy alamıyor.” Oy alamama nedeni tam da bu… Bu ötekileştiren, tepeden bakma hastalığının sonucu, şımarık gûruh yüzünden % 0,5 değil en az %10 oy kaybediliyor. Ne demek bu? Muhalefet kafir mi? Bakın PKK hain terör örgütünde dahi beş vakit namaz kılan vardır. FETÖCÜ teröristler tıpkı DEAŞ gibi Allah ile aldatmadılar mı? Abdullah GÜL, Ali BABACAN, A. DAVUTOĞLU, Meral AKŞENER, İ. N. ŞAHİN, S. ERGİN gibiler nerelerde ve kimler tarafından himaye edildi? Ne için büyütüldüler? Bu sorulara cevap verebilir misiniz?

 

Halkımız bu ekonomik darboğaza rağmen neden “CUMHUR İTTİFAKI ve R. T. ERDOĞAN” dedi? Bilin ki uçak gemisinden dolayı değil. Bilin ki doğru zemini tuttuğunuz için. Ancak bu Millî zemine lâyık olup olmadığınız sorgulanmaya başlamış. Ona göre yarını tasarlayınız.

 

Bir de son günlerde sosyal medya paylaşımlarında görüyorum. Kendilerinden olmayanlara meselâ Sinan OGAN gibi, ne İrancı’lığı kaldı, ne Kafkas Yahudisi olduğu… Bu çirkinlikleri en üst seviyede durdurmalıyız. Her Şiî İrancı mıdır? Siz iterseniz elbette birileri kapar. Tam tersi Cumhurbaşkanımız bangır bangır “Ben ne Şii’yim ne Sünnî. Ben Müslümanım.” demedi mi?

 

AKPARTİ MİLLÎ BİRLİKTEN YANA OLDUĞU İÇİN OY ALMAKTADIR. BU VASIF ZEDELENMEMELİDİR.

 

İstanbul Belediye ikinci tur seçimlerinden ders alınmalı, seçmenlerin rehavete düşmesine fırsat verilmemelidir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan yaşlılar köylerine gitmektedirler. Bunların çoğu AKPARTİ seçmenidir.

 

MHP…

 

Halkımız MHP’nin anket şirketleri eliyle ihanete varan bir üslupla rencide edilmesine izin vermedi. Hatta S. ATEŞ Cinayetine rağmen. MHP yeni bir atak yapmalıdır. Kendisinden beklenen lâik, özünü yitirmiş, Kemalizm soslu şeklî Milliyetçilik salgınından kurtulup, İslâm ile hemhâl olmuş, Edirne’den, Hakkari’ye kadar tüm ilçeler dahil teşkilatlanmış, Kürt, Alevî demeden Ülkü Ocakları’nı doldurmuş geleneksel Türk Milliyetçiliği davasını yeniden raylarına oturtmasıdır. PKK’ya karşı HÜDA-PAR değil, Ülkücü Hareket ülkenin her yerinde maya tutmalıdır.

 

Muhalefet… CHP, İP, SP, PKK, FETÖ vd.

 

Halkımız sizin emredici, buyurgan, kendisine tepeden bakan duruşunuzdan nefret ediyor hatta korkuyor. Seçim vaad değildir. Her şey vaad ettiniz. Halkımız inanmadı. Haklı da çıkardınız. Söz birliği etmişçesine tüm taraftarlarınız depremzedelere küfretti. Yani verdiklerinizi başa kaktınız. Hangi dinde, törede, terbiyede var bu?

 

Seçim Anketlerini maniple ettiniz. Seçimler bitti başında adamlarınız var, hala yalana devam edip “Seçimde hile var.” diyorsunuz. Taraftarlarınızı da buna inandırıyorsunuz. Ayıp değil mi?

 

Muhalefetin en büyük sorunu halkı güttüğünü, halkın koyun ve idrâksiz bir gûruh olduğunu zannetmesidir. Sosyal medya hakaretlerle doldu. Belediyeler depremzedelere yardımlarını kesiyor. Durun beyler daha ikinci tur vardı. İşte bundan dolayı güven yok size.

 

Son hafta K. KILIÇDAROĞLU İpek Yolu açıkladı. Azerbaycan yok. İran var. İran olsun. Ancak Azerbaycan’ı nasıl çıkartırsınız?

 

Şimdi de diyor ki “Rusya seçimlere müdahale etti.” Yapmayın…

 

Bakın AKPARTİ önce “Nerede hata yaptık?” diyor. Siz de deyin bunu…

 

Halk PKK, FETÖ gibi terör örgütlerinden korkuyor. %1 oyu olan FETÖCÜ’lere bunca prim verip halkı kaybetmek ne kadar akla ve bilime uygun?

 

Halkımız da en az sizin kadar okuyor, kafa yoruyor. Biliniz. Ömer Seyfettin diyor ki; “TÜRK MİLLETİ ÂLİM DEĞİLDİR AMA ARİFTİR.” Bu cümleyi herkes duvarına assın bence…

 

CHP R. T. ERDOĞAN düşmanlığı üzerine siyaset geliştirerek %1-2 oy alacak gruba %6-7’lik Mv. verdi. K. KILIÇDAROĞLU bu stratejik hatasını telâfi edemez. Ayrıca Millî zemine, kuruluş felsefesindeki Millî Devlet’e dönmeli.

 

CHP ve FETÖCÜ’lerin Muharrem İNCE’ye yaşattıkları bilin ki Millet Vicdanında yerini buldu. Size asla güvenilmeyeceğini gösterdi.

 

Sinan OGAN ve ATA İttifakı

 

Siz de muhalifsiniz ancak muhalefet blokunda yer almadınız. Bu nedenle sizi kutlarım.

 

Şimdi asıl hesap zamanı. Hesabınızı iyi yapın. Bilin ki muhalefete oy vermeyecek ancak AKPARTİ ve MHP’ye ders verelim diyen kesimlerden oy aldınız. Siz de o kesimdesiniz zaten. Yani aldığınız oyun çoğu CUMHUR İTTİFAKI Bileşenlerinin küskün ve kızgınlarının oyu. Ayrıca siz de biliyorsunuz ki sizi seçenlerin size ait kökleri yok, yani hepsini istediğiniz yere kanalize edemezsiniz. Hesabınızı ona göre yapın.

 

İçinden çıktığınız yapılar Cumhur İttifakı’dır. Hassasiyetlerinizi Atatürkçülük dahil, Cumhur İttifakı fazlası ile karşılamaktadır. Yapacağınız tercih sizi yüceltecek ya da küçültecek. Ona göre hareket edin…

 

Aziz Milletim…

 

ERDOĞAN, TÜRK VE İSLÂM DÜNYASI’nda seçimlere girseydi inanın %90’ın üzerinde oy alırdı. Müthiş bir sevgi ve teveccüh var kendisine. Bu sizce boşuna ve sebepsiz mi?

 

Seçimin ikinci turu birinci turdan daha önemlidir. Halkımız daha özenle hareket etmelidir. Ayrıca CUMHUR İTTİFÂKI mecliste salt çoğunluğu sağlamıştır. İstikrar için Cumhurbaşkanının da bu blokun adayı yani R. T. ERDOĞAN’ın olması artık şart hale gelmiştir. Siz Tv.lerde bunun dikkate alınmadığına bakmayın. Mevcut sonuçlar zaten herkese yeterince ders oldu. İkinci turda sorumlulukla gidip oyumuzu kullanalım. Muhalefet depremzedelere dahi merhametinin olmadığını en alttaki seçmenden en tepedeki belediye başkanına kadar gösterdi. Görecek başka da bir şey de kalmadı.

 

En önemlisi de emperyalizmin şöyle basit bir yaklaşımı da var kanımca… “Bu R. Tayyip ERDOĞAN’ı devirelim, diğerlerini zaten hallederiz.”

 

“RTE gitsin, kim gelirse gelsin.” söylemi acaba neye hizmet ediyor? Hiç düşünen var mı?

 

Seçimden sonra Millet ve Devlet hep birlikte ve çok çalışarak, her türlü adaletsizlik, hırsızlık ve arsızlıkları yenerek ekonomiyi de düze çıkartacağız. Azim ve kararlılık sebat ve sabır, vefâ ve gayret bizi büyük istikbâlimize taşıyacaktır.

 

Yazımın içeriğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jHUs9eSOVIM

NELER SÖYLENDİ?
@
Halil MERT

Halil MERT

DİĞER YAZILARI Savunma Sanayii Özel ya da Kamu Devlettir Tasarruf Ahlâktır Birlikte hâreket ve Erdoğan'la yeni bir yürüyüş! İsrail- iran mı! Yerel seçimlere dâir Değerlendirme ve Sonuçlar Rusya’daki Terör Saldırısından Çıkartılması Gereken Sonuçlar Medeniyet Coğrafyamızda Nevruz Bayramımız ve Büyük Milli Birliğimiz Fetö’yü Aklama Operasyonları… Mit’in Millîleşme Mücàdelesi Türk’süz Ordu İftirası 28 şubat süreci’nin en büyük sonucu paralel devlet ve 15 temmuz Öze dönüş zamanı... Teröre Karşı Mücadele Medeniyet Değerlerinizin İhyàsıyla Olur STRATEJİ HATIR… Kul hakkı ve değer vermek… Ramazan Hoca’nın Şehàdeti ve Müslümanların Hàli İlk Astronutumuz Albay Alper Gezeravcı ve içinden çıktığı sessiz çoğunluk Hûtbe vak'àsı ve olması gereken hûtbe şekli... İdeolojiler ve İdeallerin İstismarı… İdeolojiler ve İdeallerin İstismarı… Terör Dağda Bitmez… Esat Coşan’ın Son Makalesi Yeni Bir Yıla Başlarken… Ezeli Düşmanlarımızı, Onlarla İşbirliği Yapanları Deşifre Ediyoruz Şeyh said üzerinden siyaset yapmak fitnedir bölücülüktür! Sosyal Medya Grupları, Düşünce Grupları, Teklif ve Bilgilendirme Çalışmaları Türklerde Boylar, Ruğlar… Koca Arap ve İslâm Dünyası’nın Yerinde Hamas Mı Kaldı? Küresel Dünya’da Yeni Stratejik Etkinleşme Yöntemleri ve Jeopolitiği Öğretmen Millet İstikbâlinin Mimàrıdır Yerli-Millî Nesiller de Yetiştirmek Zorundayız Dàvà ve Fikirler Çoklarla Değil, İhlâslı, Fedàkâr ve Yiğit Adamlarla Büyümüştür Millî birlik-güç-etki alanımızda müessiriyet Siyonizm, Kara Asalet Birlikte Kutlu Geleceğimizi İnşa Zamanı Harp Silah ve Araçları Bizim mi! Filistin Cephesi’nde Son Durum Filistin mi, işgal edilmiş vatan mı! Türeyiş Strateji, Psikolojik Harp/Harekât Çalışma Merkezi Türkiye Tarihi, Genel İslâm Tarihi ve Genel Türk Tarihi Değil Midir? Millî Sanayii Gayretleri ve Darbeler Turan… kızılelma… ülkü… Türk cihan hâkimiyeti mefkûresi ya da… Anadolu Hapsinden Çıkış Zamanı Devlet ve Millet Aleyhine Delil Oluşturup Millî Mirası Mahveden İç İhanet Millî İdeolojinin Temeli Ordumuz millî gücün mihenk taşıdır Gelenekleri İle Geleceğe Yürümelidir Devlet ve Millet Aleyhine Delil Oluşturup Millî Mirası Mahveden İç İhanet 15 Temmuz İhàneti Sonrası… Kürt, Kürdistan ve Irkçılık Belâsı… Resmî Ordu Dışındaki Yapılar Savunma sanayii stratejiktir, tam bağımsızlığın, millet iràdenin göstergesidir. Millî kalmalıdır Türkiye Yüzyılı Hükümeti, Tepkiler, Beklentiler… Cumhurbaşkanımızdan Ne Bekliyoruz? Emperyalizmin son oyunu Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ Soslu Hdp’li aldatmacası Ya devlet başa ya kuzgun leşe!... Teknofest ya da büyük mefkûre birliği ya da ötekileştirmeye inat birlik profilimiz Teknofest Kürt, Kürdistan, Irk, İctimai Irk… Kimlik Bunalımı Ekonomi, Deprem, Bayram, Burukluk Ve Kırgınlık İçinde Bir De Seçim… Seçim Sürecinde Kazakistan’dan Bir Gazetecinin Soruları ve Cevaplarımız Geleceğimiz ve Hangi Türk Milliyetçiliği Muhàrip Olmadan Mücàhid Olmaz Çanakkale, Nevruz, Millî Birlik… Ve Anka Misàli Yeniden… Namazsız Mücahidler, Ötekileştirme Körlüğü ve Husûmeti Deprem imtihânı’nın gerçek sonuçları (misafir gözüyle) Deprem İmtihànı ve Millî Devlet Deprem ve Afet Seferberliği Dünya’nın en önemli seçimi neden Türkiye'de? Bir Güzel Adam: Mübariz Seçim Süreci: Konuşulması Gerekenler Türk Milletinin Düşmanları Türk sorunu! Neden? Devlet ebed-müddet, siyasi partiler, stk. İran Türkleri nerede, ya Türkiye ve Azerbaycan!...
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA