DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Halil MERT
Halil MERT
Giriş Tarihi : 05-12-2022 16:07

Türk sorunu! Neden?

İnsan…

Kişiliğinde envâi çeşit yön var. Ancak biz küçücük bir parçası olan siyâsi görüşünü en öne koyuyoruz. Sonra bilgi, eğitim, birikim, tecrübe gibi ölçeklere koymadan asıyoruz, kesiyoruz.

Bir ağabeyime konuk oldum.

 

Birlikte bulunduğumuz STK var.

 

Dedi ki: “Seni arkadaşlar nasıl tanırlar?”

 

Birlikte olduğumuz STK’nda Kürt kökenli çok kardeşimiz var. 28 Şubat Süreci’nde mağdur edilmiş, İslâmcı diye hapse atılmış insanlar var.

Neyi kastettiğini anladım.

 

Beni bu çevrede daha çok “Türk Milliyetçisi” daha da kötüsü “Türk Irkçısı” olarak tanımlayan insanlar İFTİRÀ ettiklerini biliyor olmalarına rağmen kesinlikle varlar.

 

İslâm Dünyası’nda insanlar arasında en büyük sorun haline getirilen şey; nüansları, küçücük ayrıntıları, şahsi hassàsiyetleri -ki tamámı helâl olmasına rağmen- esastan farklarmış gibi görüp insanların ayrıştırılması ve ötekileştirilmesidir.

 

Bunu yapanların bir kısmı samimi değildir. Hassasiyet kisvesi ile yaptıkları ayrıştırma esasında bölücülükten ve fitneden başka bir şey değildir. Kurân-ı Kerim’in kuşatıcılığını kabul edenler arasındaki farklar ne kadardır? 

 

Ben çocukluğumdan beri kendimi “Müslüman bir Türk Evlâdı” olarak bildim. Dinimizin emirlerine, İmânımın dayatmalarına, töremizin gösterdiği istikâmete bağlı kaldım.

 

Irkçı ya da nesepçi mi? Asla olmadım. Bunca medeniyetin yaşadığı bu toprakta, bunca milletle kaynaşmış Türk Milleti’ne mensubiyeti bilinçli tercih eden Müslüman bir insan nasıl ırkçı olabilir ki?

 

Türk kim mi?

 

“AMAN DİLEYENE EL KALKMAZ.” diyen bir Milletin ırk temelli oluşması mümkün mü?

 

Türk Milleti vardır. Ancak, sadece Türk Irkı’ndan müteşekkil değildir. Türk Irkı’ndan olup Türklük Bilinç, şuur ve edebinden kopup, asimile olmuş çok topluluklar vardır. Çin’in Başkenti Pekin’i asırlarca başkenti yapan Türk Devletleri’nin ahâlisi nerede? Mısır’da Devlet-i Türkiyye’nin, Sultan Baybars’ın, Yavuz’a yenilen Tomambay’ın Türk Ahâlisinin evlatları şu anda kimdir Mısır’da? Rus Atasözü’nde “Hangi Rus’un geçmişini araştırsan Türk çıkar.” diyor. Babür’ün Pakistan ve Hindistan’daki Türk Torunları kimler?

Ya Atilla’nın Askerleri? Sadece Macaristan’da mıdır?

Tarihte en çok asimile olan millettir Türkler. Yani, Türk Irkı’ndan olup da şimdi “Türküm” diyenlere düşman çok topluluk vardır.

Türkler’de ırkî taassup yoktur.

 

Türklük, ırk üzerinden gelmiyor, Töre üzerinden biçimlenip geliyor. Töre’yi tanımadan “Türk” üzerinde konuşamazsınız.

Bugün, Türk, Kürt, Moğol, Kazak, Kırgız, Boşnak, Çerkez, Pomak, Arnavut vd. kurşun döker, evin kapısına koç boynuzu asar, dış kapıya at nalı asar, mevlit okutur, saz çalar, komşusu aç iken tok yatmaz, kan davası güder, kız kaçırır, imece yapar, avcıları gerekmedikçe kurt vurmaz…

 

Gelenekler şekillendirir toplulukları.. Dil tek başına zorlama olmaz ise ne bölebilir ne de birleştirebilir.

 

TÜRK DEYİNCE AKLA MÜSLÜMAN GELİR. Peki, ya Müslüman olmayan Türkler?

 

Eğer, İstiklâl Harbi’ndeki Ortadoks Karaman (Urum) Türkleri gibi, Ermeni-Azerbaycan Savaşı’ında Rus Ordusu’ndaki Gagauz Türkleri gibi, taaa Yakutistan’dan Türkiye’ye “Ben de Türküm.” deyip okumaya gelen Gök Tanrı inancındaki Yakut Kızımız gibi, tercihlerini Müslüman Türk Kardeşlerinden yana yapıp omuz omuza oluyorlarsa bu insanları hangi vicdan itebilir, hangi insanlık arkasını dönebilir? Kucaklamaktan başka bir davranışımız olabilir mi?

Bize anlatılmasa da Peygamberimiz SAV’in yanında Uhud’a çıkan gayrimüslimler vardı. Medine Savunmasında da vardılar.

 

“Türklüğü bedeni, İslâmiyeti ruhu bilmek…” en güzel özet esasında.

Türklük bedeninde, cesaret var, İmân var, Cihad var, İmam Maturîdî var, akıl var, İ’lay-ı Kelimetullah var. Mâzlumdan yana olma var, Töre var, Şanlı bir tarih ve hassas bir şuur var…

 

Türk Milleti, Ümmet-i Muhammed’in bir parçası değil midir?

Milletimizi sevmek töredendir, insanîdir, ancak İmân kardeşliği Allah’ımızın en temel emridir. Hiç ikisi kıyaslanabilir mi?

Pekî, Türkiye dışında yaşayan Müslüman Türkler yani soydaşlarımız ayrıca İmân Kardeşimiz değil mi? Öyleyse hem İslâmcı geçinip hem de bunlarla birliğe neden uzağız?

 

Türkiye, İslâm Coğrafyası’nın, Mazlum Müslümanları’n ve Dünya Türklüğü’nün kurtarıcısı ve öncüsü olmalıdır. Bunu söylemek, gaye ve dava edinmek, istemek ırkçılık mıdır?

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Mete Han’dan bugüne hep bağımsız gelmiş, devlet kurmuş Türk Topluluklarının son devletidir. 1923’te kurulmamıştır. M.Ö. 7000’li yıllarda kurulmuştur desek mübalağa etmiş olmayız. Anadolu ve Ortadoğu’daki izleri 5000 yıllıktır. Anadolu’da kök arayanlar, Kürt kardeşimi Türk’ten koparma adına Ermeni ile, Fars ile, hatta Fransız ile akraba yapmaya kalkanlar vicdan yoksunudur. Kürtlerin ayrı bir millet olduğunu iddia edenlere tek sorum var. 1200 yıldır birlikte yaşayan, akraba olan, birbirinin içinde kaybolmuş aşiretlerin, boyların olduğu herkesçe biliniyorken acımasızca birbirinden koparmaya çalışmak ihânet değil midir?

Bu topraklarda Türksüz ne Arap ne Fars ne de Kürt Tarihi kim yazabilir? Napolyon bile “Tarihten Türkü çıkart, tarih kalmaz.” diyor. Birileri de iffetsizce bunu söyleyebiliyor.

Türkler Osmanlı Vatandaşı tüm diğer unsurlarla akrabadır. Tüm Müslümanlarla da kardeştir.

 

Şu cümleyi gerçekten Allah’tan korkarak ve bir Türk Evlâdı olarak hayà ederek kuracağım. Dünyanın neresinde olursa olsun “Müslümanım.” diyen birinin Türk ile kafasında sorunu varsa o adama kocaman bir soru işareti koyun.

 

Divan-ü Lüğat-it-Türk”de; hadis-i kutsî olarak yazılan, “Aziz ve Celil olan Allah buyuruyor ki, -Benim bir ordum vardır, adını Türk koydum ve onları Doğu Ülkelerine yerleştirdim. Herhangi bir kavme öfkelendiğim zaman Türkleri onların başına musallat ederim.”

“Türk dilini (mutlaka) öğreniniz. Zìrà mülk ve saltanat uzun zaman onların elinde kalacaktır.”

 

Hadisler doğru olmasa bile devrin Türk Münevverinin kendi milletine yüklediği sorumluluk ve misyon budur.

 

“Sırplar bize Türk derdi. Müslüman olduğumuz için. Bosna’da kim Müslümansa Türk’tü” diyor Aliya İzzetbegoviç...

Sırp Kasabı Radko Miladic ise, Srebrenitca Katliamı’ndan sonra şu sözleri söyledi; “Türkler'den nihayet yüzlerce yıllık intikamımızı aldık..”

Kimmiş Türk? Vicdan sahiplerine soruyorum. Hangi vicdan sahibi ne için Boşnak Kardeşime “Sen Türk değilsin.” diyebilir. Söylüyorsa birisi masum mu sahiden?

 

Mısır’da yerel atasözü; “Ğuzların (Oğuzların) -Türklerin- zulmü Arap adaletinden iyidir.”

Buyurun siz düşünün…

 

Mardin doğumlu olmasına dikkat çekerek “Kürt müsünüz, Arap mısınız?” diye soran BBC muhabirine Prof. Aziz Sancar’ın cevabı.

“Ben Türk'üm, o kadar! Mardin'de doğmuşsam, Cizre'de de doğmuşsam, Kars'ta da doğmuşsam ben Türk'üm.” Aziz Hoca, Kazakistan’ın Türkistan şehrini ziyaret etti. Karabağ savaşı sonrası Şuşa Şehri’ne gidip camide şükür namazı kıldı ve kurban kesti.

Buyrun vicdanlı bir adam mı diyelim, aile eğitimi ve terbiyesi ile töre ve ananesi ile yetiştirilmiş mi diyelim. Bir bilge, bir yiğit adam…

 

“Üstümüze kılıç çekilmedikçe, ülkemize, tebâma cefa edilmedikçe bizden kimseye zarar gelmez.” diyor Veli Hakan Fatih Sultan Mehmet Han… İşte Türk… BU adamın bu güzel zihniyetine neden tahammülünüz yok?

 

“Türk, Anadolu'da bin yıldır hükümran olan ve İslamiyet ile bir araya, aynı hedefe yönelen büyük bir milletin adıdır. Fatih, Selahaddin Eyyubi, Sokullu, Mimar Sinan, Mevlâna, Mehmet Akif bu coğrafyaya İslamiyet'i nakşetmiş Türk ulularıdır. Milletimizle, bin yıldır İslamiyet'in şerefiyle şereflendiği, İslam sancağını zirvelere diktikleri için iftihar ediyoruz. Bu tarihin ve kader birliğinin bu topraklardan yükselecek yeni bir hamleye sağlam bir başlangıç teşkil ettiğine inanıyoruz.” Muhsin Yazıcıoğlu

 

Türkiye’de birileri çağdaş, laik pozlarda, Atatürkçü kisve ile Türk’e ve değerlerine, inancına, töresine, terbiyesine düşman, birileri de dindar ve İslâmcı pozlarda aynı düşmanlığı yapıyor. Hâsılı Türkiye’de gerçek anlamda TÜRK SORUNU var. Bu tarih bilmezliğin, her türlü özentinin, kendi değerler manzumesine yabancılaşmanın sonucudur.

 

Ömer Seyfettin 100 yıl önce her iki ahlâk ve idrâk yoksunu zümreye ne diyor?

 

“Bu millet âlim değildir ama ariftir. Bu irfanı sayesinde pek çok şeyi okumuşlardan daha iyi sezer, fark eder ve bilir.”

“İslamcılık adı altında Türk Düşmanlığı yapan soysuzlardan nefret ediyorum. Tıpkı Türkçülük kisvesi ile İslâm Düşmanlığı yapanlardan nefret ettiğim gibi.”

Türk Milleti, İslâm ile bütünleşmiş, töre ve terbiyesini, örf ve adetlerini dinimize uygun hâle getirmiştir.

 

Dünya ne diyor peki Türk Milleti için?

 

“Eğer kendilerini tanımış olsaydınız, Türklere hayran olurdunuz.” Sir Mark Sykes

“İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler.”

Napoléon Bonaparte

“Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünyayı alayım.” Napoléon Bonaparte

 

“Kılıcı eşsiz bir maharetle kullanan Türk eli, mağlup ettiği insanların yarasını sarmakta da bir o kadar ustadır.” Lord Byron

 

“Türkler pek farkında değil ama Avrupalılar şu gerçeğin farkındadır. Tarihten Türkler çıkarılırsa ortada tarih diye bir şey kalmaz.” Fritz Neumark

“Türklerden bahsediyorum. Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk; dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidir, berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli yıldırma, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek tabiatı da inciten bir gaflet olur.” Tasso

 

“Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca Türklerdir. Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz.” William Martin

“Irk ve millet olarak Türkler, bence geniş imparatorluklar içinde yaşayan kavimlerin en asili ve başta gelendir. Dini, sosyal ve örfi faziletleri, tarafsız kimseler için birer takdir ve hayranlık kaynağıdır.”

 

Lamartine

 

“Türkler ölmeyi biliyorlar, hem de iyi biliyorlar. Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim. Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün. Bu imkanlardan bol bol faydalanıyorum. Fakat, meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var: Türklerin yaşayan hatıraları! Üç-dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler, şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar. Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum. Demek ki yalnız Türkleri değil, onların tarihini de yenmek lazım. Bu durumda ben, Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum. Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar.” M. Montecuccoli (Avusturyalı komutan)

 

Müthiş bir özet değil mi sizce de…

 

“Şecaat ve cesaret bakımından Türklerden üstün; büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan dirayetli hiçbir kavim yoktur. Cenab-ı Hak onları aslan sıfatında yaratmıştır.” İbn-i Hassul

“Savaşın zevkini almak isteyen herkes Türklerle savaşmalıdır.” Towsend (İngiliz komutan)

 

“Türklerin yürekleri temizdir. Onlarda batıl fikirler, basit düşünceler yoktur.” Semame İbn-i Eşreş (Arap bilgin)

 

“Türk, Heredot'tan, Tevrat'tan çok eski yüzyılların tanıdığı bir ulustur. Sadelik içinde görkemi, sükûnet içinde ihtişamı, tahakküm kabul etmeyen bir yüreklilik, alabildiğine geniş bir fetih aşkı, sonsuz bir teşebbüs kabiliyeti, bölgelere uymaktan çok bölgeleri kendine uydurma zevki ve alışkanlığı Türk Milleti’nin asırlar dolduran tarihinde açıkça görülür.” Büyük Tarihçi Hammer

“Türkler kahramandırlar, dostlarına zarar vermezler. Yüce Türk milleti tuttuğu eli bırakmaz, sözünden dönmez, iyi ve kötü günlerde dostundan ayrılmaz. Böyle bir ulusla el ele vermek yeryüzünde her zorluğu yenmek için sonsuz bir güç ve yetenek kazanmak demektir.” Comenius (Çek bilgin)

“Türk korkmaz, korkutur. Bir şey isterse onu yapmadıkça vazgeçmez. Hangi işe el atarsa başarır.” Semame İbn-i Eşreş

 

“Artık Türklerle savaşmam. Onlar çok cesur ve iyi insanlar.” Andreas Phitiades

 

“Türk milleti iki bin yıldır profesyonel askerdir. Bütün Türklerin mesleği askerliktir.” Donaldson

 

Kışlada “HER TÜRK ASKER DOĞAR.” diyerek yürütürüz, koştururuz Mehmetçik’i… Ne kadar önemli bu inanç ve kararlılık…

“Dünyada, Türklerden başka hiçbir ordu bu kadar süre ayakta duramaz. Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker yoktur.” İngiliz İşgal Komutanı Hamilton

 

“Hangi mezhebe bağlı olursa olsunlar tüm Türkler aynı dürüstlüğü yabancılara karşı da yapar ve yerine getirirler. Bu noktada Müslümanla Müslüman olmayan arasında hiçbir fark gözetmezler.” Monradgea D'ohsson

 

Çeçenistan’ın şehit lideri Cevher DUDAYEV neler söylüyor Türkler için…

“Türkiye hem Türk Dünyası’nın hem de İslam Âlemi’nin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslam Âlemi’nin hem de Türk Dünyası’nın karanlığa gömülmesi demektir!”

 

“Türkleri çok seviyorum. Tarih boyunca kahramanlıklarıyla, cesaret ve atılganlıklarıyla kendilerini kabul ettirmişlerdir. Milli ve manevi değerlerine bağlıdırlar. Dostluklarına güvenilir, düşmanlıklarından korkulur.”

“Tarih boyunca İslâm Âlemi Türklerden faydalanmıştır. Türkler güçlü oldukça İslâm Âlemi rahat ve huzur içinde olmuştur; zayıfladıkça, İslâm Âlemi ezilmiş ve horlanmıştır. Türkler İslam'ın koruyucu gücü olmuşlardır. Ancak ne yazık ki, bazı İslam ülkeleri, emperyalist güçlerin oyununa gelerek Türklere ihanet etmişlerdir. Türklere ihanet ederek arkadan vuranlar belasını bulmuştur. Bugün bazı İslam ülkelerindeki çıkmazlar ve sıkıntılar, bu tarihi hatanın bedelidir.”

 

“Şimdi gururla söylemek istiyorum ki, Çeçenler tarih boyunca Türklere bağlı kalmışlar ve tarihin hiçbir döneminde ihanet etmemişlerdir.” Bu sözü Türk ile yaşayan tüm Müslüman Halkların söyleyebilmesi gerekmez mi?

 

Değerli Dostlar…

 

“Türküm.” demeniz için, Türk Milliyetçisi olmanız için Türk Irkından olmanız gerekmiyor. Türk gibi beklenen olmak, Türk gibi muhàrip ve mücàhit olmak, yukarıda yabancıların çoğu da düşmanlarımız iltifatlarına mazhàr olmaktır Türk olmak.

Türk olmaya bu kadar düşmanlığınız neden?

 

“Ne mutlu TÜRKÜM diyene!” cümlesine bile düşman oldunuz. Sizi “Türküm.” demeye zorlayan yok.

 

Son söz size, Rus Patrik, Rus Kızlarına “Türklerle evlenin. Dini de kafanıza takmayın. Nasıl olsa aynı Allah’a inanıyoruz.” dedi. Ne diyor bu din adamı?

Rus erkekleri çoğalmıyor. Ruslar eriyor. Ama adam şunun farkında. Çocuğu anne yetiştiriyor. Derdi ne? Rus kültürü ile yetişsin gelecek nesiller.. Dert bu.

Buradaki vizyoner yaklaşımın farkında bile olmadan aptallık içinde, tarih bilmezlikle kardeşler birbirinde kusur arıyor, birbirine düşman oluyor.

Açın gözünüzü…

 

Ben ırkçı değilim. Çünkü ırkçılık haram. Türk Milleti’ne mensup olmakla iftihar ve hamdediyorum. Çünkü Kutlu Atalarımın Yesevî, Alparslan, Fatih, Yavuz ve sayamadıklarım… Bedir’den Çanakkale’ye şüheda ceddimin Miraslarını geleceğe taşımaya yeminliyim. Koluma girenle dostum. Karşıma dikilenle hasım.

 

İşin özü budur.

 

Adı Türkiye olan bu ülkede yaşayıp, geçmişte Türk Milleti’nin kurduğu büyük devletlerin himayesinde yaşamasına rağmen Medeniyet Coğrafyamıza, Ümmet-i Muhammed’e, mazlum insanlığa bunca emek, can ve kan veren Müslüman Türk Milleti’ne tuzak kuran, kendi kavmini Türk ile akraba, soydaş, kandaş yapmaktan kaçınan, 1100 yıldır Türk ile mutlu yaşamasına, değerlerini, dilini, kültürünü korumasına rağmen Ermeni ile Fars ile akraba olduğunu iddia edip Türk’ten kaçan bir Müslüman’ın adalet, ahlâk ve idrâkinden endişe ederim. Bu tarz adamlar gerçek manada dindar da olamaz. Dindar adam kindar olmaz, idrâksiz ve ahlâksız olamaz. Benim adil olmayan birine arkamı dönmemi de kimse beklemesin.

 

Özetle, Japon Denizi’nden Avrupa’nın göbeğine kadar devletler kurmuş, İslâm Dininin fedaisi, İsl’am ve insanlık düşmanı barbar Haçlı’nın engeli ve duvarı olmuş bu mazlum milleti bir Müslüman olarak hangi milletten olursam olayım çok sever, saygı duyar ve bağlı olurdum. Benim Müslüman Türk Milleti’ne bunca bağlılığımı sözde dindarlık kisvesi ile sorgulayanlar en başta merhametsizdir. Kendilerini Rabb’ime havàle ediyorum.

Üzülerek ifâde ediyorum, Aziz Milletime mensûbiyetten imtina edenlerin isimlerinin yanına bir ünlem bırakıyorum.

 

Dedem Korkut Ata’nın Duası ile yeni çağlara “BİSMİLLAH” diyelim her gün…

 

“Kara ölüm geldiğinde geçit versin,

Ölüm vakti geldiğinde imandan ayırmasın.

Sağlık ile sağ-için devletlin Hak arursın.

Ol öğdüğüm yüce Tanrı dost olup yardım etsin.

Yom vereyim (saadet dileyeyim) hanım

Yerli kara dağların yıkılmasın.

Karadağa vardığında aşıt versin.

Gölgelice kaba ağacın kesilmesin.

Devletlü kaba ağacın kesilmesin.

Kamın akan görklü suyun kurumasın.

Kanlu kanlu sulardan geçit versin.

Kanatlarının ucu kırılmasın.

Çapariken (seğirtirken) ak-boz atın büdürmesün (sürçmesin).

Çalışında kara polat öz kılıcın kertilmesin (çentilmesin).

Dürtüşürken ala gönderin (mızrağın) ufanmasın.

Ak pürçekli anan yeri cennet olsun.

Ak sakallı baban yeri uçmak (cennet) olsun.

Oğul ile karındaşın ayırmasın.

Hakkın yandırdığı çırağın (ışığın) yanadursun.

Kaadir Tanrı seni namerde muhtaç etmesin,

Amin diyenler dizar (Allah’ın yüzünü) görsün.

Ak alnında beş kelime dua kıldık, kabul olsun.

Allah'ın verdiği umudun kırılmasın, yığışdırsın.

Dürüştürsün günahınızı adı görklü Muhammed Mustafa yüzü suyuna bağışlasın.

Ulu Tanrı ölmüşlerinize rahmet kılsın.

Yiğitlerin aslanı Hz. Ali'nin elinden Cennette kevser içmeyi nasip etsin.”

Rabb’im yâr ve yardımcımız olsun.

NELER SÖYLENDİ?
@
Halil MERT

Halil MERT

DİĞER YAZILARI Savunma Sanayii Özel ya da Kamu Devlettir Tasarruf Ahlâktır Birlikte hâreket ve Erdoğan'la yeni bir yürüyüş! İsrail- iran mı! Yerel seçimlere dâir Değerlendirme ve Sonuçlar Rusya’daki Terör Saldırısından Çıkartılması Gereken Sonuçlar Medeniyet Coğrafyamızda Nevruz Bayramımız ve Büyük Milli Birliğimiz Fetö’yü Aklama Operasyonları… Mit’in Millîleşme Mücàdelesi Türk’süz Ordu İftirası 28 şubat süreci’nin en büyük sonucu paralel devlet ve 15 temmuz Öze dönüş zamanı... Teröre Karşı Mücadele Medeniyet Değerlerinizin İhyàsıyla Olur STRATEJİ HATIR… Kul hakkı ve değer vermek… Ramazan Hoca’nın Şehàdeti ve Müslümanların Hàli İlk Astronutumuz Albay Alper Gezeravcı ve içinden çıktığı sessiz çoğunluk Hûtbe vak'àsı ve olması gereken hûtbe şekli... İdeolojiler ve İdeallerin İstismarı… İdeolojiler ve İdeallerin İstismarı… Terör Dağda Bitmez… Esat Coşan’ın Son Makalesi Yeni Bir Yıla Başlarken… Ezeli Düşmanlarımızı, Onlarla İşbirliği Yapanları Deşifre Ediyoruz Şeyh said üzerinden siyaset yapmak fitnedir bölücülüktür! Sosyal Medya Grupları, Düşünce Grupları, Teklif ve Bilgilendirme Çalışmaları Türklerde Boylar, Ruğlar… Koca Arap ve İslâm Dünyası’nın Yerinde Hamas Mı Kaldı? Küresel Dünya’da Yeni Stratejik Etkinleşme Yöntemleri ve Jeopolitiği Öğretmen Millet İstikbâlinin Mimàrıdır Yerli-Millî Nesiller de Yetiştirmek Zorundayız Dàvà ve Fikirler Çoklarla Değil, İhlâslı, Fedàkâr ve Yiğit Adamlarla Büyümüştür Millî birlik-güç-etki alanımızda müessiriyet Siyonizm, Kara Asalet Birlikte Kutlu Geleceğimizi İnşa Zamanı Harp Silah ve Araçları Bizim mi! Filistin Cephesi’nde Son Durum Filistin mi, işgal edilmiş vatan mı! Türeyiş Strateji, Psikolojik Harp/Harekât Çalışma Merkezi Türkiye Tarihi, Genel İslâm Tarihi ve Genel Türk Tarihi Değil Midir? Millî Sanayii Gayretleri ve Darbeler Turan… kızılelma… ülkü… Türk cihan hâkimiyeti mefkûresi ya da… Anadolu Hapsinden Çıkış Zamanı Devlet ve Millet Aleyhine Delil Oluşturup Millî Mirası Mahveden İç İhanet Millî İdeolojinin Temeli Ordumuz millî gücün mihenk taşıdır Gelenekleri İle Geleceğe Yürümelidir Devlet ve Millet Aleyhine Delil Oluşturup Millî Mirası Mahveden İç İhanet 15 Temmuz İhàneti Sonrası… Kürt, Kürdistan ve Irkçılık Belâsı… Resmî Ordu Dışındaki Yapılar Savunma sanayii stratejiktir, tam bağımsızlığın, millet iràdenin göstergesidir. Millî kalmalıdır Türkiye Yüzyılı Hükümeti, Tepkiler, Beklentiler… Cumhurbaşkanımızdan Ne Bekliyoruz? Emperyalizmin son oyunu Kılıçdaroğlu'nun Ümit Özdağ Soslu Hdp’li aldatmacası Ya devlet başa ya kuzgun leşe!... 1.Tur seçim notları ve 2. Tur başkanlık seçimi Teknofest ya da büyük mefkûre birliği ya da ötekileştirmeye inat birlik profilimiz Teknofest Kürt, Kürdistan, Irk, İctimai Irk… Kimlik Bunalımı Ekonomi, Deprem, Bayram, Burukluk Ve Kırgınlık İçinde Bir De Seçim… Seçim Sürecinde Kazakistan’dan Bir Gazetecinin Soruları ve Cevaplarımız Geleceğimiz ve Hangi Türk Milliyetçiliği Muhàrip Olmadan Mücàhid Olmaz Çanakkale, Nevruz, Millî Birlik… Ve Anka Misàli Yeniden… Namazsız Mücahidler, Ötekileştirme Körlüğü ve Husûmeti Deprem imtihânı’nın gerçek sonuçları (misafir gözüyle) Deprem İmtihànı ve Millî Devlet Deprem ve Afet Seferberliği Dünya’nın en önemli seçimi neden Türkiye'de? Bir Güzel Adam: Mübariz Seçim Süreci: Konuşulması Gerekenler Türk Milletinin Düşmanları Devlet ebed-müddet, siyasi partiler, stk. İran Türkleri nerede, ya Türkiye ve Azerbaycan!...
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA