Samsun Haber
Giriş Tarihi : 15-01-2024 10:50

Gazze İçin Ateşkes, Şehitlerimize Rahmet

​​​​​​​İHH, Türkiye’nin bütün illerinde eş zamanlı olarak ‘Gazze İçin Acil Ateşkes’ ve Şehitlerimiz için Rahmet basın açıklaması düzenlendi.

Gazze İçin Ateşkes, Şehitlerimize Rahmet

Samsun’da İHH Temsilciliği tarafından Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Gazze İçin Acil Ateşkes’ ve Şehitlerimiz için basın açıklaması Samsun Büyük Cami önünde gerçekleştirildi.

Samsun İHH Başkanı Mustafa Yeşil yaptığı konuşmada ‘’Bu gün burada zalimlere dur demek için ‘dünya terörizmine dur demek için, terörist uşaklarına dur demek için İsrail’in şuursuz ve sınırsız saldırılarını kınıyoruz. Biran önce Ateşkes sağlanmasını istiyoruz daha fazla masum kanı akmadan daha fazla Kadın çocuk sivil halk katledilmeden Ateşkes sağlanmasını istiyoruz” dedi.

Yeşil ayrıca   “Pençe-Kilit Harekâtı Bölgesinde çıkan çatışmada şehit düşen Kahraman Mehmetçiklerimizi anmak için onlara olan borcumuzu haykırmak İçin onların daima yanında olduğumuzu ve onları hayırla yadettiğimizi haykırmak için buradayız, tüm şehitlerimize Allah’tan Rahmet yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz, bu vatan bölünmez bu bayrak inmez bu ezanlar dinmez hiçbir güç vatanımızı, topraklarımızı ve bizleri bölemeyecektir bu Mehmetçikler olduğu sürece güçleri buna yetmeyecektir ‘diye konuştu.

Genç İHH Lise sorumlusu Bedirhan Nebi Öztosun ise yaptığı konuşmada, terörü lanetleyerek, “Şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet yaralı Askerlerinize acil şifalar diliyoruz. Memleketimize kasteden emperyalizmin maşası olan hainler kirli emellerine asla ulaşamayacaktır. Teröristlerin arkasındaki şer odaklarının tüm insanlık İçin bir tehdit olduğunu bir kez daha haykırıyoruz. Terör örgütlerini  destekleyerek üzerimize salanlarla Gazze’de soykırım yapanlar aynıdır. Teröre, emperyalizme ve Gazze’deki işgale karşı tek ses olmak için bugün buradayız yaşanan işgal ve soykırımı lanetliyor ve kınıyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından İHH Başkan vekili İbrahim Özbilgin Hocanın yaptığı dua ile Samsunlunlar tek yürek tek ses olarak Ateşkes sağlanması ve yaşanan zulmün durması İçin açılan ellerle amin dedi.

Dilek Öztürk

adminadmin