DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Mücahit GÜLER
Mücahit GÜLER
Giriş Tarihi : 01-03-2024 11:01

Allah'ı savaşa gönderen yahudileşmiş müslümanlığımız!

Katliamın ve soykırımın yapıldığı, insanlığın öldüğü Gazze'nin dirildiği bir şehir Filistin toprakları. Orada yaşanılan katliamın küçük bir kısmını görmeye yüreğimiz tahammül edemezken oradaki yiğit Mücahidler, bütün imkansızlıklara rağmen varoluş savaşı veriyorlar ve bunun bedelini de çok ağır bir şekilde ödüyorlar.

Bu bedeli ödemektende şeref duyuyorlar, çünkü onlar sadece alemlerin Rabbine teslim olmuş bir avuç yiğitlerdir: “Onlar öyle yiğit erlerdir ki, Allah'a verdikleri sözü yerine getirip canlarını verdiler. Kimileri de canlarını verecek vakti beklemektedirler.” (Ahzap, 23) Bu yiğitler düşman ile karşılaşınca “bu Allah ve Resul’ünün bize vaad ettiği şeydir derler ve gerekeni yaparlar.” (Ahzap, 22)

Onlar zalim ile, zulüm ile karşılaşınca olması gerekeni yaparken bizler ne yapıyoruz? Söyleyeceklerim biraz ağır ama acı gerçekler olacaktır. Bizler ahlaken yahudileştik ve olaylara onların verdiği tepkiyi veriyoruz, onlar gibi davranıyoruz.

Bizler yeryüzündeki zulümlere karşı mücadele etmekle emrolunduk. Mazluma umut, zalime korku salmak için harekete geçmemiz gerekirken ‘savaş emrine Yahudiler gibi’ cevap vermeye başladık. Onlara savaş emri gelince şöyle dediler: “Ey Mûsâ! Onlar orada bulundukları sürece biz oraya asla girmeyeceğiz. Sen ve rabbin gidin savaşın; biz burada oturacağız!” dediler. (Maide-24)

Yahudiler itaatsizliklerinin sebebini şöyle açıkladılar: “Ey Mûsâ! Orada zorba bir topluluk var, onlar oradan çıkmadıkça biz oraya asla giremeyiz. Ama oradan çıkarlarsa biz hemen gireriz.” (Maide-23) Zalimden korktukları için Allah'ın emrine itaat etmediler. Bu bahane size de tanıdık geldi değil mi? Filistin'e niye yardım etmiyorsunuz sorusuna, güç sahipleri bize de saldırır diye cevap veriyorlar. Akıl tutulması yaşamış, zalimin gücünü alemlerin Rabbinin gücünün üstünde gören Yahudi ahlakı kalplerimize yerleşmiş.

Halbuki bize yakışan Bedir savaşında Sad b. Muaz’ın gösterdiği tavrı göstermektir: “Yâ Rasûlallah! Nasıl uygun görürsen öyle yap. Biz seninle birlikteyiz. Seni hak din ile ve Kur’ân-ı Kerîm ile gönderen Allah’a yemin ederim ki, sen bize denizi gösterip dalsan, biz de seninle birlikte dalarız…” Allah'ın ve elçisinin emrini tüm güçlerin emrinin üstünde tutan ve dinini hakkıyla yaşayan mümin modeli işte budur. Allah için bir iş yapılması gerektiğinde sağına soluna bakmadan ben yapayım diyen mümin modeli…

 

İşte biz bu orijinal tavrı kaybettik ve Yahudilerin peygamberine yaptığını yapmaya başladık. Zulmü durdurmak için harekete geçmemiz gerekirken korkaklığımıza kılıf uydurduk, tıpkı Yahudiler gibi. Onlar güçten korktuğunu söylüyor, bizde aynısını söylüyoruz. Devlet aklı gereği zalimin yanında olunması gerektiğini söylüyoruz. Dil ile zulme karşı geliyoruz, fiiliyatta da zalime destek veriyoruz.

 

Mazlumu katleden aşağılık İsrail askerlerinin karnını doyuruyoruz, bu ümmetin liderleri! olduğunu iddia edenler zalim ile ticaret yaparken hiç mi utanmazlar? Hadi İslam gibi bir derdiniz olmadığı aşikardır, bir Yemen kadar, bir Güney Afrika kadar da mı insanlığınızdan utanmıyorsunuz? Bu ümmet insanlık tarihi boyunca böyle bir zilleti yaşamadı. Bu ümmete bu zilleti reva görenler şunu unutmasınlar: İncittiğiniz yerden kırılacaksınız, üç maymunu oynadığınız bu zulüm bir gün sizinde başınıza gelecek ve bugün nasıl sessiz kalıyorsanız aynısını size de yaşatacaklar.

 

Bu ayıbı örtmek içinde insanların dini duygularını tatmin etmeye çalışıyorsunuz. Allah nurunu tamamlayacaktır, Allah bu Yahudilerin sonunu getirecektir diyorsunuz. Madem bunları Allah yapıyorsa siz niye varsınız? Ne diye ümmetin lideri gibi davranıyorsunuz? Yahudilerin yaptığı gibi Allah'ı ve peygamberini savaşa gönderip konfor alanınızın dışına çıkmıyorsunuz. Mitingler ile insanların gazını alıp hiçbir şey olmamış gibi davranıyorsunuz? Mitingde İsrail'in zalim olduğunu söyleyip sonra da İsrail askerlerinin karnını doyururken hiç mi vicdanınız sızlamıyor?

 

Son söz olarak: Allah'tan korkun başkasından değil. Cenneti kaybetmekten korkun, makamı kaybetmekten korkmayın. Ölümden değil, ölümü öldürenden korkun. Yahudi ahlakını artık terk edelim, sahabenin ahlakını kendimize örnek alalım. Yeryüzündeki zulme imanın tavrını gösterelim, zilletin değil.

NELER SÖYLENDİ?
@
Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

DİĞER YAZILARI Günümüzün Ashabı Uhdud’u Gazze Duygusal Esaretten Duygusal Olgunluğa Bugün Sessiz Kaldığın Zulüm Yarın Senin İçin Gelecek! Ahiretin İnkârı Dünya'da Tatlı, Ahirette Acıdır Filistin'in Müslümanlara Yardım Etmesi Gerekiyor Beden İşgal Olunca İnsan Şehit Olur, Zihin İşgal Olunca İnsan Ziyan Olur Kâl Dili İle Hal Dili Arasındaki Tevekkül Farkı Modern Çağın Bir Çıkmazı da Duygudaş İnsanların Yokluğu Dinin Hakikati ile Çağı Okuma/Anlama/Anlamlandırma Gayreti Tevhid Bağlamında Logoterapi Hayrı İster Gibi Şerri İstemek Psikolojik Açıdan Hadislerle Öfke Kontrolü Ramazan kültürü ve orucun psikolojik etkisi 2 Ramazan Kültürü ve Orucun Psikolojik Etkisi 1 Öldüren deprem midir, ihmalkârlık mıdır! Allah'ın varlığını hayatımda nasıl hissedebilirim! Kuran'da Düşünce Yanılgıları 3 Tepkisel ve Duygusal Davranma Kuran'da Düşünce Yanılgıları 2 Delil Yetersizliği Toplumda Zihniyet Eşitliği Herkes kendi mizaç ve karakterine göre iş yapar Kur'an ölüler için değil, diriler içindir! Ekonomik modelden hayat tarzına dönüşen kapitalizm! Toksik Diziler, Toksik Zihinler, Toksik Hayatlar…! Cübbeli’nin Platonik Derin Devlet Sevdası 2 Lanet etmek caiz midir! Tevbede Örnek İnsan Hz. Adem Kullan-at kültürünün insan ilişkilerine yansıması! Fikir Özgürlüğü Mü Dine Sövmenin Özgürlüğü Mü Enes Kara İntiharının Gerçek Sebepleri Konjektörün konforu islam'ın ilkelerine gölge düşürmemeliydi! Çocuk istismarının müsebbibi rejim mi, dini kurumlar mı! Z Kuşağı Paradoksu 3 Z Kuşağı Paradoksu 2 Öteki oda sendromu! Z Kuşağı Paradoksu 1 Medenileşmek mi, mankurtlaşmak mı! Akıl Ve Düşünme Üzerine Bir Deneme Bir Derdim Var Derdimden İçeri Demişler... Üst Kimliğimiz Ne Olmalıdır?⠀ Abdestli Sosyal Darwinistler! İnsanın İnşasında 3t: Teslimiyet, Tevekkül ve Teşekkül
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA