DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Aydın BENLİ
Aydın BENLİ
Giriş Tarihi : 20-11-2023 10:44

Cmg Chine Media Group Cctv, Srs Medya İle Türkiye’de

China media Group Dış ilişkiler koordinatörü Devid Wang ve koordinatör Wang You ( CCTV) Türkiye çalışmaları için SRS  Medya ile görüşmeler yaptı.

CMG Chıne Media Group CCTV CNR CRJ CCTN, Çin Medya Grubu (Çince: 中央广播电视总台; lit. Merkezi Radyo-Televizyon Genel İstasyonu), aynı zamanda Çin'in Sesi olarak da bilinir, Çin Halk Cumhuriyeti'nde radyo ve televizyon yayıncılığı yoluyla önde gelen devlet medya şirketidir. 21 Mart 2018'de Çin Merkezi Televizyonu, Çin Ulusal Radyosu ve Çin Radyosu Uluslararası dahil olmak üzere devlete ait tüm medya kuruluşlarının birleşimi olarak kuruldu. CMG, aşağıdakilerden oluşan geniş bir yayın ağını işletmektedir: yedisi uluslararası kanalın altı dilde içerik sunduğu 47 televizyon kanalı; Çinli izleyiciyi hedefleyen 17 radyo frekansı bandı ve küresel izleyiciyi hedefleyen 44 dilde radyo programı; üç büyük haber sitesi, çeşitli mobil uygulamalar ve hem Çin içinde hem de dışında bulunan platformlardaki sosyal medya hesapları; Yurt çapında tirajlı 17 gazete ve süreli yayın; 63 ülke ve bölgedeki bürolar tarafından desteklenen son derece etkili bir küresel haber toplama ve prodüksiyon ağı; ve dünya çapında 138 ülke ve bölgede 3.800'den fazla medya kuruluşuna (radyo, televizyon ve mobil internet) video haber hizmetleri sağlayan uluslararası haber ajansı CCTV+ yer alıyor.

       Birleşik Arap Emirlikleri başkenti Abu Dhabi de Global Media Kongresi, 14-16 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında Abu Dabi Ulusal Sergi Merkezi - ADNEC, Abu Dabi'de gerçekleşti. 2023 yılında Global Medya Kongresi'nde, önde gelen uluslararası ve yerel markaların medyadaki en son teknoloji, ürün ve hizmetleri sergilediği sergi yer aldı. CMG Chine Media Group CCTV CNR CRJ CCTN Çin Merkez Televizyonu yani CCTV+  Global Medya Kongresine katıldı.  Kongrede CCTV+ China media Group Dış ilişkiler koordinatörü Devid Wang ve koordinatör Wang You ( CCTV+ ) Türkiye çalışmaları için SRS Medya ile görüşmeler yaptıklarını duyurdu. Kongrede Türkiye’yi temsil eden SRS medya sahibi ve Ulusal Sektör programı yapımcısı ve moderatör Dr. Seyfettin Boğazlı ile Çin Merkez televizyonu CCTV+ Türkiye’de ortak çalışmak için prensipte anlaştılar. Önümüzdeki günlerde Çin medya devi Türk ortağı SRS Medya şirketi ile Türkiye piyasasına girmeyi planlıyor.

Aydın Benli

Siyaset Bilimci Yazar

NELER SÖYLENDİ?
@
Aydın BENLİ

Aydın BENLİ

DİĞER YAZILARI Bu Sözlerim Sana Öğrencilerin Mutlu Günü Estetik ve Tek Tip İnsan Sorulmaması Gereken O Soru! Mansur Yavaş’ı Başarıya Götüren Sır Erzurumlu Nafiz Kotan Kimdir? Su ve Gıda Savaşları Ölüyoruz ve Öleceğiz Ramazan Pişkin Hoca Öldürüldü Bu Sözlerim Sana Ben kitap okudum sen de oku! İnsan Olmak ALGI! Hayat Işığı Sarıkamış’tan Dünyaya Dr.Seyfettin Boğazlı Türkye’nin içinde olacağı savaşa hayır! Ötekileştirilen Erkekler Konya Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Skandal Ölümsüzlük İsrafın enleri! Kalbimin Sesi Romanı Fenomen öğretmenler kimin umurunda? Sessiz Kahramanlar ALGI Bir Kurtuluşun Hikâyesi, Sonkale Haymana En Çok İsraf Ettiklerimiz Kitap Önerisi Hemşerim Başkente Ego Otobüsünde Dehşet! Eyvah yine riya ! Enkazın altında canlar ile birlikte insanlık da kaldı! Okumak Lazım Biz bir yerde hata ettik ama nerede? Bir Kitap Bin Umut Haymana Karası Doğu Ekspresi Sahipsiz Sokak Hayvanları Projesi Tuzlu Kahve Dünya Mitomanya Aşk Acısı Çekenler, Zeigarnik Etkisi Yaşıyor Olabilir Aşk Acısı Çekenler, Zeigarnik Etkisi Yaşıyor Olabilir Terör Akran Zorbalığı Büyük Tehlike Deizm Ankara, Haymana’da Kültür ve Sanat Ankara Mamak Misket Ortaokulunda Büyük Skandal! Seçime Yaklaşırken Ptt Kargoda Ulaşılmaz Oldu Öğretmenlerin Sınav Korkusu Ulaşılamazlık, Ulaşılamaz Belediyecilik Sonkale Haymana Seçime Doğru Makama Güç Verenler Narsistlerden Uzak Durun Ak partiye kurulmuş gizli tuzaklar! Memlekette gurbetçi olmak! Kurban Bayramı Cahillik Erken Seçime Doğru Satiş Pazarlama Yorgun Savaşçi En Çok Neyi İsraf Ediyoruz! Çocuk Gülerse Dünya Güler Nerede hata ettik! Şehrimizde Ramazan-I Şerif Hayvanları Görmezden Gelemeyiz Üslup çok önemli! Teşkilâtı Mahsusa Ve Mehmet Akif Ersoy Çiftçimiz Yardım Bekliyor İslamofobi Ve İnsanlığa Saldırılar Büyük ankara depremeine az mı kaldı! Yarım simit! Terör belası! Belediyeler ne iş yapar! Pot kırmak, kıyak çekmek’’ Kibirli Kaymakam Ve Kimsesiz Öğretmen İyilik Bulaştıralım Ciğerlerimiz Yanıyor! 5 Temmuz Şahitleri Çiftçi Zor Günler Geçiriyor!
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA