DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mücahit GÜLER
Mücahit GÜLER
Giriş Tarihi : 15-11-2023 12:00

Filistin'in Müslümanlara Yardım Etmesi Gerekiyor

21. Asırda İslam'ın sancağını taşıyan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, izzetli duruşuyla Müslümanlara örnek olan Filistinli Müslümanlara selam olsun. Onlar bütün olumsuzluklara rağmen diriliş mücadelesini vermeye devam ediyorlar.

Kendilerine yapılan zulüm ve katliama insanlık kendisini sessize aldı ama onlar yılmadılar, kaçmadılar, her şeye rağmen var olmanın savaşını verdiler. Dünya onları yok saydıkça, onlar var olmak için daha çok mücadele verdiler.

Bu mücadeleyi verirken de eyvah demediler, hamdolsun dediler. Allah yolunda kaybettiğimiz her şey bize fazlasıyla dönecektir, Allah için kaybedilen her şey bizim değerimizi ve şerefimizi artıracak dediler. Bütün insanlığa İslam'ın izzetini gösterdiler. İsrail'in demir kubbesine ve silahlı kanadına iman dolu yürekleriyle öyle bir vuruyorlar ki, en ufak bir sarsıntıda İsrail halkı sığınaklara kaçıyor.

Ellerindeki çok küçük kısıtlı imkanlarıyla birkaç milyonluk Filistin halkı İsrail'in kalbine korku saldı. İsrail, Avrupa'nın desteğini alarak bütün gücünü kullanmasına rağmen kara harekatında başarısız oldu. Buradan anlıyoruz ki, Allah için mücadele edenlerin imkanları kısıtlı olsa da Allah'ın yardımıyla zafer gelmektedir. Ebabillerin filleri yendiğini bir kez daha görmüş olduk.

İşte bu izzetli duruşun ve İslami hareketin nasıl olması gerektiğini bütün müslümanların öğrenmesi gerekiyor. Filistin'den binlerce kat daha güçlü olan Müslüman ülkeleri var ve bu katliama müdahale etmek bir yana ölü taklidi yapanlar var. Makam ve ihtiras kaygısını 'devlet aklı' maskesiyle örtüp kendilerince bir tavır aldıklarını söylüyorlar.

Zalimin zulmüne tepki göstermeyen, zulme müdahale etmeyen, dünyevileşmeyi ve ölüm korkusunu benimseyenlere Filistin halkının yardım etmesi gerekiyor. Filistin'den bütün Müslümanlara davetçiler gönderilmelidir.

Bu davetçiler Müslümanlara şunları anlatmalıdır: İzzet ve şeref Allah'ın ve Resul'ünün yanındadır. Başka hiçbir şey onlardan değerli değildir. Allah için bütün sevdiklerinizi kaybetmeyi göze almadan, Allah'ın dini için bedel ödemeden, zalimle fiili mücadele edilmeden zulmün durmayacağını, bütün imkansızlıklara rağmen mücadele edilmesi gerektiğini ve Allah'ın yardımı geldiğinde zaferin kesin olduğunu anlatmalıdır.

Bugün Filistin, yarın Doğu Türkistan, sonra Keşmir, bir başka gün başka bir zulmü konuşacağız. Zalim ile mücadele edilmeden mazlumların kanayan yaralarına pansuman yapmak çözüm değildir. Zalim durdurulmadıkça mazlumların kanı akmaya devam edecektir. Zalime öyle bir karşılık verilmeli ki, bir daha zulüm yapmaya cesareti kalmasın.

Bunun yolu da zalimi kınamaktan geçmiyor, zalimin zulmüne cinsiyle karşılık verilmelidir. Mazlumları öldürenler öldürülürse zalimler durmaları gerektiğini anlayacaklardır. Tıpkı İsrail'in Filistin'e kara harekatı yapmaya cesareti olmaması gibi.... Bu korkunun yolu Müslümanların bulundukları bölgelerde İslam'a uygun mücadele vermesinden geçmektedir.

Filistin'den davetçiler işte bunu öğretmek için Müslümanlara yardıma gitmelidir, gücü değil alemlerin Rabb'inin dikkate alınması gerektiğini öğretmelidir. Müslümanlara mücadele ruhu kazandırmak için ve zalime karşı fiili mücadeleyi öğretmek için Filistin'den davetçiler gönderilmelidir.

 

Not: Müslümanların bulundukları bölgede kan dökmesi gerektiğini söylemiyorum. Zalimin kanını dökmesi gerektiğinden bahsediyorum. Bu zalimler kınama ile değil kan ile ancak duracaktır. İdeolojik zulümlere kalem ile, fiziki zulümlere savaş ile karşılık verilmesi gerektiğini söylüyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
Mücahit GÜLER

Mücahit GÜLER

DİĞER YAZILARI Çağın Hastalığı: Anlamsızlık Girdabı ve Kurtuluş Yolu Günümüzün Ashabı Uhdud’u Gazze Duygusal Esaretten Duygusal Olgunluğa Allah'ı savaşa gönderen yahudileşmiş müslümanlığımız! Bugün Sessiz Kaldığın Zulüm Yarın Senin İçin Gelecek! Ahiretin İnkârı Dünya'da Tatlı, Ahirette Acıdır Beden İşgal Olunca İnsan Şehit Olur, Zihin İşgal Olunca İnsan Ziyan Olur Kâl Dili İle Hal Dili Arasındaki Tevekkül Farkı Modern Çağın Bir Çıkmazı da Duygudaş İnsanların Yokluğu Dinin Hakikati ile Çağı Okuma/Anlama/Anlamlandırma Gayreti Tevhid Bağlamında Logoterapi Hayrı İster Gibi Şerri İstemek Psikolojik Açıdan Hadislerle Öfke Kontrolü Ramazan kültürü ve orucun psikolojik etkisi 2 Ramazan Kültürü ve Orucun Psikolojik Etkisi 1 Öldüren deprem midir, ihmalkârlık mıdır! Allah'ın varlığını hayatımda nasıl hissedebilirim! Kuran'da Düşünce Yanılgıları 3 Tepkisel ve Duygusal Davranma Kuran'da Düşünce Yanılgıları 2 Delil Yetersizliği Toplumda Zihniyet Eşitliği Herkes kendi mizaç ve karakterine göre iş yapar Kur'an ölüler için değil, diriler içindir! Ekonomik modelden hayat tarzına dönüşen kapitalizm! Toksik Diziler, Toksik Zihinler, Toksik Hayatlar…! Cübbeli’nin Platonik Derin Devlet Sevdası 2 Lanet etmek caiz midir! Tevbede Örnek İnsan Hz. Adem Kullan-at kültürünün insan ilişkilerine yansıması! Fikir Özgürlüğü Mü Dine Sövmenin Özgürlüğü Mü Enes Kara İntiharının Gerçek Sebepleri Konjektörün konforu islam'ın ilkelerine gölge düşürmemeliydi! Çocuk istismarının müsebbibi rejim mi, dini kurumlar mı! Z Kuşağı Paradoksu 3 Z Kuşağı Paradoksu 2 Öteki oda sendromu! Z Kuşağı Paradoksu 1 Medenileşmek mi, mankurtlaşmak mı! Akıl Ve Düşünme Üzerine Bir Deneme Bir Derdim Var Derdimden İçeri Demişler... Üst Kimliğimiz Ne Olmalıdır?⠀ Abdestli Sosyal Darwinistler! İnsanın İnşasında 3t: Teslimiyet, Tevekkül ve Teşekkül
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
Ey Genç
Ey Genç
RÖPORTAJLAR
Ey Genç
Ey Genç
ARŞİV ARAMA