DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Nihat Güç
Nihat Güç
Giriş Tarihi : 29-08-2023 12:54

Bizler, bizlere ait olacağız Bizler, bize ait işler yapacağız

 

Bizlere ait şeyler düşüneceğiz. Bizlere ait olaylar tasarlayacağız. Bize ait tezgahlar kuracağız, bize ait fabrikalarda çalışacak, bizlere ait ürünler üretecek, bizlere ait fabrikalar inşa edeceğiz. Mühendisi biz, işçisi biz, ürünü bize ait olacak.

Bize ait insanlarla tanışacak, bize ait insanlar yetiştirmenin derdinde ve gayesinde olacağız.

Bize ait kitaplar yazacağız, bize ait kitaplar satacağız, bize ait gazeteler okuyacağız. Bize ait bir kütüphanemiz, bize ait bir yayın evimiz olacak. Bize ait kitaplarla büyüyeceğiz. Kitaplar bize ait olacak. Gençlerin ellerinde taşıdıkları bize ait olacak. Bize ait bir kültür, bize ait bir edebiyat, bize ait bir külliyat oluşturacağız. Yayın evleri bizim kitapları basmakla meşgul olacaklar.

Bize ait masallar, bize ait hikayeler, bize ait şiirler, bize ait romanlar yazacağız. Okuyacağımız yazılar bizi anlatacak, bize ait olan olaylar yansıyacak satırlara.

Bize ait şiirler, bize ait türküler, bize ait şarkılar, bize ait ilahiler, bize ait marşlar seslendireceğiz. Arşı alayı titreten en güzel sesler bizim olacak. Hep birinci olacağız. Birinci olanlar hep biz olacağız.

Bize ait bir eğitimimiz, bize ait bir öğretimimiz, bize ait bir yönetimimiz olacak. Yönetenler bizden olacak. Makamlar bize ait olacak.

Bize ait bir tarih sahneleyeceğiz. Kağıtları yeniden kararak yeni bir tarih yazacağız. Tarihi yazanlar biz olacağız.

Dünya sahnesinde bize ait bir tiyatro canlandıracağız. Baş rolde oynayanların tamamı bize ait olacak, bize ait bir kültürü canlandıracaklar. Bize ait kostümler içinde, bize ait sözler sarf edecekler. Bize ait roller karşısında hep beraber alkış çalacağız. Düşmanın kulağını sağır eden alkışlar bize ait olacak.

Bize ait yollarda, bize ait cadde ve sokaklarda yürüyeceğiz. Bize ait mahallelerimiz olacak. Meydanlar bize ait olacak. Meydanı şenlendiren ana unsurlar bize ait olacak. Biz var olacağız her yerde. Var olanlar bizden olacak.

Bize ait mekanlarda bulunacağız. Çevre düzenlemesi bize ait olacak. Bize ait içecekler, bize ait yiyecekler, bize ait masalara koyacağız.

Bize ait bir havayı teneffüs edeceğiz. Bize ait hayatın en önemli parçası olacağız. Her şey bize ait olacak. Var olanlar bizim olacak.

Bize ait hülyalar kuracağız, bize ait yataklarda uyuyacağız, bize ait gök kubbenin altında sabahlayacağız. Bize ait rüyalarla uyanacağız. Evet, her şey bize ait olacak.

Her şey bize ait olacak, bizim olacak her şey.

Bizler bize benzeyeceğiz.

Ve yine bizler;

Bize düşman olanları tanıyacak, bize ait olmayan unsurları bilecek, bize ait olmayan şeyleri temizleyeceğiz şehirlerimizden.

Aile bizim olacak. Bize ait bir ailede büyüyeceğiz. Bize ait bir derdimiz olacak, dertlendiklerimiz bize ait olacak.

Gün gelecek bizler bize ait insanlar yetiştireceğiz ve bizler;

Bize ait olacağız. Çünkü biz Müslümanız, Müslüman kalacağız Müslüman olarak öleceğiz.

NELER SÖYLENDİ?
@
Nihat Güç

Nihat Güç

DİĞER YAZILARI Aman ha! Gazze Mektebi Bizleri Eğitmeye Devam Ediyor Arkası Gelmeyen Sorular Ah! Gazze ah! Serap Hakikat Değildir Hakikat Tektir, O Da Kur’an ve Sünnettir Doğruluk İspat Gerektirir Batı(L) Ülkeleri İman Hakikati Şehit Hasan Saklanan Filistin Okumaları Ne Dersiniz? Bitmeyen İmtihanımız Filistin Seçim Analizi Filistin Meselesinin Neresinde Duruyoruz Her İnsan Ölecek Yaştadır Gazze Mektebinin Bize Öğrettikleri -2- Gazze Mektebinin Bize Öğrettikleri Kime Göre Doğru, Kime Göre Yanlış Zaman Üstü Bir Zaman -6- Zaman Üstü Bir Zaman -5- Zaman Üstü Bir Zaman -4- Zaman Üstü Bir Zaman -3- Zaman Üstü Bir Zaman -2- Ramazan Hoca’nın Şehadeti Zaman Üstü Bir Zaman -1- Sorular Tek Bir Kitaptan Gelecek PUT -3- PUT -2- Put- 1- Vazgeçilmezler ve Dokunulmazlar Farklı Bir Bakış Açısı İle Filistin Evvet, oyun süperdi! Filistini Konuşmak -13- Filistin'i Konuşmak-12- Filistin'i Konuşmak -11- Filistini Konuşmak -10 Filistini Konuşmak -9- Filistin’i Konuşmak -7- Filistini Konuşmak -8- Filistin’i Konuşmak -6- Filistin’i Konuşmak- 5- Filistini Konuşmak-4- Filistini Konuşmak -3- Filistini Konuşmak -2- Filistin’i Konuşmak -1- İstişare Müminlerin Yapacakları, Yapmayacakları -3- Mü’minlerin Yapacakları, Yapmayacakları -2- Ne Yapalım, Ne Yapmayalım 1 Kötü Kokan Bataklık Kurutulmadan Güzel Kokan Gül Yetişmez İbadetlerin alternatifi var mıdır! Tüm bunları namazın mı emrediyor? İnsanoğlu bu… Huyum batsın. Hz. Ömer mi Dediniz Kendimizi Unutmayalım! Nasıl Bir Doğru! Siz Ne Dersiniz, Bilmem Aynanın Karşısındayım
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA