Advert
Karabağ Harekatı Yarım Kalmasın
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Karabağ Harekatı Yarım Kalmasın
07.10.2020 06:20:03

 

Karabağ Harekatı Yarım Kalmasın

Suriye, Libya ve Irak’ta gerçekleştirdiğimiz operasyonlar ne yazık ki nihai sonuç elde edilemeden yarım kalmıştır. Fakat Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri kararlıdır ve Allah’ın izni ile Ermenistan’ın işgali altındaki Karabağ’ı tamamen kurtaracaktır, İnşallah.

Türkiye, ancak 15 Temmuz 2016 darbesinden sonra silahlı kuvvetlere çeki düzen vermeye başlamıştır. Bu tarihe kadar sadece iki savaşa yani Kore ve Kıbrıs savaşlarına katılan ordumuz asli görevi savaşmak olmasına rağmen halkımıza karşı başarılı ve başarısız en az 10 tane darbe yapmıştır.

Silahlı Kuvvetlerimiz iki defa ayağımıza kadar gelen fırsatı tepmiş Misak-ı Milli sınırlarına kolayca ulaşma imkanını kaybetmek durumunda kalmıştır. Rahmetli Özal zamanında ordumuz 1. Körfez Harekatına katılmamış bizzat Genelkurmay Başkanı Torumtay ve generaller tarafından engellenmiştir.

İkinci fırsatı ise 1 Mart 2003 teskeresinde yaşadık. 2. Körfez harekatı Erdoğan’ın tüm gayretlerine rağmen özellikle silahlı kuvvetler içinden gelen karşı çıkış ve muhalefet partileri nedeniyle engellenmiştir. Bu yanlışlıklar yapılmasaydı şu anda PKK’nın hiçbir varlığı kalmayacaktı.

Silahlı Kuvvetlerimizin esas görevi yurt dışından gelecek saldırılara karşı savunma olduğu halde bunun aksine namlular çoğu zaman halka doğru çevrilmiştir. Kesintisiz olarak her 8-10 yılda bir darbe yapılmıştır. Halkın seçtiği siyasetçiler yerine generallerin belirlediği faşist yapı ülkemizi yönetmeye devam etmiştir. Banka hortumlaması da bu işin faizi olmuş askeri vesayet ülkemizin canına okumuştur.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER