23 Nisan'da Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
23 Nisan'da Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler
22.03.2022 17:47:07

 

23 Nisan'da Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler

Ülkemizde hem ulusal hem de kültürel anlamda birçok bayram kutlanmaktadır.

Elbette buradaki çeşitliliğin sebebi hem tarihçeye hem de coğrafyaya dayanır. Geniş bir coğrafyanın yanı sıra, çok sayıda farklı etnik kökene sahip insan beraber yaşamaktadır. Nitekim her yörenin kendi adetleri ve alışkanlıkları bulunmaktadır. Öte yandan bu farklılıktan ziyade, milletçe kutlanan ortak değerler de vardır. Bunlar başta ulusal bayramlar olmak üzere, dini bayramlardır.

23 Nisan Çocuk Bayramı

Üstteki metne hitaben, hepimizin ortak değerlerimizden biri de çocuklarımızdır. Yurdumuzda çocuklara adanan 23 Nisan Bayramı bu amaçla kutlanmaktadır. Gerek okullarda gerekse caddelerde oldukça coşkulu ve debdebeli bir ortam hazırlanmaktadır. Ulusal bayramların güzel bir yanı ise, tüm insanların ortak paydada birleşmeleridir. Kuşkusuz bu durum, bütün caddelerin kırmızı renge boyanmasıyla sonuçlanır. Hem bayrağa hem de kutlanan bayrama müthiş atıflar yapılır.

23 Nisan Çocuk Bayramı Hakkında Bilgiler

Tarihler 23 Nisan'ı gösterdiğinde yurdun bütün kanallarında gösteriler ve etkinlikler başlamaktadır. Bu etkinlikler çocukları anlamaya; yüceltmeye ve eğitmeye yöneliktir. Hem tarihe hem de sosyal mirasa saygı aşılanmış olur. Ulusal bayram niteliği taşıyan bütün bayramlar gibi halkta eşsiz bir coşku oluşur. Bu coşkuya takiben, insanlar çocukların hazırladıkları etkinliklere de katılım gösterirler. Örnek vermek gerekirse yollarda ve stantlarda, okullarda komplike bir tören başlar. Günümüz çocukları bu etkinliklerde başrol oynarken, siyasi koltuklar da törene katılır.

23 Nisan'da Yapılacak Etkinlikler

23 Nisan boyunca süren etkinlikler, insanların kalabalık bulunduğu ortamlarda da devam etmektedir. Büyük şehirlerdeki alışveriş merkezleri bu ortamlardan yalnızca birisidir. Merkezlerin genellikle zemin katında, ziyaretçileri bekleyen etkinlikler olmaktadır. Nitekim 23 Nisan'da çocuklarıyla etkinlik paylaşmak isteyen veliler, buralara gidebilirler. Örneğin İstanbul alışveriş merkezi her 23 Nisan'da yoğun bir ilgiye maruz kalır. Bu sayede çocuklarla beraber sosyalleşmek ve onları takdir etmek mümkün olacaktır.

Şüphesiz çocukları takdir etmek, onlara değerli olduklarını hissettirmek çok önemlidir. Halihazırda, bayramın temelinde yatan mesaj da budur. Ülkenin dört bir yanında aynı anda çocuklara adanan bugün, onlara özel olduklarını hatırlatır.

 

23 Nisan etkinlikleri için https://nevcarsiuskudar.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

23 Nisan'da Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Advert