Agd Samsun İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Agd Samsun İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
07.08.2021 12:12:01

 

Agd Samsun İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Samsun Şubesi Temmuz Ayı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı, Vezirköprü ilçesinin ev sahipliğinde, 17 ilçenin katılımıyla, Kunduz Ormanları’nda gerçekleştirildi.

AGD Samsun Genişletilmiş Divan Toplantısına,  17 ilçe başkanı, yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi İl Başkanı Salih Şen, Saadet Partisi Terme meclis üyesi Hüseyin Kaya katılım sağladılar.

AGD Samsun Şubesi Başkanı Şenol Altun, amaçlarının bilgili, inançlı, değerlerine her zaman önem veren, milletine ve bayrağına saygılı bir gençlik yetiştirmek olduğunu söyledi.

Yaz etkinlikleri koordinatörümüz İdris Yüce’nin sunumlarında da olduğu gibi, Samsun'da 23 farklı noktada 555 öğrencinin Anadolu Gençlik Derneği Yaz Etkinlikleri’ne katıldığını belirten Altun, şunları kaydetti: “Samsun'da 23 farklı noktada 555 öğrenci Anadolu Gençlik Derneği Yaz Etkinlikleri’ne katıldı. AGD’nin Yaz Etkinlikleri, Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adab-ı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları, robotik kodlama, sosyal medya kullanımı gibi derslerin yanı sıra sosyal, kültürel ve teknolojik faaliyetlerin de içerisinde olduğu, öğrencilerin eğlenirken öğrendiği ve tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik dönemi olarak öne çıkıyor. AGD’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesi için gayret sarf ediyoruz. Bu vesile ile yıl içerisinde olduğu gibi yaz etkinliklerimizle de gençlerle bir arada birçok etkinlikte buluşmaya devam ediyoruz. Bu etkinliklerde öğrencilerimiz dost ve anı biriktirmiş, bireysel gelişimlerini ilerletmiş, toplumsal alanda insanlığa nasıl faydalı olabileceklerini öğrenmişlerdir.”

Siyer-i Nebi yarışması ve ödül törenlerinin tüm ilçelerde icra edildiğini belirten Altun, “dünyamızın ve ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz şartları göz önüne alarak hem gençlerimizin yetişmesi hem de teşkilatlarımızın diri ve aksiyoner olarak arazide olması amacıyla çok geniş katılımlı bir il divan toplantısı gerçekleştirdiklerini” ifade etti.

Toplantıda görüşülen önemli konulardan bir diğeri de LGS tercihleri sonrasında yeni okullarına yerleşen öğrencilerin oryantasyon süreci, YKS tercih sürecinde ise danışmanlık hizmeti ve yurt imkanı noktasında yapılacak olan hazırlıklar oldu.

Toplantı sonrasında, yemek ve çay ikramı, çocuklar ve büyüklerin çeşitli piknik oyunları ile hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. Katılımcılar Şube Başkanı Şenol Altun ve Teşkilatlanma Başkanı Mücahit Tekkeşinoğlu’na teşekkür ettiler.

Agd Samsun İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER