Akkuyu Nükleer Santral’de Hasar Yok
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Akkuyu Nükleer Santral’de Hasar Yok
23.02.2023 13:24:53

 

Akkuyu Nükleer Santral’de Hasar Yok

Hatay’da meydana gelen ve Mersin’de de hissedilen iki depremde, yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde herhangi bir olumsuz durum oluşmadığı açıklandı.

20 Şubat Pazartesi akşamı  Hatay’da meydana gelen ve Mersin’de de hissedilen iki depremde, yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde herhangi bir olumsuz durum oluşmadığı bildirildi.

 Konuya İlişkin AKKUYU Nükleer A.Ş’den yapılan açıklamada, “20 Şubat tarihinde Hatay’da 6.4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Mersin'de de hissedilen depremin ardından Akkuyu NGS sahasında hızla yapılan inceleme sonucunda herhangi bir anormallik veya hasar tespit edilmemiştir. Sahadaki inşaat ve montaj çalışmaları devam etmektedir. Akkuyu NGS sahasındaki inşaatın tüm aşamaları bağımsız denetim kuruluşları ve ulusal düzenleyici kurum olan Türkiye Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) tarafından yakından izlenmektedir.

AKKUYU Nükleer A.Ş’nin acil durum birimleri olan Seferberlik Birimi ile Sivil Savunma ve Acil Durumlar Birimi, T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile iş birliği yapmaktadır. AKKUYU NÜKLEER A.Ş, Türkiye Cumhuriyeti'nde meydana gelen depremlerden etkilenenlere destek vermeye devam etmektedir” şeklinde bilgi verildi.

Akkuyu Nükleer Santral’de Hasar Yok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri