Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-01-2024 15:37

Bana Atılan İftiraların Hesabını Kanun Önünde Verecekler!

Samsun’da bir arkadaşının çocuğunun devamsızlık durumunu öğrenmek için gittiği okulda müdür yardımcısına hakaret ettiği, üzerine yürüdüğü iddialarıyla gündeme gelen Samsun Merkez Kuşçulu Cami İmamı Kerim Gül’e olayın nasıl cereyan ettiğini ve hakkındaki iddiaları sorduk.

Bana Atılan İftiraların Hesabını Kanun Önünde Verecekler!

Olayı bütün gerçekleriyle anlatan Kuşçusu Cami İmamı Kerim Gül yaşadıklarına inanamadığını müdür yardımcısıyla en fazla 30 saniye görüştüklerini ve söz konusu iddiaların tamamının yalan ve asılsız olduğunu söyledi.

SEN KİMSİN ÇIK DIŞARIYA

Samsun'da bir arkadaşının çocuğunun öğrencisi olduğu İlkadım Şehit Burak Zor İmam Hatip Ortaokulu'na daha önce de kendi çocuklarının da bu okulda okudukları için arkadaşının ricasıyla gittiklerini belirten İmam Kerim Gül, arkadaşının çocuğunun hafızlık eğitimi aldığı için okula devam edemediğini müdür yardımcısı C.E’den devamsızlık durumunu öğrenmek için gittiklerini, Müdür Yardımcısı C.E, “Sadece imtihanlara girmiş gibi göstereceğiz. Normalde yasak ama imam hatipli olduğu içni sınıfta kalmasın. Samam ben halleder, sizi ararım” dediğini ve oradan ayrıldıklarını belirtti.

Kuşçulu Mahallesi İmamı Kerim Gül şöyle devam etti;

“Bir süre sonra aradan 20 gün geçti arkadaşıma bir telefon geldi. Çocuğunun devamsızlıktan kalacağına dair. Bana geldi, hocam bizim gittiğimizde müdür yardımcısı “ben halleder sizi ararım” demişti. Aramadıkları gibi şimdi de çocuğun devamsızlıktan kalacağını söylüyorlar gidip şu işe bir bakalım dedi ve bunun üzerine okula tekrar gittik.

Arkadaşım,” hocam siz “ben hallederim sizi ararım…” demiştiniz. Biz sizden haber bekliyorduk neden böyle oldu. Dedi. Ben de “Evet hocam siz bize ben sizi ararım demiştiniz” dedim.

Demeye kalmadan ben öyle bir şey demedim. Sen kimsin çocuğun velisi burada sen ne karışıyorsun ben size hesap mı vereceğim teker teker çık dışarı deyince neye uğradığımızı şaşırdık.

BEN HALLEDER SİZİ ARARIM DEMEDİ Mİ

“Hocam sen nasıl konuşuyorsun benimle… sen bize “tamam ben halleder ararım sizi demediniz mi…” deyince çık dışarı seni odamda görmek istemiyorum dedi. Ben ayağa kalktım, “Sizin beni buradan kovmaya hakkınız yok..” derken biraz gerildiğimi anlayınca arkadaşım kolumdan tutarak beni okulun dışına çıkardı. Ben arkadaşım beni tutunca ona hitaben “Allah’ını seversen bırak beni… Hocaya saldırmayacağım ya ne tutuyorsun” dedim.

Olay bundan ibarettir.

Asla bir hakaret, küfür veyahut müdürü yardımcısının üzerine yürümek gibi bir durum söz konusu değildir.

BANA ATILAN İFTİRALARIN HESABINI KANUN ÖNÜNDE SORACAĞIM

İddia edildiği gibi, "Benim paramla maaş alıyorsun, istediğimi yapacaksın" gibi sözler de söylemediğini kaydeden Kerim Gül, “Müdür yardımcısının psikolojik sorunları olduğu söyleniyor. Bazı buna benzer dengesiz hareketlerinin olduğunu, davranış bozukluklarının olduğu iddia ediliyor. Şimdi avukatımla giderek okuldaki kamera kayıtlarını isteyecek ve nasıl bir küfür hakaret, iddia edildiği gibi üzerine yürüme olmuş bunları şimdi teker teker ortaya çıkaracağım.

Bu olanların er geç gerçekler gün yüzüne çıkacak. Hem müdür yardımcısından, hem de haberi yaparken benimle görüşmeyen gazeteciyi de mahkemeye vereceğim” diye konuştu.

Olayla alakalı idari soruşturmanın açıldığını, Ankara’dan müfettişlerin gelmesinin beklendiğini ve idari soruşturmadan sonra olayın mahkemeye taşınacağını da sözlerine ekleyen Kuşçulu Camii İmamı kerim Gül,

“Bana atılan iftiraları teker teker ortaya çıkarmak için sendikamız avukatı görevlendirildi. Her şey gün yüzüne çıkacak…” diye konuştu.

adminadmin