Başkan Demirtaş, Halk Sağlığı İçin Topyekün Seferber Olduk
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Demirtaş, Halk Sağlığı İçin Topyekün Seferber Olduk
24.02.2022 14:10:12

 

Başkan Demirtaş, Halk Sağlığı İçin Topyekün Seferber Olduk

İlkadım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri rutin faaliyetlerinin yanı sıra her mahalleye ayrı bir çalışma programı uygulayarak bölge bölge genel temizlik yapıyor. Başkan Demirtaş,"Temizlik konusunda pandemi sürecinde gösterdiğimiz hassasiyeti özveri ile devam ettiriyoruz” dedi.

Günlük rutin çalışmalarının yanında mahalle mahalle uygulama yapan İlkadım Belediyesi tüm birimleri ile girdiği mahalleyi baştan aşağıya elden geçiriyor. Çevre temizliğinin sağlanması ve vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi için ilkadım’da bütün tedbiri alan İlkadım Belediyesi ekipleri mahallelerde genel bakım ve temizlik çalışması yapıyor.

61 mahalleyi kapsayacak olan programda tek tek uygulama yapan ekipler girilen mahalleyi baştan aşağı elden geçiriyor. Bu kapsamda ilk çalışmayı Derebahçe Mahallesi’nde başlatan ekipler, cadde ve sokakları temizliyor, konteynırları yıkıyor ve dezenfekte ediyor. Çevrede kötü görüntü oluşturan moloz ve yıkıntı atıklarını toparlayarak depolama istasyonuna naklediyor.

“Sorumluluğumuzun bilincindeyiz”

Mutant salgının seyrinin artış gösterdiği Samsun’da herkesin temizliğe özenle dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Samsun’un en büyük ilçesiyiz. Sorumluluğumuz büyük farkındayız ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Modernize ettiğimiz araç filomuzla ekiplerimiz her gün dört bir koldan ilçemizin temizliğini yapıyor. Bütün bu çalışmalarımız ile birlikte bir de mahalle mahalle topyekûn çalışma yapıyoruz. Maalesef ilimizde salgın sürecinde zor günler geçiriyoruz. Ciddi bir artış söz konusu. Özellikle bugünlerde temizlik kurallarına hep birlikte daha hassas davranmamız gerekiyor. Bu kapsamda titizlikle çalışan ekiplerimizi kutluyorum” dedi.

 

 

Başkan Demirtaş Halk Sağlığı İçin Topyekün Seferber Olduk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER