Chp istedi diye olmuyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Chp istedi diye olmuyor!
25.07.2022 12:45:29

 

Chp istedi diye olmuyor!

Demokrasilerde iktidar icrayı yürütürken muhalefette denetleme yetkisine sahiptir. Bunu yaparken de yasanın kendisine tanımış olduğu kurallar çerçevesinde bu misyonunu yerine getirmektedir. Her daim güçlü muhalefetin olduğu ülkelerde iktidar da rahat etmektedir.

Ülkenin yaşadığı sorunlar belli olduğu için bunu muhalefetin dile getirmesi kadar doğal bir şey olamaz. Fakat bu sorunları icra makamı olarak iktidar hallettiğinde bu sefer büyük bir algı ile bizim sayemizde oldu şeklinde reklamını yapmak siyaseten doğru olmakla birlikte rasyonel değildir. İktidarın yaşanan sorunlar karşısında duyarsız olması söz konusu olmamakla birlikte belli bir plan çerçevesinde bunu gerçekleştirmesi ise devlet aklı ile ilgilidir. Siz bakkal dükkânı değil, 86 milyonluk bir ülkeyi yönetiyorsunuz hesapsız, kitapsız ve popülist politikalarla bunu gerçekleştirmeye kalkarsanız en azından mali açıdan sıkıntıya düşersiniz.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Chp istedi diye olmuyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Enes Efe     2022-07-25 Chp ile alakali mi degil mi onu bilemem ama Kilictaroglu faizleri odemeyin dedikten sonra hukumet de karar degistirdi .
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri