Chp’li atakum belediye başkanı deveci’nin yaman çelişkisi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Chp’li atakum belediye başkanı deveci’nin yaman çelişkisi!
28.08.2021 17:17:46

 

Chp’li atakum belediye başkanı deveci’nin yaman çelişkisi!

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek, AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirdiği basın toplantısında CHP ve İYİ Parti temsilcilerinin AK Parti’ye karşı Halkı Kin ve Nefret Duygularıyla Düşmanlığa Tahrik edercesine gerçekleştirdikleri basın açıklaması ve CHP’li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin Yalan ve Algı Operasyonlarıyla vatandaşları yanıltmaya yönelik yalanlarını gündeme getirdi.

AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek’in basın toplantısından öne çıkan başlıklar şöyle;

Alışkanlık haline getirdikleri ve şova dönüştürerek Atakum Belediyesi önünde gerçekleştirdikleri basın açıklamasında ifade edilen, AK Partinin direktifleri ile belediye hesaplarına haciz konulduğu ve İller Bankasının eşit davranmadığı iddiası;

Bahse konu haciz işlemi, kendi dönemlerinde  Superonline firması tarafından kesilen  01.02.2020 tarihli 23345889 nolu 71.673,27 TL’lik faturasının -anlaşılan o ki bu yaygaraları koparmak için bilinçli ve maksatlı bir şekilde- belediye tarafından ödenmemesi sonucu kesinleşen bir alacaktan ibarettir.

 İl Bank ise bütün belediyelere olduğu gibi Atakum Belediyesine de  2020 Denetim Raporunda kayıtlara geçen bilgilere göre 2019 yılında  51,49 Milyon öderken, 2020 yılında yaklaşık yüzde 30 artışla  64,70 Milyon Lira ödeme yapmıştır.

Dolayısıyla belirtilen iddialar tamamen mesnetsiz, yakışıksız ve siyasi sorumluluktan uzak kocaman bir YALAN’dır.

CHP’li Atakum Belediyesinin akla durgunluk veren  Çöp İhalesi yılan hikayesine dönmüştür.

Sn.Deveci göreve geldikten sonra  6 ay boyunca ortalama 719 bin liradan aldığı temizlik hizmetini adrese teslim  şartname ile Kamu İhale Kanununun 21/B maddesini suiistimal ederek Davet Usulü yöntemiyle  aylık ortalama 1 Milyon 70 Bin TL karşılığında arzu ettikleri bir firmaya vermiştir. KİK’in ihaleyi iptal etmesine ve Danıştay’ın iptal kararını  onamasına rağmen Sn. Deveci, Hukuk tanımaz bir pervasızlık içerisinde halen aynı usulle hizmet almaya devam etmektedir. 

Sonuç olarak 23 ayda  Atakum halkının cebinden fazladan çıkan para yaklaşık 9 Milyon Liradır. (EK.3) (Hatırlatmak isterim ki ödenmediği için takibe düşürülen ve yaygara koparılan kendi dönemlerine ait Süperonline faturası ise 71 Bin TL’dir.??).

CHP’Lİ BAŞKAN DEVECİ’NİN YAMAN ÇELİŞKİSİ!

Göreve geldiğinde “…Atakum Belediyesinin elinde masa büyüklüğünde arsa kalmamış” diyerek  YALAN söyleyen Sn. Deveci,  112 farklı parçadan oluşan belediye taşınmazlarını (arsa,tarla,bina vb.) Parsel Parsel Satmak için meclise teklif sunmuştur.

Sayın Deveci,  televizyon programında ki “…. masa büyüklüğünde arsa kalmamış” ifadeleriniz doğruysa belediyeye bu taşınmazları siz mi bağışladınız ? yok bunlar zaten belediyenin sahip olduğu taşınmazlar ise bir belediye başkanı olarak sırf mağduru oynamak için  size inanan, güvenen, oy veren Atakum halkına niçin yalan söylediniz ?

YEĞENE KURDURULAN ŞİRKET GERÇEĞİ

 

Sn. Deveci göreve geldiğinde  aktif olarak çalışmakta olan  Atakum İmar İnşaat Şirketini bilinçli olarak devre dışı bırakıp;  25 Bin TL sermaye ile yeğenine kurdurduğu Atakum Kültür Sanat şirketini Atakum Belediyesine hibe ettirmiştir. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Sayın Deveci açıklama yaparak Atakum sakinlerinin gözünün içine baka baka daha sonra Bilirkişi Raporuyla doğru olmadığını anladığımız aşağıda ki ifadelere yer vermiştir.

“Atakum Belediyesinin bütçesinden bir kuruş para çıkmadan hibe olarak aldığımız şirket 250 kişi çalıştırıyor, maaşını ödüyor, sigortasını ödüyor, vergilerini ödüyor, aldığı her şeyi peşin alıyor ve KAR ediyor KAR ”  diyerek herkesin kendisine inanmasını istemiş, hibe yoluyla alınan şirketi yere göğe sığdıramamıştır.

Ne hazindir ki, Sn. Devecinin ifadelerinin aksine  KAR ettiği ifade edilen şirketin sadece Çalışana ve Kamuya olan borcu yaklaşık 11,5 Milyon lira olup Bilirkişi Raporuyla şirketin BORCA BATIK ve MÜFLİS durumda olduğu ortaya çıkmıştır. (Ayrıca şirketi kurtarmak için Atakum Belediyesinin bütçesinden alınarak şirkete 3 Milyon Lira sermaye artırımı yapılmıştır).

CHP’Lİ BELEDİYENİN GRİFT İLİŞKİSİ!

Atakum Belediyesine AĞUSTOS ayında 965,125 TL’lik sarf malzeme satılmıştır.

Alacağının üçte birini tahsil etmesine rağmen EYLÜL ayında(hemen bir ay sonra) kalan tutar için Deveci Hukuk bürosu üzerinden icra takibi başlatılmıştır .İcra takip sürecine baktığımızda Sn.Deveci’ye ait  Hukuk Bürosunun tabelasında (EK. 8) ismi bulunan  iki avukattan birinin icra takibini başlattığı diğerininde belediyenin savunma avukatı olduğu anlaşılmıştır. Konuya ilişkin Atakum Belediye Meclisi “Genel Görüşme” gündemiyle toplanmış,  katılan bütün partilerin  OYBİRLİĞİ ile tarihi bir karara imza atılarak  Sn.Deveci’nin  ETİK DIŞI davranışı meclis tarafından tescil edilmiştir.

Sayın Deveci,

Gerçeği balçıkla örtemezsiniz. Yolun sonu göründü. Oyun bitti…

Ben daha iyi yöneteceğim iddiasıyla karşısına çıktığınız Atakum sakinleri için aradan geçen 2,5 yıllık zaman diliminde elle tutulur hiçbir icraata imza atmadınız.

 

Esnafları ve işçileri sızlandırarak alacaklı kimselerin çaresizce yürüttükleri hak arayışlarını ve   tahsilat  için başlattığı icra takibini hukuksuzluk olarak tanımladınız.

 

Atakum sakinlerinin iyi niyet ve tahammül sınırlarını zorlayarak gerek mecliste verdiğimiz önergelerle gerekse sözlü olarak yaptığımız bütün uyarılarımıza rağmen  hukuktan yoksun etik dışı davranışlar dizisine üst üste devam ettiniz.

ARTIK YETER !

Yalan üzerine kurulu siyaset anlayışıyla beceriksizliklerinizi kamufle etmeye çalışırken kabus gibi çöktüğünüz Atakum’un üzerinden elinizi çekin!

Bir kez olsun ibreniz doğruyu göstersin ve  “…Bırakın hukuğu ETİK DIŞI davranışımı görürseniz görevi hemen bırakacağım” sözünüzün gereğini yapın.

Chp’li atakum belediye başkanı deveci’nin yaman çelişkisi!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER