CNN Selçuk Bayraktar İle Özel Röportaj Yaptı
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CNN Selçuk Bayraktar İle Özel Röportaj Yaptı
09.04.2022 12:44:13

 

CNN Selçuk Bayraktar İle Özel Röportaj Yaptı

Ukrayna'nın Rus işgaline karşı en ekili silahı olan Bayraktar TB2 SİHA'lar, Amerikan basınının da dikkatini çekti. CNN International, Türk SİHA'larının başarısını sormak için Selçuk Bayraktar ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Hazırlanan haber, "Türk İHA'ları çok etkili, Ukrayna askerleri onun hakkında şarkılar söylüyor" başlıklı bir haber yayınladı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş 40 günden fazla süredir devam ediyor. Savaşın öne çıkardıklarından biri olan Bayraktar TB2 SİHA'lar ise tüm dünyanın gündemine oturdu.

Daha önce Azerbaycan'da gösterdiği başarı ile kendinden söz ettiren Türk SİHA'ları, bu kez Ukrayna'da havalanıyor. Rus tankları, Bayraktar atışları ile etkisiz hale getiriliyor. Savaş bölgesindeki başarıları nedeniyle Ukrayna askerleri tarafından adına şarkılar yazılan Bayraktar TB2 SİHA'lar, Amerikan basınının da dikkatini çekti. CNN International, Türk SİHA'larının başarısını sormak için Selçuk Bayraktar ile bir röportaj gerçekleştirdi.

"UKRAYNALILAR ÖVGÜLER DİZİYOR"

CNN'den Jomana Karadsheh'in hazırladığı haberde Bayraktar TB-2'lerin Rus unsurlarına karşı gösterdiği performans nedeniyle Rus askerlerinin ilerleyişinin yavaşladığına dikkat çekildi. SİHA'ların Ukrayna'nın Rusya'nın işgaline karşı yürüttüğü savunmada kilit rol oynadığının belirtildiği haberde, Ukrayna'lıların TB-2'ye övgüler yağdırıp methiyeler dizdiği belirtildi.

Haberde TB-2'lerin Libya ve Karabağ'da gösterdiği performans ile tanındığına dikkat çekilen haberde, Ukrayna'da Rus savunma sistemleri ve birliklerine karşı gösterdiği başarılı müdahaleler ile ününü dünya çapına çıkardığı ifade edildi.

Lviv'de sokak sanatçısı "Bayraktar" şarkısıyla Ukraynalılara moral depoluyor

Bayraktar TB2, Ukrayna'nın tarihinde dönüm noktası oldu. Lviv sokaklarında toplanan Ukraynalılar, kent meydanında hep bir ağızdan, 'Bayraktar' şarkısını söylüyor.

SELÇUK BAYRAKTAR: ÖVÜNMEK İSTEMİYORUM

Selçuk Bayraktar Karadsheh'e yaptığı açıklamada TB-2'lerin ana sınıf taktiksel bir bir İnsansız Hava Aracı olduğunu söylerken, kendisinden bekleneni bekleneni verdiğini belirtirken "yapması gerekeni, yapılması için geliştirildiği işi yapıyor" dedi. Bayraktar TB-2'nin son olarak Ukrayna'da elde ettiği başarılı grafik ile ilgili şunları söyledi: "İnsanların hayatlarını kurtarmakla övünmek istemiyorum, insanlar kendilerini hayatlarını riske atıyor ve vatanlarını yasadışı bir işgale karşı koruyorlar. Bu cesur Ukrayna halkının ve liderliğinin yaptığı bir şeydir. Elbette teknolojiye, bilgiye, yüksek teknolojiye ve kendi yerli savunma kapasitesine ihtiyacınız var. insanların hayatlarının tehlikede olduğu ve çocukların, sivillerin bile öldüğü bir yerde bunu herhangi bir teknoloji ile karşılaştırmak istemiyorum."

"DİRENİŞİN SEMBOLLERİNDEN BİRİ"

Ukraynalılar'da Bayraktarların bu kadar popüler ve sembol hale gelmesiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Selçuk Bayraktar "TB-2 bence direnişin sembollerinden biri ve onlara umut veriyor" açıklamasın yaptı.

"BÜYÜK GİZLİLİK VE TİTİZLİK"

Karadsheh, Bayraktar'ın İstanbul'da bulunan tesislerini ziyaret ederek Bayraktar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar ile röportaj gerçekleştir. Röportaj sırasında kaydedilen görüntülerin projelere zarar vermeyecek şekilde gizlilik ve hassasiyet ile yapılmasının sağlandığını belirten Karadsheh, yetkililerin de bu noktada büyük bir titizlik ile süreci yürüttüklerini söyledi.

CNN Selçuk Bayraktar İle Özel Röportaj Yaptı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER