Çocuk gülerse dünya güzelleşir!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çocuk gülerse dünya güzelleşir!
05.10.2021 11:44:18

 

Çocuk gülerse dünya güzelleşir!

Bafra Devlet Hastanesi Dünya Çocuk Gününü kutladı.

Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Alaiddin DOMAÇ: “Bugünün çocukları yarının büyükleridir, geleceğin güvencesi ve yöneticileridir. İnsanlığın mutluluğu, huzuru ve dünyanın güzelleşmesi için çocukların iyi yetişmesi ve korunması gerekir. Bir çocuk gülerse tüm dünya güzelleşir.” dedi.

DOMAÇ: “Dünya Çocuk Günü evrenseldir. Tüm dünya çocuklarının bakım ve korunmasının gerekliliği üzerinde durulur. Yoksulluk, çocuk işçiliği, eğitim gibi dünya çocuklarının refahını ilgilendiren konulara odaklanılmıştır. Pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de çocukların sorunlarına ilişkin kamuoyunun dikkatini çekmek ve çocuklara daha iyi bir yaşam sunulması için teşvikte bulunmak amacıyla bugün ‘Dünya Çocuk Günü’ olarak kabul edilmiştir. Çocuklar umudun, mutluluğun temsilcisidir. Korunmaya ihtiyaçları olduğu gibi sevgi dolu bir dünyada yaşama hakkına sahiptirler. Tüm dünya çocuklarının huzurun, barışın, sevginin ve en önemlisi sağlığın hakim olduğu bir dünyada yaşamaları temennimizdir.

Bu zorlu pandemi şartlarından çocuklar çok fazla zarar gördü. Tekrar kısıtlamalar olmadan çocuklarımızın yaşamına devam etmesi için biz tüm vatandaşlarımızı bir kez daha hastanemize aşı olmaları için davet ediyoruz”. Sözleriyle aşının önemini vurgulayarak cümlesini tamamladı.

Çocuk gülerse dünya güzelleşir!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER