Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Çok Geç Kalmış Bir Girişim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Çok Geç Kalmış Bir Girişim!
28.06.2021 12:09:20

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Çok Geç Kalmış Bir Girişim!

Diyanet İşleri Başkanlığı, İçişleri, Kültür ve Turizm, Ticaret ve Ulaştırma bakanlıklarına birer yazı yazarak, şehirlerarası seyahatlerde namaz vakitlerine göre mola düzenlemesi yapılmasını istedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş imzasıyla adı geçen bakanlıklara gönderilen talep yazısında şehirlerarası seyahatlerde otobüs firmalarının namaz saatlerine göre mola vermesi yönünde gerekli düzenlemelerin yapılması istendi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, seyahatlerdeki inanç hürriyetinin engellenmemesi talebini Anayasa’nın 24. Maddesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 9. Maddesi ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 18. Maddesine dayandırdı.

Erbaş yazısında, Vatandaşlarımızdan gelen söz konusu talepler doğrultusunda şehirlerarası otobüs seyahatlerinde molaların namaz vakitlerini dikkate alarak belirlenmesi ve namazların edasını vaktinde sağlamak üzere makul bir süre ayrılmasını istedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Prof. Dr. Ali Erbaş Diyanet İşleri Başkanlığı Kültür ve Turizm Ticaret ve Ulaştırma Diyanet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER