Emekli Tümamiral Cihat Yaycı’dan Şok Açıklama
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Emekli Tümamiral Cihat Yaycı’dan Şok Açıklama
16.07.2022 16:36:38

 

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı’dan Şok Açıklama

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, FETÖ’nün hırsızlığı ve sonrasında yaşananlarla ilgili büyük oyunu açıkladı.

 

FETÖ tehlikesinin ne şekilde devam ettiğini açıklayan Cihat Yaycı; 'Sınav yolsuzluğu ile okullara girip, devlete yerleşenler bulunmadıkça FETÖ'ye hiçbir şey olmaz.' açıklamasında bulundu.

ÖSYM'Yİ ELE GEÇİRMİŞLER

FETÖ’nün ÖSYM’yi ele geçirdiğini dile getiren Emekli Tümamiral Cihat Yaycı,

“Bunlar ÖSYM'den tıp fakültesi sorularını almışlar 2000 yılından beri almışlar. Bunlar sınav sorular bunlara verilmiş. Bunların liseleri başarılı algısı oluşturmuşlardı.

ASKERİ LİSE SINAV SORULARINI HAZIRLADILAR

Bunların ciğerlerini bilen adamım. Bir fiil mücadele ettim her şeylerini açığa çıkardım. FETÖ tarafından ele geçirilen ÖSYM'de askeri lise sınav soruları hazırlandı. Hazırladıkları soruları örgüt mensuplarına verdiler. İtirafçı ifadelerinde her şey var. Sorular alındıktan sonra herkese hangi dersten kaç yanlış yapılacağı söyleniyordu.

BU ÖĞRENCİLER OKULDAN ATILMALIDIR

Sınav soruları ve cevapları ellerine verilerek askeri okullara giren bu FETÖ'cüler devlet üstelik askeri okullardan bunları tasfiye edince Türkiye’nin Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, gibi en seçkin üniversitelerine KHK ile yerleştirdi. Bu hırsız KHK’lılara verilen bu haksız hak tümü ile geri alınmalıdır. Önce üniversite sınavına tabi tutulmalıdır. Sınav yolsuzluğu ile okullara girip, devlete yerleşenler bulunmadıkça FETÖ'ye hiçbir şey olmaz” dedi.

“FETÖ 2000’li yıllarda ÖSYM’yi tam manasıyla ele geçirmiş durumdaydı. Bir denizi kontrol etmek istiyorsanız, önemli olan o denize ulaşımı sağlayan boğazı ele geçirmektir.

Boğazı ele geçirirseniz kontrol artık sizdedir. Kimin geçip geçmeyeceğine siz karar verirsiniz” diyen Yaycı şöyle devam etti;

İşte örgüt ÖSYM’ye sızarak eğitim ve kadro denizinin kontrolünü eline geçirmiştir.

ÖSYM’ye sızan ve oranın kontrolünü ele geçiren terör örgütü ÖSYM’nin düzenlediği askeri okul sınavları, üniversite sınavları, TUS, DUS… gibi akla gelebilecek tüm sınav sorularını cevaplarıyla birlikte militanlarına vermişlerdir. Bugün bu yapılanmadan kurtulabilmek, devletimizi ve milletimizi içinden çıkartabilmek için örgütün sınav hırsızlığı ve soru çalarak kadrolaşması tüm boyutlarıyla ortaya dökülmelidir.

15 Temmuz’un yıl dönümüne girdiğimiz şu günlerde FETÖ’nün TSK’da, kamuda ve özel sektörde nasıl kümelendiğini ve stratejik kurumlara sızdığı doğru anlamak mecburiyetindeyiz. Sınavların zorluk derecesini artıran ÖSYM’deki FETÖ’cüler, örgüt mensuplarına soruları verdi. 2010 yılında Askeri Liselerdeki toplam kontenjan 1040 iken sınavda 1214 aday tüm sorulara doğru yanıt verdi.

AMACA GİDEN YOLDA HER ŞEY MUBAHTIR

17/25 Aralık’tan sonra FETÖ’cülerin ÖSYM’de tespit edilip temizlenmeye başlaması da yine rakamlarla ortaya çıkan bir gerçekliktir. Bu noktada ise örgüt sınav çalma stratejisi üzerinden hem devlet içinde hem orduda hem de kamuda ciddi bir kripto yapılanma inşa etmiştir. Diğer kurumlarda olduğu gibi askeri okullarda da öğrenim gören öğrenciler, daha ortaokul ve lise dönemlerinde devşirilerek eğitilmiş ve askeri okullara yerleştirilmiştir. FETÖ militanları da her üniversiteye, hastaneye, yurda, devlet dairesine ve tüm öncü kurumlara sızmış ya da sızmaya çalışmıştır. “Amaca giden yolda her şey mubahtır” fikriyle hareket eden FETÖ, ülkemizin başta stratejik kurumları olmak üzere her kamu kurumuna, üniversiteye ve okullara sızabilmek için uzun, derin ve sistematik bir soru çalma ve militanlarına bu soru ve cevapları vererek meslek ve makam sahibi yapma faaliyeti yürütmüştür.

FETÖ’nün TSK’daki örgütlenmeleri neticesinde FETÖ/PDY mensubu kişilere sınav soruları verilerek askeri liseleri alınmaları sağlanmıştır. Bu konudaki ilk resmi tespit 1986 yılındadır. Ancak 2000 yılından itibaren ÖSYM’deki örgütlenme ile ilgili okullara giriş sınavlarında yapılan usulsüzlükler sistematik hale gelmiştir. FETÖ, sınav yolsuzluğu sistemi sayesinde örgüt mensubu kişilere sınav sorularını vererek askeri liselere ve okullara alımlarını sağlamıştır. Bu konudaki ilk resmi tespit ise 1986 yılında yapılmıştır.

Ancak 2000 yılında ÖSYM ele geçiriliyor. Herkes ‘FETÖ soruları çaldı’ diyor ancak bu eksik bir tespittir. Çünkü onlar soruları çalmanın ötesinde soruları ve yanıtları hazırlayan kişilerdi. Böylece soruları çalmaya bile ihtiyaç duymadan hazırladıkları soru ve yanıtları kendi dershane ve okullarında önceden paylaştılar. Böylece hem istedikleri kişileri dilekleri konumlara getirirken, kendi dershane ve okullarını da eğitim sektöründe başarılı gösterdiler. Eğitim sektöründeki herkes bilir; sınavların objektif zorluk derecesi vardır. Bu durum Askeri Liselere Giriş Sınavında da bulunuyordu. Örgüt 2004’te bir karar alıyor; ‘biz soruları paylaşıyoruz istediğimiz kişilerle ama bizim dışımızda olan ve başarılı olan adaylar var onlar da sınavı kazanıyor. Dolayısıyla sonra bir de onları okuldan atmakla uğraşıyoruz.

Bu nedenle ÖSYM sınavlarının zorluklarını artıralım’ şeklinde karar alıyorlar.

Mantıken sınav zorluk derecesi arttıkça tüm soruları doğru yapan aday sayısı düşüyor olmalı. Ancak zorluklar yüzde 20 artmış olmasına rağmen tüm soruları doğru yanıtlayan aday sayısı artıyor. Buna rağmen örgütten soruları almamış olan başarılı gençler hala sınavları kazanmaya devam edince, zorluk derecesini yüzde 44’e kadar yükseltiyorlar delil niteliğinde rakamlar ortaya çıkıyor.

BUNDAN DAHA BÜYÜK BİR DELİL OLABİLİR Mİ

2000 yılında düzenlenen sınavın zorluk derecesi yüzde 33, tüm soruları doğru yapan aday sayısı ise 34; 2004’te zorluk derecesi yüzde 38, tüm soruları doğru yapan aday sayısı ise 256; 2006’da zorluk derecesi yüzde 44, tüm soruları doğru yapan aday sayısı ise 491; 2010’da zorluk derecesi yüzde 41, buna rağmen tüm soruları doğru yapan aday sayısı ise 1214; 2011’de zorluk derecesi yüzde 38, tüm soruları doğru yapan aday sayısı ise 642; 2012’de zorluk derecesi yüzde 31, tüm soruları doğru yapan aday sayısı 717. 2010 yılında Kara Kuvvetleri için 600, Hava ve Deniz Kuvvetleri için 200’er; GATA için 40 öğrenci olmak üzere toplam Askeri Lise kontenjanı 1040 olmasına rağmen tam 1214 aday soruların tamamını doğru yapıyor.

Kontenjandan daha fazla kişi tüm sorulara doğru yanıt vermiş oluyor. 2013’te yapılan 17/25 Aralık operasyonu ile hain örgütün ÖSYM’de tespit edilmesi ve temizlenmesiyle 2014 ve 2015 yıllarında zorluk derecesi 23 olan iki sınavda tüm sorulara doğru yanıt veren adayların toplam sayısı sadece iki olarak kayıtlara geçiyor.

Örgüt tespit edilince, sınavın zorluk derecesi düşürülmesine rağmen tüm soruları doğru yapan aday sayısı düşüyor. Bundan daha büyük bir delil olabilir mi?

Örgüt militanlarının hangi bölüme ve mesleğe gireceğini tayin eden bir iç politika uygulayarak bu stratejisi çerçevesinde ilgili sınav hangisiyse onun soru ve cevaplarını elemanlarına dağıtmıştır. Bu uygulama binlerce itirafçı ifadesi, somut sınav verileri ve kurumsal gerçekliklerle kanıtlanmış durumdadır.

FETÖ ve onun kripto damarı her kurum için ciddi bir tehdit olmaya devam etmektedir.

FETÖ’nün eğitim sistemini ve akademiyi nasıl ele geçirdiğine dair ciddi ve çarpıcı kanıtlarda bulunmaktadır.

FETÖ yapılanmasının 20 yıllık sınav ve soru çalma geçmişi sadece sızmadan ibaret değildir!

FETÖ, üniversiteleri ele geçirebilmek için “makale ve tez ekipleri” kurmuş, FETÖ’cü akademisyenleri desteklemek için sözde bilimsel dergiler kurarak akademiyi ve üniversiteleri ele geçirmek için de kurumsallaştılar.

15 Temmuz’un yıldönümü olan şu günlerde Unutulmamalıdır ki; Bylock ve ankesörlü telefonlardan elde edilen kanıtla örgütün sadece %5’i çözebiliriz.Tüm özel ve kamusal alanda kripto yapılanmalar inşa etmiş FETÖ, ülkemizin bekasını en ciddi şekilde tehdit eden ve bu toprakların her bir karışından sökülüp atılması elzem olan bir ihanet şebekesidir.

FETÖ’nün sınav hırsızlığı ve çalınan sorularla hayatın her alanına sızan kripto damarı ortaya çıkartılmadan, FETÖ tehlikesinin bitmesi mümkün değildir! Bunlar ortaya çıkarılmadan bu örgüt asla bitmez!

 

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı’dan Şok Açıklama Fetö Ösym’yi Ele Geçirmiş!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri